Cena tovljenika na tržištu

Juče sam razgovarao sa mojim stalnim kupcem, kaže trenutna cena je 145 + PDV ne može bolje.
 
Cene svinja

U nedelji za nama cene tovljenika beleže rast. Na nivou cele Srbije prosečna cena tovljenika 80- 120 kg iznosila je 144 rsd/kg što je za 1.8 % jača cena nego pretprošle nedelje. Najviša cena tovljenika za prošlu nedelju izmerena je u Kragujevcu i Zaječaru, 170 rsd/kg, a najniža u Požarevcu, 120 rsd/kg. U Vojvodini je prosečna cena tovljenika iznosila 140 rsd/kg, što je za 3.1 % slabija cena u odnosu na ostatak Srbije gde je prosečna cena iznosila 144.4 rsd/kg.
Cene prasića teških do 15 kg, u nedelji za nama, beleže pad. Na nivou cele zemlje prosečna cena je pala za 8.3 dnara u odnosu na pretprošlu nedelju i prošle nedelje je iznosila 259 rsd/kg. Najviša cena prasića do 15 kg za prošlu nedelju izmerena je u Požarevcu, 300 rsd/kg, a najniža u Čačku, 220 rsd/kg. U Vojvodini je prosečna cena iznosila 260 rsd/kg što je za 1.1 dinar jača cena u odnosu na ostatak Srbije gde je prosečna cena iznosila 258.9 rsd/kg.
Prasići od 16-25 kilograma beleže pad cene za 2.2 % u odnosu na pretprošlu nedelju i njihova cene ja u prošloj nedelji na nivou cele Srbije iznosila 244.5 rsd/kg. Minimalna cena prasića bila je zabeležena u Kraljevu, Vranju i Čačku i iznosila je 220 rsd/kg dok je maksimalna zabeležena cena u prošloj nedelji bila u Požarevcu 280 rsd/kg. U Vojvodini je prosečna cena prasića iznosila 250 rsd/kg, što je za 2.4 % jača cena u odnosu na ostatak Srbije gde je prosečna cena iznosila 244 rsd/kg.
Cena tovljenika teških preko 120 kg u nedelji za nama beleže promene. Na nivou cele zemlje prosečna cena je porasla za 1.2 dinara u odnosu na pretprošlu nedelju i iznosila je 128.3 rsd/kg . Najviša cena ovih tovljenika za prošlu nedelju izmerena je u Zaječaru, 150 rsd/kg, a najniža u Kraljevu, 100 rsd/kg. U Vojvodini prosečna cena je iznosila 128.3 rsd/kg, što je za 1.7 dinara slabija cena u odnosu na pretprošlu nedelju. Ostatak Srbije u odnosu na pretprošlu nedelju beleži rast od 1.6 dinara i cena je iznosila 128.3 rsd/kg.
Cene krmača za klanje u nedelji za nama beleže promene. Na nivou cele Srbije u odnosu na pretprošlu nedelju cena je pala za 0.2 dinara i iznosila je 124 rsd/kg. U Vojvodini cena je porasla za 20 % u odnosu na pretprošlu nedelju i iznosila je, 124 rsd/kg. Cena na nivou ostatka Srbije u odnosu na pretprošlu nedelju beleži pad od 1 dinara i cena je iznosila 124 rsd/kg. Najviša zabeležena cena u prošloj nedelji je bila u Čačku, 150 rsd/kg, dok je najniža zabeležena cena primećena u Kraljevu, 100 rsd/kg.
Nazimice za priplod u odnosu na pretprošlu nedelju beleže pad u ceni. Prosečna cena na nivou cele Srbije beleži pad od 12.9 % i u prošloj nedelji iznosila je 29000 dinara po grlu. Najviša zabeležena cena u prošloj nedelji je bila u Kraljevu, 36000 dinara, dok je najniža zabeležena cena primećena u Kragujevcu, 22000 rsd/kg.

cena-svinja-tabela.jpg

Cena svinja u Srbiji izmerena od 13. do 20. aprila 2015 godine
cena-svinja.jpg
 
Sinoc pogodio 10 komada, teskih oko 150-160kg po 130 I da ne vadim pasose. Za svinje u klasi mi niko nije davao vise od 135.
 
Izgleda da su cene toliko dobre kao i prodaja kad nitko ništa nepiše. Ili ljudi seju pa nestignu.
 
Trlic jutros 145din Zivko jutros 145din... Sofija danas zove trazi svinja daje 150din... (Sofija je jutros tovarila nznm posto)
potraznja je poprilicna nesto ce se desiti, ili je to sam mal za maj i tu je i kraj:spavam:
 
Nazad
Vrh