Cena tovljenika na tržištu

Saberi se sta pises:haha:
Ne razumem sta je smesno, ako mislis da je to mnogo. Izracunaj da je to konverzija nekih 2.9 a cena tog koncetrata koji sam pravim je oko 33 dinara. Jedna svinja mi iznosi 18800 a hrane je pojela za 10560 ne vidim sto da se saberem i sta ti je smesno...prasad su moja... da sam ih prodao uzeo bih po 6000-6500 din. Pozitivan sam to mi je bitno, oko 2000din po tovljeniku, slazem se da je to nista al opet ne vidim sta je smesno...
 
Poslednja izmena:
Ode jutros 15 komada po 145din prosek 130kg svinje kao sa slike pola metra siroki, cenom naravno nisam zadovoljan kao i svi mi, jedino sto me tesi je velika vaga i mala konverzija. Potrosili su oko 320kg po komadu i to mi je jedina uteha:cao:

Konverzija ti dodje 2,4 a ne 2,9,320 kg hrane kad podelis sa kilazom od 130kg,mozda je zato pedja mislio da se saberes. Inace ujutro tovarim 20 kom po 180 din,ne znam za koju firmu samo znam da big bul kolje svinje usluzno,svinje idu za Rusiju,pare u toku dana,jutros komsija tovario za Stocar Ub po 170 din,pare na racun za dan,dva.
 
Konverzija ti dodje 2,4 a ne 2,9,320 kg hrane kad podelis sa kilazom od 130kg,mozda je zato pedja mislio da se saberes. Inace ujutro tovarim 20 kom po 180 din,ne znam za koju firmu samo znam da big bul kolje svinje usluzno,svinje idu za Rusiju,pare u toku dana,jutros komsija tovario za Stocar Ub po 170 din,pare na racun za dan,dva.
Uz svo postovanje druze moj ali konverzija se neracuna tako 320 podelis sa 130. Vec na tezinu prirasta od praseta pa do kraja tova. Znaci krecem sa tovom od nekih 20kg, od tada ih hranim sa koncetratom za tovljenike. Prirast je bio u mom slucaju 110kg, Znaci 320/110=2.91 i to je to:ppozdrav:Evo i primer mada ja koristim premikse drugih prozvodjaca,http://www.hranaprodukt.com/saveti/11/pregled
 
Uz svo postovanje druze moj ali konverzija se neracuna tako 320 podelis sa 130. Vec na tezinu prirasta od praseta pa do kraja tova. Znaci krecem sa tovom od nekih 20kg, od tada ih hranim sa koncetratom za tovljenike. Prirast je bio u mom slucaju 110kg, Znaci 320/110=2.91 i to je to:ppozdrav:Evo i primer mada ja koristim premikse drugih prozvodjaca,http://www.hranaprodukt.com/saveti/11/pregled

Nisi rekao da racunas od 20kg,mada se i ne racuna bas tako,al ajde nije ni bitno,bilo bi jos bolje da ti je cena bila bar 160,170.
 
Ne vredi u Valjevu je trenutno najveca cena 150din, niko ne da vise i to do 120kg. Placaju i 130 losije svinje. Sta da se radi Valjevo je mrtav grad sto se tice svega. Malo je kupaca, vi u macvi ste u dosta boljem polozaju...trudim se oko tih svinja maksimalno al sta se moze...
 
Cini ti se da smo u dosta boljem polozaju ,velika je proizvodnja i stvarno se prvo kod nas oseti poboljsanje ali isto tako i pogorsanje na trzistu....
 
heh... ja mislim, a siguran sam da se nevaram... srem je sto se tice svinja vrh... (brez lazne skromnosti susta realnost):svinja:::000::::000::::000::::000::::000::::000::::000::::000::::000::::000::::000::::000::sa tim se covek radja ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh