Cena tovljenika na tržištu

Ma sprdam se sa cenom,vidis da kolega Macvanin 82 kaze da ce ici cena gore a od togaa nema nista,ja sam lepo rekao da nece ici gore jer mi rekao vlasnik jedne jake klanice


Emotikon (smajli) nije se video pa nisam znao koji je ton tvo odgovora. Ovde kod nas jedan od većih proizvođača je načuo baš tu cenu od 170 i zato se meni pojavila nada.

Inače ja sam u petak prodao po 145+pdv, a kupac je rekao kreće se cena ali nek ostane ovako za sad. Gde se kreće nije za neko naročito razmišljanje jer da cena ide gore on o tome "ništa nebi znao".
 
Tako idu cene od 140-150din,meni su platili po kvalitetu mesa,posto na godisnjem nivou predajem im preko 1200kom samo njima,a u planu nam je da zatvaramo ceo krug ili da povecamo turnus na 1200kom.
 
Veceras u 18h u Sremskoj Mitrovici u velikoj sali opstine asocijacija stocara Srema i Macve organizuje skup, bice gosti pomocnici ministra poljoprivrede i nekoliko profesora. Teme ce biti prosirenje asocijacije, trenutno stanje u stocarstvu cene svinja, subvencije, pomoc ministarstva stocarima.Svi zainteresovani su dobrodosli.
 
ja sam sada 7kom prodao u polutke sa glavom po 240, ne tovim puno godisnje malo za nas i po 10ak kom na svaka 2-3 meseca ali da sam trenutno imao jos 17kom prodao bih i to po toj ceni koliko su mi ljudi trazili u polutkama.
 
To izadje oko 192 din po kg, ali opet kada sracunas svoj rad to je isto i mogu tako zato sto je to ipak mala kolicina i od kuce prodam po narudzbini, Carnex mislim da polutku prodaje 250 din po kg
 
sta ce biti sa cenom posle nove godine,moji su sad 95,100 kg dali je bolje sad da ih prodam ili da cekam jos malo,
 
Pa kaoi svake godine januar mrtvilo niko ne tovari a cena kantastrofa...
moji su lagani al necu da se kockam od nedelje tovarim, ev vec koju godinu se zeznem pravim kile puknem na ceni I jos moli sve redom...
 
Kod mene nakupac za mitros 155 daje. Isti slucaj sa tezinom. Oko 100 kg prosek i ne znam sta da uradim... inace su skocili sa 145 na 155 ...kockati se i cekati do pola januara ili sad?

Послато са SM-J500FN
 
Utovario danas ipak po 160 povuci potegni. Nakupac za Mitros. Od nedelje cu jos ostatak nadam se istoj ceni...vecoj neverujem.

Послато са SM-J500FN
 
Nazad
Vrh