Cena tovljenika na tržištu

Nakupci nisu vec njihovi otkupljivaci. Ovde jednostavno svi veliki prestanu da kupuju, kao da se dogovore i ako nemas gde onda je tako_Ovo mi je rekao covek koji ima 40 da proda i tako su mu rekli. Ja inace tovim svinje 15 godina i nikada nisam prodao trlicu i ako su na 10 km od mene.
 
Sigurno nece se zadrzati na 200din spustice se na 150din pa tu ce ostati neko vreme to je moje misljenje..
O kojoj se ceni prica?
Gde je sad covek koji je rekao pre par dana da ce uskoro cena ici drasticno goree???mozda je pobrkao hteo je reci dole umesto goree:haha:
 
Ufff a da sam prodao prosle nedelje 200din, ma ja sam kriv cekam da budu preko 120kg e sad me ni to nece izvuci, :udri:
 
Ma ja ne znam sta se desava danas mi kaze covek iz gebija da je juce prodavO neko iz zr tamo u klanici 20kom po 200din a toliko da spuste cenu tesko sad samo ovi nakupci zezaju krizu malo.

Znam i ja kako je sa njima pre par godina dodje nakupac i daje mo cenu od 120di a na trzistu 150din ja ku rekoh kako to kad na internetu vidim da ljudi 150din daju on meni rece pa to samo tako napisu nema od toga nista i onda sam ga naterao u 3p.m


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa iskreno nije ni meni jasno sta se desava i sta ce biti? U ponedeljak bili utovari po 190din ja zvao trlic i jos jednog ovde velikog lokalca kaze puni, Kazu ajde se cujemo u petak i subotu. I sta sad od ponedeljka do petka cena ode u p..m.. Nema logike da cena kod nas bude 150din u Madjarskoj je isto pad ali je cena 155-160+pdv mislim da je kod njih veci pdv nego kod nas, pa racunajte.
Ja imam sad turu 89 komada, ako se desi tolika razlika u ceni ja sam ugasio za jedno 3000eur. Da poludis nista vise, nigde ovo nema i na zapadu padaju cene ali lagano po 2-5 eurocenti, i to u 10 dana, a ne za dan pola evra ko kod nas..
 
Mozda imaju malo talase sa cenom,sta kazu oni spustice cenu za par desetina dinara da bi mi seljaci odmah prodali po toj ceni da ne bude jos niza i posle ce cena ici gore?!
Robe nema na trzistu jako malo samo se plasim uvoza pa to ce skinuti cenu ali koliko ja znam slabo mesa ima svugde u evropi i dosta mesa se tera u KINI
 
Upravu si BarBu sto se tice Kine ponovo krece izvoz, Bio je jedan zastoj izvoza za kinu iz Eu i to je dovelo do pada cena u eu. Zastoj su izazvali amerikanci jer su kod njih bile jeftinije svinje nego iz eu pa su se ubacili na kinesko trziste. Posto je doslo do pada cena u eu svinje iz evrope su ponovo konkurentne i krece izvoz za kinu, a svinja u eu nema previse. Koliko sam ja shvatio docice do stabilizacije trzista eu i nece dalje padati cena e sad koliko ce i kada ici gore to cemo videti...jbg...
 
Eeee pa nisu oni ludi vec mi... cenu ce da ruse dole dok ima ponude, a sto brze skidaju cenu ponuda sve veca, sad svi zure da natovare nem veze i 80kg sam da skine s' rane pasce cena jos...
Prete se i sa 150din al nema svinja pokupili su ovo mal sto je bilo na brzaka, od nedelje cena polako gore... nemojte se ljudi sam mlogo jediti kad se ne sekiraju ovi "velki" tovljaci...
 
Veliki tovljaci su isturili svinje u avgustu i septembru i zato je i drzana cena od 200, e sad je u madjarskoj cena 404 forinte i polako ovi kalkulisu, tamo ce da plate ovde ce vestacki da obaraju i onda ce da dobiju dobru srednju cenu. Velike klanice to mogu da rade, e sad mi koji radimo sa malim mesarama mozemo u momentu da napravimo neki bolji posao dok ovi ne pocnu da im nude polutke po nizim cenama. I kako da se neko ne jedi kad ti neko direktno zavlaci ruku u dzep a mi non stop smrdimo.Ja u nedelju treba nesto da prodam pa cu odmah javiti kakva je situacija.
 
Evo pomaka... jutros je Sofija tovarila za Bigbul 180din.... ev sade tovari 185din zivka vajzda nema svinja nema ...
Brate jel si ti zaposlen ovde samo to hocu da te pitam ?

- - - - - - - - - -

Tovario ja danas ... kupio od njih dvojice 40 kom po 170 din. zasto mora sofija stalno da bude glavna tema ovde zasto to nisu velike industrije koji otkupljuju svinje i koliko oni placaju recimo: Matijevic, DJurdjevic,Nedeljkovic ...Sofija radi kako joj se kaze nista ona neodlucuje. Obicno u ovo vreme svake god ali bas svake pocinju svinje da padaju samim padom cene i od 2 din. ljudi zure da prodaju i naravno zakon ponude i potraznje odradi svoje i to je to.Pocetkom avgusta je dobra cena i pocetkom maja ko ima tad svinje nece pogresiti ... Ali i 170 din je dobra cena da se nelazemo ;-)
 
Brate jel si ti zaposlen ovde samo to hocu da te pitam ?

- - - - - - - - - -

Tovario ja danas ... kupio od njih dvojice 40 kom po 170 din. zasto mora sofija stalno da bude glavna tema ovde zasto to nisu velike industrije koji otkupljuju svinje i koliko oni placaju recimo: Matijevic, DJurdjevic,Nedeljkovic ...Sofija radi kako joj se kaze nista ona neodlucuje. Obicno u ovo vreme svake god ali bas svake pocinju svinje da padaju samim padom cene i od 2 din. ljudi zure da prodaju i naravno zakon ponude i potraznje odradi svoje i to je to.Pocetkom avgusta je dobra cena i pocetkom maja ko ima tad svinje nece pogresiti ... Ali i 170 din je dobra cena da se nelazemo ;-)
Vid "brate" igrom slucaja imam i ja neki svinja pa et mal u prolazu cujem sta neki ljudi pricaju, pa ajd da prenesem sta sam cuo...
Lepo i humano od tebe sto dade tim ljudima velikodusno tako lepu cenu... sad stetujes al ajd ucinio si ljudima...
A sto se tice gore navedenih kako ti rece "industrijalaca" svaki komentar je suvisan... :ppozdrav:
 
Brate jel si ti zaposlen ovde samo to hocu da te pitam ?

- - - - - - - - - -

Tovario ja danas ... kupio od njih dvojice 40 kom po 170 din. zasto mora sofija stalno da bude glavna tema ovde zasto to nisu velike industrije koji otkupljuju svinje i koliko oni placaju recimo: Matijevic, DJurdjevic,Nedeljkovic ...Sofija radi kako joj se kaze nista ona neodlucuje. Obicno u ovo vreme svake god ali bas svake pocinju svinje da padaju samim padom cene i od 2 din. ljudi zure da prodaju i naravno zakon ponude i potraznje odradi svoje i to je to.Pocetkom avgusta je dobra cena i pocetkom maja ko ima tad svinje nece pogresiti ... Ali i 170 din je dobra cena da se nelazemo ;-)

170 dobra cena... :sta: ::lose:::
 
Logično. Čovek kaže iz njegovog ugla kako je. Da se "nelažemo", sve ispod 200 je propast, govorio ko šta hoće, tako je.
 
Svima nama odgovara sto veca cena da bude ali 170-180din je realna cena da bude konstantna a me da varira cas 200din cas 120din


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I za mene je cena od 170-180 zadovoljavajuca. Kad bi hteo neko da se obaveze da mi otkupi sve tovljenike po 1,5,eura/kg i prasice po 2,1, opet bi drzao svinje. Do tada ih drzim samo rekreativno. Dve krmace i njihovo potomstvo sa sopstvene potrebe.
 
Nazad
Vrh