Cena tovljenika na tržištu

Dao jutros 10 kom 115 kg prosek po 160 lokalnoj zadruzi...neki kamion valjevske tablice dosao po to.Inace ispod 10 kom 155din. Za sledeci vikend jos 10 kom nadam se po istoj ceni ali malo laksi.

Послато са SM-J500FN
 
Kaže mi rođak da Mitros plaća 195 din i plus na to još pdv toplu polutku ne na živo koliko to izdadje na živo ne znam e da ako je radman (procenat ) mesa u polutki 57 posto ta je cena ako je veći od tog procenta 4 din više a ako je manji 4 din manje
 
Kaže mi rođak da Mitros plaća 195 din i plus na to još pdv toplu polutku ne na živo koliko to izdadje na živo ne znam e da ako je radman (procenat ) mesa u polutki 57 posto ta je cena ako je veći od tog procenta 4 din više a ako je manji 4 din manje

Radman tople polutke nebi trebalo kod tovnih svinja koje jedu po volji da bude manji od 77% Svinja 100kg kad se zakolje bude od 77 do 82kg mesa. Sa svinjama hranjenim obročno bude i 72%
 
jedno je radman mesa a to sto odpadne ja drugo i nemoguce ja da svinja od 100kg ima toliko mesa...oko 60 posto je dobar radman.. usput kod mene su 165 170..
Radman tople polutke nebi trebalo kod tovnih svinja koje jedu po volji da bude manji od 77% Svinja 100kg kad se zakolje bude od 77 do 82kg mesa. Sa svinjama hranjenim obročno bude i 72%
 
Kaže mi rođak da Mitros plaća 195 din i plus na to još pdv toplu polutku ne na živo koliko to izdadje na živo ne znam e da ako je radman (procenat ) mesa u polutki 57 posto ta je cena ako je veći od tog procenta 4 din više a ako je manji 4 din manje

Verovatno placaju 295 i to je onda oko 180 dinara
 
Ako računaju na cepanu to mu dođe 78kg * 195 din /100kg žive vage oko 150 din + pdv
 
Cena je 160din,kazu da nece pasti moze otici jos koji dinar gore ali ne previse


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma ide ocin dikin... Trlic ne tovari, Biftek spustio na 150din, Zivko je neki dan jedva platio 155din, Zdravko iz Iriga "Zmajevac" 165din alll pare "par" meseci...
Pa kako covek da bude normalan vozaju kak im se oce... svinja i nema nesto, to sto se tovari to je sve sitno po par komada... slabo i tovare zatezu da se nakupi svinja ali tesko ce se nakupiti tako da ce morati dici cenu e a kade e to cemo videti...
 
Nazad
Vrh