Cena tovljenika na tržištu

sofija 165. sutra tovari nedeljkovicu i 7 dana su pare a kad tovari za biftek odma su pare. i rece mi danas da ce cena ici dole... ko je ovde lud ja neznam samo da vam prenesem sta mi je rekla danas

- - - - - - - - - -

Ja natovari juce a danas cujem 180din a nije iskljuceno da odu u avgustu i na 200din
nista nije iskljuceno ni ukljuceno (nista nije sigurno):riba:
 
Zvezdani iz tvojih usta u Bozje usi, ja i drugar dali pre dve nedelje 40 komada trlicu po 160din, imam i jednu turu u avgustu kad bi bilo kako kazes bilo bi dobro. Tek juce mi internet proradio ovde kod nas kopaju za neku branu pa malo malo predjnici nemaju struje do skora nismo imali ni vode... ali se polako vracamo u normalu...
 
sofija 165. sutra tovari nedeljkovicu i 7 dana su pare a kad tovari za biftek odma su pare. i rece mi danas da ce cena ici dole... ko je ovde lud ja neznam samo da vam prenesem sta mi je rekla danas

- - - - - - - - - -


nista nije iskljuceno ni ukljuceno (nista nije sigurno):riba:
Vid Sofija za biftek tovari u cetvrtak 170din
A juce ujtru je tovarila za Nedeljkovica 170din pare na vagi:ppozdrav: .....
A vid ti napisa 165din... ja se poplasi tak i drugi treci bojimo se pasce cena pa brze bolje zovi sve nakupce koje znamo i et preko noci se pojavi svinja i cena stagnira pa cak i pada...
Ja licno sam te igre zivaca prelezo i ako bude pala cena drzaci mesec dva duze pa kak bude et iz inata...
Dao sam neke godine Ozimkovicu 150kom po 42din da nepricam kad i kako sam naplatio.... Boze zdravlja a dok je nas bice i svinja i para...:ppozdrav::veseljak::
 
eto ja kad kazem 165 niko mi neveruje "jahac" nisam ja to izmislio samo sam napisao sta su meni javili i nikako nisam hteo da uplasim nekog pa da svi pocnu da nude svinje i da sama po sebi cena padne kako ti kazes... i sldece nedelje ce cena ici na dole. sofija tovari u nedelju za biftek 165 din i kaze da ima "nenormalnu ponudu"
 
sad sam gledao cene i vratio sam se unazad u 2014g i hronološki sam kao pratio,dolazimo do da nas ustvari ubijaju naši juhor neoplanta mesokonbinat...,ogroman uvoz,a ispada da mi svi ovde naforumu nemoz jednog da zadovoljimo njihovim potrebama,ponovo ispada da je krivo ministarstvo trgovine,dopustom uvoza,msm stara nova vest,čak nemoz ni isporuku da našteluješ za neki period.
 
[h=2]TOVLJAČI SVINJA PONOVO PRED BANKROTOM – TROŠIMO I DALJE ŠKART PILETINU[/h]
Beograd, 25. jun 2015.
25%20svinje.JPG
Do 1. juna u Srbiju je uvezeno 53.151 komada živih utovljenih svinja, što je nešto više od 10.000 mesečno. Očekuje se da će u junu i julu mesečni uvoz biti i veći, jer uvozna cena od oko 1,4 evra odgovara klaničarima, a danas farmeri tvrde da se prelevmani od 10 dinara po kilogramu ne primenjuju. U pomenutom periodu uvezeno je i 6.864 tona svinjskog mesa, a pilećeg 1.458 tona.Po ovoj računici proizilazi da je u Srbiju uvezeno 190.000 tovljenika za samo pet meseci.Petomesčni uvoz obeležio je i uvoz pilećeg i kokošijeg mlevenog mesa sa kostima, gde su antibiotici, kokciodiostatici, metali... i što se u EU ne koristi ni za pripremu hrane za kućne ljubimce.U ovom periodu iz Uprave za veterinu data je direktiva kako da se zamrznuto meso koristi kao sveže i prodaje u mesarama, što je bio novi znak domaćim farmerima da ne očekuju pomoć od državne administracije. To je potvrdio i odnos Ministarstva poljoprivrede prema zahtevu da se sačine novi pravilnici o korišćenju i preradi mesa, gde bi bila zabranjena upotreba zamrznutog otpada, koji pojedine klanice ubacuju čak i u polutrajne proizvode.Tovljači svinja tvrde da su ponovo pred bankrotom zbog uvoza svinja i mesa i da je za njih svaka otkupna cena ispod 1,80 – 1,90 dinara za prvu klasu gubitak.
 
Sofija ujtru tovari za Biftek 170din Trlic 170din a kolko sam cuo neki iz Beograda palcaju 175din pare na vagi...
druze ok za trlica to verujem jer nisam se cuo sa njim, al sutra ja nosim sofiji u jarak u 4 sata je zakazan utovar po 165. jer nemam kome da ih prodam odnosno nemam sigurnog kupca od koga bi naplatio odmah posle utovara. mislim da siris dezinformacije neznam iz kog razloga sto se mene tice daj Boze da budu i 200
 
druze ok za trlica to verujem jer nisam se cuo sa njim, al sutra ja nosim sofiji u jarak u 4 sata je zakazan utovar po 165. jer nemam kome da ih prodam odnosno nemam sigurnog kupca od koga bi naplatio odmah posle utovara. mislim da siris dezinformacije neznam iz kog razloga sto se mene tice daj Boze da budu i 200
Jbt idem ujtru na utovar Sofija PLACA 170din!!! dodji ujtru u 5:30h pa ces se uveriti svojim ocima i usima... Sta ti radis ako ja sirim dezinformacije???
 
Jbt idem ujtru na utovar Sofija PLACA 170din!!! dodji ujtru u 5:30h pa ces se uveriti svojim ocima i usima... Sta ti radis ako ja sirim dezinformacije???
165 din mi je platila trebalo je da donesem 30 kom , javila mi da donesem 25 jel ima viska svinja u 4 sata sam bio jutros u jarku na vagi istovario svinje i pitam je bas zbog tvoje izjave dali su 170 ili 165 kaze mi 165 i nema razloga da meni zakida jer je ona meni tovarila prosle godine dosta svinja. sve svinje koje je ona natovarila prosle godine i placene su avansno sam ja natovario . nemoj da se ljutis druze ali mislim da ti nisu tacne informacije...
 
165 din mi je platila trebalo je da donesem 30 kom , javila mi da donesem 25 jel ima viska svinja u 4 sata sam bio jutros u jarku na vagi istovario svinje i pitam je bas zbog tvoje izjave dali su 170 ili 165 kaze mi 165 i nema razloga da meni zakida jer je ona meni tovarila prosle godine dosta svinja. sve svinje koje je ona natovarila prosle godine i placene su avansno sam ja natovario . nemoj da se ljutis druze ali mislim da ti nisu tacne informacije...
Jbt nemogu da verujem u pravu si :sta::udri::
 
Nazad
Vrh