Cena tovljenika na tržištu

Ovde kod nas je cena kukuruza vec uveliko presla 20 din. a do maja ko prezivi pricace....
Ja bih sutra potpisao da tovim na 170-175 din , samo da ne bude vise ovih ludackih oscilacija koje od normalnog coveka naprave budalu za cas posla.
 
Da li bi neko od vas pristao da ide ne polutke kada prodaje i koja cena polutki bi vam bila ok, ako su 175din zivi?
 
Realno prase treba da bude +300 rsd/kg. Kada je jeftino svi se daju u tov. Da je proletos bilo povoljno, tesko da bih kakve/takve cene bilo.
I ova susa donekle ce izaci na dobro. Da je rodilo svugde opet bih svi tovili.
Ostaje nam samo problem uvoza.
 
Mislim da ce kukuruz biti skup jer ga realno nema gledajuci napunjenost ambara u selu... i necu biti srecan ako ode na 21din jer i sam tovim svinje.
Neomulin se stavlja po potrebi zbog kaslja... a nisam rekao da je 170 losa cena nego da nisam kao tovljac koji kupuje prasad zadovoljan sa tom cenom... covek je rekao kako je u odnosu na inpute dobra cena 160-170din a prasad bila 300+ din skoro cele godine.. kukuruz u oktobru 18din s.sacma 70din... kako su to mali i povoljni za tovljace inputi??

Ja moje prasice kad sam odbio od sise nisam mogao da prodam za vise od 230 dinara, u racunici sam racunao input od 240. Kukuruz lanjskog roda koji su ti moji prasici pojeli u tovu bi bio prodan po 15-16 dinara za kilogram, a sojina sacma je mene kostala 52/0.87=59 din/kg u naturalnoj razmeni. Nije svejedno sa kojim ciframa baratas. I naravno, tovio sam onoliko stoke koliko sam sam uzgojio, i sa hranom koju sam sam uzgajio.
 
Ja moje prasice kad sam odbio od sise nisam mogao da prodam za vise od 230 dinara, u racunici sam racunao input od 240. Kukuruz lanjskog roda koji su ti moji prasici pojeli u tovu bi bio prodan po 15-16 dinara za kilogram, a sojina sacma je mene kostala 52/0.87=59 din/kg u naturalnoj razmeni. Nije svejedno sa kojim ciframa baratas. I naravno, tovio sam onoliko stoke koliko sam sam uzgojio, i sa hranom koju sam sam uzgajio.

A zašto računaš kukuruz po toj ceni,prodao sam 18t kukuruza po 18din.Kupio sam prasad po 220 i 225 din/kg i to je cena bila samo u jednom momentu,moraš računati tu i lečenje i ostale troškove:pasoš,struja,voda.Takođe me interesuje kolika Vam je konverzija hrane za kg prirasta.Nije isto ako neko ima konverziju 2,5 i onaj sa 3,2 kg hrane za kilu mesa.Tako da tu ima dosta faktora koji utiču na zaradu.
 
Mislim da ce kukuruz biti skup jer ga realno nema gledajuci napunjenost ambara u selu... i necu biti srecan ako ode na 21din jer i sam tovim svinje.
Neomulin se stavlja po potrebi zbog kaslja... a nisam rekao da je 170 losa cena nego da nisam kao tovljac koji kupuje prasad zadovoljan sa tom cenom... covek je rekao kako je u odnosu na inpute dobra cena 160-170din a prasad bila 300+ din skoro cele godine.. kukuruz u oktobru 18din s.sacma 70din... kako su to mali i povoljni za tovljace inputi??

Kukuruz nece ici goree,evo ja sada sam dao 1kg psenice za 1kg kukuruza i to iz silosa izvucem ga kad hocu po potrebi i nemam lagera uoste.
A sto se tice kasljanja sto ne ides tiacorom ctc plus i resis stvar (to ti je lek namenjen bas za mikroplazmu i odlican je 1kg ti 2500din a stavljas ga na 1t hrane).
A prasad 300+din ti bilo kod delte, ja sam uzeo u august prasad i platio sam 280din sa pdv-om dobru prasad.

- - - - - - - - - -

Na 200 jeste racunica,ispod toga slaba vajda.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока

Pa ako tovis 10komada ni na 200din ti nije racunica, onda ce biti potrosaci zagrozeni sa cenom, neka cena da bude 160-170-180 din konstantna bilo bi idealno
 
A zašto računaš kukuruz po toj ceni,prodao sam 18t kukuruza po 18din.Kupio sam prasad po 220 i 225 din/kg i to je cena bila samo u jednom momentu,moraš računati tu i lečenje i ostale troškove:pasoš,struja,voda.Takođe me interesuje kolika Vam je konverzija hrane za kg prirasta.Nije isto ako neko ima konverziju 2,5 i onaj sa 3,2 kg hrane za kilu mesa.Tako da tu ima dosta faktora koji utiču na zaradu.
Ja ti kazem po kojoj ceni bi moj kukuruz bio prodat da nisam stavio prasice u tov. Da nisam imao svoj kukuruz, onda bi na pocetku tova kupio kukuruz po toj ceni. Konverzija je ispala oko 2.75 U mojoj okolini cena prasica nije prelazila 260 ni onda kad se ovde po forumu pisalo da su kupovani prasici za tov za 300+pdv dinara.
 
Svi ste otprilike u pravu svi mi ovde tovimo svinje i znamo sta je najbolje za nas e sada cena kukuruza i soje pada pa videcemo e sad ako se vladamo starom pravilu hrana jeftina skupe svinje ali ajde sad samo sve nas zanima da li ima potraznje i koliko ko placa ako je neko ugovorio prodaju kod nas zadnje je bilo 170 din.
 
Sve ispod 180 din. je zarada jako slaba, slobodno mogu reći nikakva. Posebno bih istakao nas koji utovimo oko i ispod 100 tovljenika godišnje, a takvih nas je najviše.
 
prase 25 kg x 270 je 6750,300kg hrane po 32 din je 9600 sto izadje 16350,125 kg x 170din je 21250,sto dodje 5000 zarade plus 1000 subvencija je 6000 i odbijte u najgorem slucaju 2000 troskova,4000 nije malo,realna cena je od 165 do 175, ko ne vidi racunicu slicno ovome ,ne treba ni da tovi.
 
Ja hranu ne racunam tj supere samo raccunam, psenicu,jecam,grasak i kukuruz proizvedem sa mojih njiva, mada sad je kukuruz 17din,milina za nas stocare :)
 
realna cena je od 165 do 175, ko ne vidi racunicu slicno ovome ,ne treba ni da tovi.[/QUOTE]

Slažem se u potpunosti . I još jedna stvar kod tova svinja je da moraš uvek da imaš u tovu da izvukao neku prosečnu cenu a ne da "pecaš" cenu od 170+ din ,a kad je cena ispod prazan svinjac
 
prase 25 kg x 270 je 6750,300kg hrane po 32 din je 9600 sto izadje 16350,125 kg x 170din je 21250,sto dodje 5000 zarade plus 1000 subvencija je 6000 i odbijte u najgorem slucaju 2000 troskova,4000 nije malo,realna cena je od 165 do 175, ko ne vidi racunicu slicno ovome ,ne treba ni da tovi.
E svaka ti ko u Njegosa.... neki se zadovoljavaju samo sa subvencijama sire se puvaju duvaju...
 
prase 25 kg x 270 je 6750,300kg hrane po 32 din je 9600 sto izadje 16350,125 kg x 170din je 21250,sto dodje 5000 zarade plus 1000 subvencija je 6000 i odbijte u najgorem slucaju 2000 troskova,4000 nije malo,realna cena je od 165 do 175, ko ne vidi racunicu slicno ovome ,ne treba ni da tovi.

U principu se slažem s tobom,ali cena farmerskih prasadi je veća i još plus pdv,ali zato cena hrane može biti niža.Trenutno nude čak gotovu hranu po 28din/kg.Ali ajde da se vratimo na temu,zadnje utovareno od 165-170din.
 
Gotova rana je za one koji imaju par komada, ne moze se porediti sa ranom koju ti naprecis... to ti je isto ko prase sa pijace od svercera I prase sa farme nebo I zemlja...
 
Evo jedan najprostiji recept:

50kg kukuruz 1000 din
30kg jecam 600 din
17kg sojina pogaca 1122 din
3kg premix 550 din

ukupno 3272 din 100 kg hrane.

Da nepricam da je jecam bio 14 din u zetvi koji nisam prodao nego ostavio za tov svinja, i kukuruz otkupna cena u oktobru je bila 16-+ din..... Ako bi ukalkulisali ove cene zitarica, spremljena hrana je ispod 30 din......

Mada i prase od skoro 7000 crvenih je skupo za kupovinu, ako uzmes cenu od 150 din to je pola svinceta od 100kg.
 
Nazad
Vrh