Cena tovljenika na tržištu

Danas zovu nude 125 niko nije hteo da da ,ali kazu da je pala skroz potraznja za svinjama neki Dragan iz Obrenovca sto uzima dosta i odmah placa i uvek placa vise od ostalih kaze da ih ima na lageru i da nezna sta ce sa njima sad je obicno najbolje islo kaze da se jako slabo trazi meso .
Eto nam Amani ,Maxiji i ostale splacinare sto ih stiti zakon . Zakon se formira prema njima ne prema domacem proizvodjacu e zemljo SRBIJO kad li ces se opametiti jebala te evropa .

- - - - - - - - - -

Kaze drugar radi u sudu da imaju toliko prijava protiv tih zlovora sto truju narod , sanitarnih prijava to je sve strokavo nedaj boze farba se meso koje poplavi ono sto se usmrdi samo ga prerade e to nas narod jede .
 
Ma ljudi sta je vama kakva slaba traznja kakvi bakraci, sve je to prouzrokovano ponovo uvozom mom-a otpadnog mesa po 60din kg, pouzdana informacija veca kolicina uvezena pre 29.11.. Kolega je pomenuo markete, tu se fura sve i svasta prodaje smrznuto meso pod sveze preradjevine od ovog otpada. Sto se tice madjarske ove godine je losa cena i kod njih ali nema ovakvih padova kao kod nas npr u oktobru sa 155 na 120 za deset dana. Pala je i kod njih ali je ipak stabilnije, kod nas ti uopste nemas priblizno predstavu koliko ces prodati sledecu turu, rade sta hoce. Sto se tice EU veliki sam protivnik... Ali njihovi proizvodjaci i farmeri ce ove godine dobiti pomoc zbog niskih cena mleka i mesa, novcanu pomoc, bice podeljeno 410 miliona eur.Jer eu ima fond i za ovakve krize u poljoprivredi.http://www.thepigsite.com/swinenews/40835/eu-farmers-to-get-money-back-as-crisis-fund-not-spent/ Kad se srbija ponasa skoro kao clanica A gde je nama pomoc????? Imamo najgore cene mesa i mleka u eu i plus tajkune da nam zagorcavaju i ovako gorak zivot... Ufffffffffff
 
Opa Djurdjo sto bi rekao Srecko Sojic . Covek tvrdi da se manipulise sa uvozom mesa iz evropske unije tj tog otpada i da se potom dalje to izvozi za Rusiju da se prikazuje kao da je proizvedeno u Srbiji i da se pere ogromhna kolicina novca . Nista me necudi cak verujem u tu pricu . Da li izvoze mesne preradjevine ili sta vec ali eto zemlja Srbija proizvodjac skapava dok se sverceri smisljeno bogate **greška te drzavo !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Sofija jutros tovarila za Biftek 120din falilo 20 komada i nije nasla... ujtru tovari i opet za Biftek 130din kp tu koga? nedaji ljudi ispod 130din a cujem robne rezerve 160din...
Trlic jutros 130din
 
Imam 19 komada koji su skoro stasali za prodaju, ali najbitnije od svega toga je da ih NEDAM po toj ceni, majke mi podelit cu ih rodbini ako se ne promeni nesto. Mesta u zamrzivacima imam za oko 6-7 komada, pusnica velika hvala bogu . A sto prevagne tu je brat ,sestra i ostali.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Uletele su nečije po višoj ceni pa će to ostalima narednih nekoliko meseci da zagorča život.
Imam osećaj kao da je 2014
 
Poslednja izmena:
Nego sta nego 2014.Samo da ne bude jos i gora.U mesecu gde po starim dobrim obicajima se trazi tovljenik vise za klanje sad niko ni da pita po selu da mu treba,nego svi hrle u Matijevic na nedeljnu akciju,velicaju se opet tajkuni jer je najjeftinije a nisu svesni da na svakoj kili ima barem 500% zarade ako racunamo cenu od 60 din po kojoj je uvezo a prodaje po 400 kao sveze.
U mom selu juce tovareno po 130-135 kako ko.ja imam gotovih 30 ali soja i premiks svedeni na minimum e sad kako ce se to odraziti na kvalitet ni ne zanima me bas. psiholoska granica mi je 20, decembar posle sve to prelazi u drugu klasu.do tad ne zurim.
Molim kolege svercere i otkupljivace da ne gledaju moj post,jer mnogi ne samo ja imamo na lageru a ne damo po ovoj ceni,kad bi tako i ostali mogli,nesto bih se vec i dalo resit.Ovo za robne rezerve je smesno.
Opet se niko nece javiti kao ni prosle godine posle interventnog otkupa.Svima zine **greška kad dobro prodje,a kad skapava onda se zali tu.
 
Cujem da su kod nas danas odlozili utovar tj vratio se poluprazan kamion niko nije hteo da da po toj ceni ali nista nam to neznaci gomilaju se svinje hrana ide i gde to vodi u jios veci kolaps izgleda da ce jos da se sroza cena .
 
Imam jednu odredjenu kolicinu prasadi koja je dostigla 30-32kg , ne mogu da verujem da niko ne trazi i nikom ne trebaju .. e sad ako ovih dana ne odu ,idu u tov ,, ala sam se usrecio a nude 140-150 strasno.. nemam snage ni da se nerviram , samo se plasim da se ne razbolimod nervoze .. ali se i borim koliko mogu sam sa sobom da ostanem u vinklu
 
Nazad
Vrh