Cena tovljenika na tržištu

Ja ne dade po 165din bili mi lagani... sad sam da idem da kupim stranglu...
kolko cujem da se ponavlja lanski scenario...
bem im sve po spisku da im bem sve...
 
Jbg ja sam dao pre deset dana po 160din prosek 118kg, ali sta vredi kad za 15 dana opet imam turu i ne znam cenu po kojoj ce otici...I tako u krug uklapaj preklapaj, sta se moze... Kaze: Boze pomozi da promenim one stvari koje mogu promeniti, a da prihvatim one koje nemogu promeniti...Otprilike je to tako u svinjarstvu....:sjasi:
 
Natovario danas 47kom,160din,130kg.Trebao sam tovariti prošle nedelje po 170din ali nisam.Trenutno se nešto dešava,pokušavaju da obore cenu,ima svakakvih cena od 145-170din.Klaničari pokušavaju da je spuste,prvenstveno je Biftek to uradio a ostali prate.
 
Utovario kod mene 100 kom 129kg 160 din i kod drugara 59 kom 105 kg160 din ugovoreno pre 10 dana danas izvukao

- - - - - - - - - -

Danas redovan utovar u Besenovi 150 din tito tovari
 
Ja sam proslu turu prodao po 120 a ova tura dok stigne ode cena dole... Inace kod nas je uvek cena 10-20 dinara niza nego ovo sto pisete u Sremu i Macvi...
 
Kome ce da daju drugom, ako u blizini nema klanice.
Kupci mahom idu u Macvu i Srem.
 
Pa ni ovde kod mene nema klanice,ima jedna samo ali ja ne saradjujem sa njima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ali ti koliko vidim imas proizvodnju u kontinuitetu.
Zar bih ovi iz Nisa da imaju blize kupovali tovljenike 300 km daljine.
 
Nas kolega sa foruma SVERCER je nakupac, tolko spominjana Sofija je nakupac i jos njih dosta. Vise se prodaje preko nakupaca nego sto ide direktno preko klanice.
 
Priblizna je cena kod nakupaca i direktno u klanici.
Klanicari nakupcima uvek daju vise, jer ih oni redovno snabdevaju sirovinom.
 
Ima nakupci i prekupci nakupci rade direktno za klanice nedeljkovic ima žarka. Trlic gorana. djurdjevic kiru koji rade za platu.sofija mislim da radi od kile dinar dva. A imaš i prekupce oni kupuju od seljaka i prodaju klanicama oni kolko te zakunu za cenu to im je zarada a tvoje je da gledaš da te sto manje zakinu kod nas je to mica petrović iz jarka. Tito iz Besenove. Matori od Švercera. Vasa iz Radinaca itd ljudi su zahvalni što postoje ne bi imali kome da prodaju svinje
 
Poslednja izmena:
BarBu M kolega... prodajemo nakupcima nazalost jer nemamo kolicinu da prodajemo na veliko i direktno klanicama. A da imam kolicinu verovatno bih vec razmisljao da prodajem gotov kobas a ne klanicama jer neverujem da se i time mozes pohvaliti zaradom koliko klanica moze gotovim proizvodom.

Послато са SM-J500FN
 
Nazad
Vrh