Cena tovljenika na tržištu

Bigbul stopiro utovare do sledece nedelj nista... a cena ce pasti za dvdesetak dinara, cvrc milojka dugo je i bila...
Treba da se uzovi mom lom krs otpad djubre... ebes nase zdravo kome to treba...
 
Neka mi neki stručnjak objasni glavne razloge zašto naše klanice uvoze tovljenike i automatski cena kod nas ide dole. Zašto?
 
Mrksicevi salasi 170din.

Danas mi kaze covek da je zabranjen uvoz svinja kod nas, ovi sta uvoze krse zakon. SVINJA GENERALNO NEMA KOD NAS!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Krse zakon i nikom nista. Ako je zabranjen uvoz onda ne sme kamion proci granicu! Ocigledno krse zakon uz podrsku vlasti.
 
Neka mi neki stručnjak objasni glavne razloge zašto naše klanice uvoze tovljenike i automatski cena kod nas ide dole. Zašto?
Nisam strucnjak ovo je neko moje vidjenje stvari i nadam se zdravorazumsko razmisljanje.....
Uvozi se jer kod nas je svinjarstvo upropasteno i nemamo svinja nekad ni za svoje potrebe.
Po podacima PKS Srbija je "87 proizvodila preko 5 miliona (blize 6) svinja, sada oko 3 miliona.
Losom privatizacijom i politikom koja je krenula jos 90-tih prelila se u 2000-te i traje i dan danas ,preradni kapaciteti su prepusteni u ruke mesetara i biznismena koji ce za obezbedjene privilegije imati obavezu da uplacuju deo zarade strankama koje su im to obezbedile.
Bilo je i drugacijih predloga o uplivu primarne proizvodnje u kapital preradnih kapaciteta ,ali ti predlozi su najblaze receno ismejani (licno znam za primere sabacke mlekare i mitrosa pre prve privatizacije).
Politikom subvencionisanja posle 2000-te mali (do 50 komada) su baceni na kolena ,a takvi cine 80% proizvodnje.
Nakaradnim zakonima i pljackom zadruzne imovine ljudi su postali alergicni na samu pomen reci zadruga i udruzivanje.
Danska sa proizvodnjom od preko 20 mil. svinja ima 6, i slovima sest klanica koje te svinje prerade i plasiraju sirom sveta ,ali su kod njih klanice u vecinskom vlasnistvu prim. proizvodjaca a ne nekih Kostica ,Miskovica , Matijevica i jos kojekakvih mufljuza koji ne misle dugorocno o buducnosti ove drzave vec im je vazan trenutni status i profit.
 
Sad ce cena po nekim klanicama "da pada" jer su popunili kvote do ponedeljka pa prete padom cene

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh