Cena tovljenika na tržištu

Kod nas ti nemozes odneti u klanicu kazu ne primaju i kad nemas kud onda zoves nakupca i on ti odnese tamo. Pa onda oni dele kajmak.
 
Klanice nece od manjih proizvodjaca da kupuju, jer nece niko da se bakce sa sitnim. Zato se drze nakupaca i radije ce njim dati tih 20 rsd. Oni ti dodju kuci ucene te, iskude robu. Sakupe vise svinja za utovar,,,
 
Kod mene u kraju se oseti prvo kad dodje do pada cene. Mogu biti izgleda obavestajac za to. Nakupci uveliko po 180 placaju. Da poludis.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
nisam se cuo sa njim skoro nemam da tovarim do pocetka decembra,da li love u mutnom ili ne svi skidaju cenu i to brzo odjednom palo 20 dinara nikako ne valja .Sofija 180 din a Agropapuk je tovario juce ujutru 190 kod nas u selu

- - - - - - - - - -

Zvezdani na kojeg kompanjona mislis Sinisu sto prodaje sauman premikse ili Trlica
 
Klanice nece od manjih proizvodjaca da kupuju, jer nece niko da se bakce sa sitnim. Zato se drze nakupaca i radije ce njim dati tih 20 rsd. Oni ti dodju kuci ucene te, iskude robu. Sakupe vise svinja za utovar,,,

Definisi to malih. Mi tovimo toliko da neretko utovar se pravi samo zbog nas i mozda dvoje sa po jednom svinjom i do ne pre 2 god. Si mogao odneti sad nece ni da cuju.
 
u pravu si imao je vecu cenu za one koji hrane njegovim premiksom i tovario je mnogo vise nego sad ,u zadnje vreme tovari samo sredom oko 50 komada i ako da 5 dinara vise puna kapa jedino sto kad dogovoris utovar ispostuje i cenu i tacan je na vreme stize kamion jedino pare znaju da kasne itd itd
 
Oce li ta Sofija da dodje do Nisa za 35 komada, i kakva je sto se tice placanja, da li ispostuje dogovor?
 
Situacija je sledeca sa trlicem. Trenutno ne kupuju jer su toboze sa neke velike farme kupili mnogo svinja i to podmiruje njihove potrebe.E sad, oni su to platili 180 rsd ali ako hoces da prodas cena je 150 rsd. To sad ima veze sa onim sto sam napisao pre 15 dana da su ugovarali uvoz i onda sam naisao na ogorcenje na forumu to je rekla kazala, a ja sam imao dobru nameru i rekao da se istura. Toboze nece trlic a oni su prvi to uradili. Da neko ne stekne utisak da mi je milo zbog toga, ja imam jos 150 da isturim i u istoj sam situaciji kao i svi vi.
 
Je`em li ga, ja nisam pricao sa njima zato sto mi nisu jos gotovi pa me ne znanima trenutna situacija.
Jel ti to nakupac rekao ili si isao direktno kod njih tamo?

Danas mi bio covek iz Gebija i kaze mi da je juce jedan u Zrenjaninu prodavao nekoj klanici tamo (Nisu Mrksicevi Salasi) po 200din juce je bio utovar i to je ta cena.
 
Nazad
Vrh