Cena tovljenika na tržištu

150 je neka normalna cena . Sve ispod toga je lose a cena od 125 koja je bila je bezobrazluk .
 
Sta ima ko da preti, sutni ga nogom u zadnjicu kada ti ponudi tih 120 dinara.
Taj sljam sto natovari po 120 na klanici ih preproda po minimum 140 din.
Klanicari svojim dobavljacima uvek placaju bolje nego tovljacima koji direktno rade sa klanicom.
 
130 DIN jedva pogodili 10 komada sve koje smo zvali ne treba im robe.Ne znam za koga idu,nisam ni pitao.
 
@djova
Generalno primecujem da uvek imas 10% bolje cene od nas ostalih. Ne drzim svinje, ali dosta ljudi mojih prijatelja se bavi time i apsolutno nema sanse da dobiju 140+pdv kao farmske svinje. I nisu to lose svinje, svi oni imaju dobru mesnatost i dobru selekciju. Ljudi znaju da rade svoj posao, ali jednosavno realnost je oko 130din trenutno za prvu klasu. Jedan drugar je okrenuo 20 telefona i NIKO mu nije dao vise od 135din.
Sasvim je druga tema koja cena je renatbilna. Svi mi znamo cenu kostanja. Moramo da shvatimo da cena kostanja i prodajna cena ne moraju uvek biti da je cena kostanja manja od prodajne cene. Trziste je jedno sto uredjuje to, drugo su namestene igre sa uvozom, sa monopolima i dogovorima. Drzava treba da se bori da trziste radi, a da sprecava kartelsko udruzivanje kod formiranja cena. Tu se slazem sa proizvodjacima tovljenika.
 
Daje jedan kod nas sad cujem cak i 150 din pa gleda kroz prste i za klasu i njegov kamion dolazi na kucnu adresu tovari ali zato je totalno nesiguran platisa na losem je glasu pa se ljudi plase da mu daju . On obecava navodno za mesec dana pare a bude to i po tri meseca a nekom mozda i vise i kako posle covek da u da kad nam trebaju novci ne moze ih covek docekati .
A cuo sam pricu taj mesar radi i usluzno klanje i covek doneo 3 komada i on mu javlja imali trihinelu morali smo da ih unistimo . Neznam koliko je istinita prica da li su mu dali neki papir ili ne ali bas sva tri komada da imaju i sta ima on da unistava tudje i makar bolesno meso ,svacim se ljudi bave i sve im je malo makar kakvo bogatsvo da ima otece jos od sirotinje .
 
Kolko Trlic placa kak je situacija na terenu imal potraznje? kod nas neko mrtvilo niko nis...
tovari se nesto sto je ranije pogodjeno al sve je to sitno...
 
Trlic tovario kod nas po 130,zna li ko kakva je cena u susednim drzavama, Hrvatska,madjarska,austrija,nemacka...
 
Da li može neko od cenjenih članova na pp da mi pošalje poruku brojeve telefona od tih što tovare svinje, ovde kod nas u bačkoj ne j.bu živu silu, em mala cena em nikom ne treba...
Hvala u napred...
 
Nazad
Vrh