Cena tovljenika na tržištu

Naplatili drugar i ja jos po 80 000 hiljada u utorak obecao ostatak. nesto stalo sa svinjama ,dal je zatisje pred skok il pad cene.
 
Juce mi start jovanovic nudio 165 utovar u ponedeljak, odbio sam ga. Cakacu jos koji dan. Koliko sam upucen on navodno uzima za izvoz,a nije tovario dve nedelje, pa ako je istina mozda i cena krene malo na gore.
 
Jedno pitanjce za ekipu . Tražio sam na foruma a nigde nisam našao i znam da je ovo ovde off u ovom topicu ali problem je barem kod mene . Zanima me kako ste rešili miris stajnjaka , daliste rešavali odnosno sa čime i kako neutrališete miris , problem je barem kod mene jer ima nekih kojima smeta džabe sam im predlagao da i oni drže pokoje svinjče pa im neće smetati. No šalu na stranu bilo je tu malo ozbiljnijih komentara i diskusija , pa očekujem da će biti i nastavka ove diskusije . Inače poprilično je udaljeno mesto za odlaganje od komšijskih stambenih objekata cirka 50-100 metara i uvek iznesem bar 3-4 puta godišnje nebude više od 4-5 rasturivača . Ako neko ima neka iskustva ili neki preparat nek piše makar i na pp ili da se otvori nova tema .:ppozdrav:
 
Jao jao danas djubre sutra ce TVOJE muve i tako to kod nas ide... vid to oni nemogu da podnesu miris uspeha...

Vidim jutros Trlic tovario posle dve-tri nedelje, nes ce se desi... od danas treb da se puni novi kontigent za bratsku rusiju...
 
Jedno pitanjce za ekipu . Tražio sam na foruma a nigde nisam našao i znam da je ovo ovde off u ovom topicu ali problem je barem kod mene . Zanima me kako ste rešili miris stajnjaka , daliste rešavali odnosno sa čime i kako neutrališete miris , problem je barem kod mene jer ima nekih kojima smeta džabe sam im predlagao da i oni drže pokoje svinjče pa im neće smetati. No šalu na stranu bilo je tu malo ozbiljnijih komentara i diskusija , pa očekujem da će biti i nastavka ove diskusije . Inače poprilično je udaljeno mesto za odlaganje od komšijskih stambenih objekata cirka 50-100 metara i uvek iznesem bar 3-4 puta godišnje nebude više od 4-5 rasturivača . Ako neko ima neka iskustva ili neki preparat nek piše makar i na pp ili da se otvori nova tema .:ppozdrav:
Cesce iznosi.
 
Danas nas zvao mihajlovic iz rume,keva razgovarala sa njim, ja i matori bili na njivi. Nikad nisam trgovao sa njim i nemam pojma ko mu je dao moj broj i ko mu je rekao da imam svinje za prodaju al je lepo sto za promenu oni malo zovu. Cenu nije hteo da kaze kevi.Po mom iskustu za ova dva tri dana mislim da ce cena ici gore.
 
Trebaju im! Video sam par kamiona kako prolaze putem zr-ns.

- - - - - - - - - -

Krenuo je izgleda opet izvoz. Pro-mes tovario danas u Čurugu 60 komada po 155
 
Po literaturi zeolit neutralise neprijatne mirise. Ima ga na Altini, Zemun, zadnja cena je bila 25 kg 900 din .Adresu mozes pronaci na netu.
Zeolit ima visestruku primenu. Ja ga koristim u vocarstvu a moj rodjak ga dodaje u hranu stoci, smanjuje prolive. I silazu kad pravi zasipa zeolitom radi neutralisanja gljivica i sprecavanja truljenja.
 
Nešto ne verujem toj literaturi koja propagira uzgoj puževa, zeolit, aroniju i godži bobice.
Neka druga literatura je u više ispitivanja došla do saznanja da zakišeljivač na bazi benzojeve kiseline smanjuje amonijak u izmetu.
 
Bankom ima zakiseljivac na bazi benzeove kiseline i zove se vevo vitall,davao sam ga neko vreme.
U ponedeljak potovario 27 kom,kupac Gale iz Banovog polja,cena 170,pare legle juce,ne znam za koga je tovario.
 
Za neprijatan miris od stajnjaka nesekiraj se,ako udajlen minimum 15 metara kao objekat za drzanje i tov od komsijskog objekta za stanovanje nemoze ti niko nista,ja sam imao problem sa komsijom doveo sanitarnu inspekciju kad sam napravio objekat u sklopu supe za sojinu slamu iaoka sam pricao sa njim da cu da pravim obor za dve krmace,komso samo radi i eto kad sam napravio a inspek. na vrata i kazu 15 metara od komsije a od sopstvenog 10 metara,tako da nemoj nista da prskas i polivas nemoze ti niko nista :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh