Cena tovljenika na tržištu

Poruka poslata sa ručka, povodom proslave Krsne Slave Sv. Nikole...
Mali prekid na vezama...
- - - - - - - - - -

Sutra nosim rođakove svinje za Irig....
Prodao Klanici "Zmajevac"...
5 komada, nemaju ni 100 kg pojedinačno...
Trebaju mu pare...
Usrećio se s ovu kombinaciju, za brz dolazak do keš-a...
Dogovoreno telefonski 170, novci za "30 dana"....
Sutra "će vidimo" 'oćel bit' "gluvih telefona"...
 
Aaaaaaaa skont'o si....:ppozdrav:
ON NIJE ! ! ! ! :haha:


- - - - - - - - - -

Tek kad je sve dogovorio, onda je uklavirio šta je dogovorio, pošto su mu rekli, ako hoće odmah pare, cena je 150, a ako će da čeka "30 dana" dobiće 170, i on naravno, pristane na ovo drugo, "jer mu trebaju pare"...:haha:
Dobiće "ono za ono", kako ja mislim, daj Bože da grešim....
Ja mu rekoh da će novce videti taman za Prolećnu setvu...
 
Ja imam da tovarim nesto malo jos nudi mi nakupac po 160 din odma pare. onda u februaru mi dolazi 25kom
 
Danas oterao svinje za Irig...
5 komada, 492 kg...
Zamalo da upadnu u "II klasu", i to za bednih 150 din/kg, kako se izvoleo "odraziti" "sirovinac"...
Jedva ga odgovorismo od "nauma", te pristade (posle kraće, a žučne, rasprave) da bude "I klasa", i 170 din. po kg....
Sirovina, šta ćeš...
Tako da Rođi ostaje samo da čeka lovu "30 dana"...
Nikakvi papiri, pasoši, markice i slične zezalice...
Kilaža x cena = lova do krova...
Za "30 dana", NARAVNO !!!
icon_butt.gif
 
Biftek 170din
Trlic 170din
moz tovariti odma sam kazi...
E sade ovi sto su natovarili svinje pricaju da cena ide dole a ovi sto treb da tovare vicu cena ide gore... e moz bit a I nemora...
 
Biftek 170din
Trlic 170din
moz tovariti odma sam kazi...
E sade ovi sto su natovarili svinje pricaju da cena ide dole a ovi sto treb da tovare vicu cena ide gore... e moz bit a I nemora...

To je realna cena za tovljace da budemo iskreni sada, mislim da ce ostati cena na ovom nivo +-10din, dal ce jos gore ici u to nema sanse sada da signe cenu od 190-200din, a ni dole da ide na ispod 150din, ovo je realna cena 160-170din.
 
Da se ne lazemo, sa ovim inputima koje sam imao u proteklih godinu dana ja sam sa cenom 160-170 zadovoljan.
Pa ti prodaj onda po 160... pitacu te za 2 meseca jesi zadovoljan kad kukuruz ode na 25din a s.sacma na 80din.. premiks sav poskupljuje od nove godine jer su navodno poskupele amino kiseline, a lekovi da se ne prica vreca od 5kg neomulina koja je kostala 6-7000sada ce biti 12500din... Ne moze se zadovljstvo u tovu svinja gledati kroz jednu turu....
 
Golema zarada na 170 din kg,pa jos ko kupi prase,duplo golo.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Pa ti prodaj onda po 160... pitacu te za 2 meseca jesi zadovoljan kad kukuruz ode na 25din a s.sacma na 80din.. premiks sav poskupljuje od nove godine jer su navodno poskupele amino kiseline, a lekovi da se ne prica vreca od 5kg neomulina koja je kostala 6-7000sada ce biti 12500din... Ne moze se zadovljstvo u tovu svinja gledati kroz jednu turu....

Postavicu ti par pitanja:

1. Zasto mislis da ce cena kukuruza ici na 25 din, zbog suse?:sta:Tesko da ce ici preko 20din mozda tek tamo u maj mesec, a inace ovi uvoze iz madjarske pa nece pustiti sad da ode cena nesto visoko ako bude 21 din u maju budi srecan.
2.Zasto dajes svinjama neomulin?

Ovo je realna cena 170din, a taj koji ne vidi racunicu na 170din onda nece videti racunicu ni na 200din.
 
Postavicu ti par pitanja:

1. Zasto mislis da ce cena kukuruza ici na 25 din, zbog suse?:sta:Tesko da ce ici preko 20din mozda tek tamo u maj mesec, a inace ovi uvoze iz madjarske pa nece pustiti sad da ode cena nesto visoko ako bude 21 din u maju budi srecan.
2.Zasto dajes svinjama neomulin?

Ovo je realna cena 170din, a taj koji ne vidi racunicu na 170din onda nece videti racunicu ni na 200din.
Na 200 jeste racunica,ispod toga slaba vajda.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da ce kukuruz biti skup jer ga realno nema gledajuci napunjenost ambara u selu... i necu biti srecan ako ode na 21din jer i sam tovim svinje.
Neomulin se stavlja po potrebi zbog kaslja... a nisam rekao da je 170 losa cena nego da nisam kao tovljac koji kupuje prasad zadovoljan sa tom cenom... covek je rekao kako je u odnosu na inpute dobra cena 160-170din a prasad bila 300+ din skoro cele godine.. kukuruz u oktobru 18din s.sacma 70din... kako su to mali i povoljni za tovljace inputi??
 
Nazad
Vrh