Cena tovljenika na tržištu

Pitam se dali bi politicari mesto da prime plate dali iz svog dzepa??? Ljudi mi smo ga ugasili treba sve rasprodati i poklati pa nek uvoze do mile volje i nek rani ko ima para, zivaca, snage... ma...u im lopovsku::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::::samo bes::::samo bes::::samo bes:::udri::udri:
 
Samo nek jos jedno dva meseca procenjuju i nece ni biti vise nas sto drzimo svinje,kako sad nema neke barijere za uvezene svinje,ajd da mi hocemo izvesti svinje bilo bi nemoze trebaju Vam sertifikati,pa ovo,ono,eto mogli bi i nasi reci moze se uvoziti ali samo ako ima tri fleke na ledjima ako ima vise nemoze npr.i sve se postuje
 
Nemogu da shvatim da smo toliko beskorisni i bezvredni da nas niko ne uzme u zastitu, kao uzgajivac svinja mesecno samo kroz premikse i supere potrosim od 80 do 100.000 dinara i od toga 20% je PDV, da ne spomenem proizvodnju hrane, ratarski usevi (djubrivo, seme, ulje, gorivo, gume, delovi za masine....) na sve ovo navedeno naravno ide PDV i treba da ide jer dobijamo..... Kako nekome ne padne napamet da sam ja koristan za ovu drzavu sa toliko trosenja i PDV/a, ustvari mnogo korisniji nego hrvatski ili madjarski seljak koji je isto to potrosio ali u svojoj drzavi platio porez a nama samo poremetio sve zivo. Nebi ovo napisao da se nisam setio instrukcija i preporuka kao je najbitnije da se za sve kupljeno u prodavnici obavezno uzme fiskalni racun, znaci za svaku sibicu ili zvaku jer onda mozes da ucestvujes u nagradnoj igri.
 
Pa normalno da je tako svi mi placamo pdv kroz razne stvari... I sta se na kraju desi obezvrede nam svinje klanicare bogate, igraju se s nama ko s malom decom. Samo imamo nervozu i pritisak. Ma obezvrede celu poljoprivrednu proizvodnju smanje cene. Zasto ne kazne one koji uvoze namerno i placaju nekad i skuplje nego ovde, a ovde ne kupuju, samo da bi nase svinje sada uzeli dzabe dokle tako...
 
Dnevnik.rs:

Ниже цене товљеника решиће проблем откупа

Проблем у откупу товљеника у Србији требало би релативно брзо да се реши, јер је дошло до пада њихове цене, што ће утицати на домаће кланичаре




да свиње пазаре овде а не у иностранству, сматрају у Привредној комори Србије (ПКС).
Секретар Удружења за пољопривреду ПКС, Ненад Будимовић, изјавио је Тањуг у да је домаћа свињарска производња претрпела ударац због увоза товљеника из Европе по нижим ценама, који је 2014. више него дуплиран у односу на годину пре.
По подацима ПКС, у Србију је лани увезено око 18.000 тона свињског меса и 330.000 грла свиња, што је 33.000 тона "живе ваге", односно 15.000 до 16.000 тона меса, навео је Будимовић.
Он сматра да би евентуално увођење прелевмана на увоз свиња могло да спречи наставак повећаног увоза, али и додаје да је то већ закаснела мера, јер је оваква ситуација резултат онога што се дешавало у септембру, октобру, новембру и децембру.
"Увођење прелевмана потеже много посла и активности, и питање је колико би дало резултате, али у сваком случају, радимо интензивно на тим проценама", рекао је Будимовић.
Објашњавајући како је дошло до смањеног откупа домаћих свиња и повећаног увоза, саговорник Танјуга је предочио да су кланичари, у тренутку кад су товљеници код нас коштали 170 до 200 динара по килограму, у Европи куповали за 1,6 до 1,8 долара по килограму.
"Сада када је пала цена на неких 1,15 евра код нас, односно 125 динара, онда ће се куповати овде", оценио је он, додајући да смо могли да избегнемо ситуацију која ће довести и до клања грла са генетским потенцијалом.
Будимовић је закључио да држава не може да спречи увоз уколико је роба јефтинија на другом месту, али да треба да креира такав привредни амбијент да се трговцима у Србији не исплати да размишљају о куповини свиња у Мађарској или Хрватској.
(Танјуг)


Najbolje da cena bude 50 dinara,onda bi svi problemi bili rešeni...

 
Klaničari obećali da će otkupiti sve svinje

Beta | 05. 02. 2015. - 21:43h | Foto: AP | Komentara: 0

Predstavnici klaničarske industrije obećali su da će od domaćih proizvođača otkupiti postojeće količine tovljenih svinja, saopštila su danas ministarstva poljoprivrede, trgovine i privrede Srbije.
228893_svinje-ap_f.jpg
Kako se navodi u zajedničkom saopštenju, to obećanje konstatovano je na sastanku ministarke poljoprivrede i zaštite životne sredine Snežane Bogosavljević Bošković sa ministrom trgovine, turizma i telekomunikacija Rasimom Ljajićem i ministrom privrede Željkom Sertićem.


Oni su održali sastanak radi podrške domaćim proizvođačima poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda.



Na sastanku je dogovoreno da se preduzmu i u najkraćem vremenskom roku aktiviraju sve zaštitne mere koje su na raspolaganju, navodi se i dodaje da će resorna ministarstva nastaviti svakodnevno da prate stanje na tržištu.


Odgajivači svinja u Srbiji tražili su reagovanje nadležnih zbog niskih otkupnih cena svinjskog mesa, koja je oko 115 dinara po kilogramu. Odgajivači tvrde da je prihvatljiva cena 160 dinara i da je do pada cena došlo zbog preteranog uvoza, uz napomenu da su pred praznike klaničari uvezli 20.000 tovljenika.
 
Prvo treba pitati ove iz poljoprivrednih udruzenja ,sta su preduzeli,tj. pokusali unazad par godina da do ovoga ne dodje.Osim ovog pokusaja da nas ubede kako klanicari misle na nas i koji ce nam pokupiti sve svinje,da nas rese muka ,nisu pokusali bas nista.I oni i ministarka imaju model ponasanja konobarice ko da baksis uradice mu sta pozeli,a gazda je peder i treba ga pokrasti na bilo koji nacin.

Kod nas Trlic i dalje obecava 115 dinara,ovi manji mesari i sverceri vacare narod,pogotovo za teze svinje
 
u mom okruzenju svi koji su u lancu komande tog nazovi " poljoprivrednog udruzenja" ili nazovi neke "seljacke Stranke" kako se vec predstavljaju su za vreme svog mandata pokupovali nove traktore,naravno, subvencionisane kamate,naravno opština otpisala kamatu,itd.itd.itd,a sada cute nesmeju ni da pisnu o ovoj ceni, eto juce im i gradonačelnik našeg žutog Šapca dolazio u posetu,malo meze,malo picence, sve to lepo televizija snimila a niko nije smeo da spomene cenu svinja od 100din i sto valute placanja dostizu vec 50 dana,nasuprot eto razgovarali su o narednoj preregistraciji gazdinsta i o tome kkako je sada omoguceno da to obavimo u svojoj mesnoj zajednici,nemoramo ici u trezor u Šabac i stajati u redu.
Sramota.... samo to mogu da kažem da nebih neke i psovke džabe upotrebio.
toliko od mene
 
A sta gradonacelnik moze da ti pomogne oko cene svinja, to su stvari koje republicka vlast kontrolise.... Hoce gradonacelnik Sapca da zaustavi uvoz svinja iz EU ? Trebalo je da se pozabavi i tom temom, ali nebi tu bilo nekog uticaja, bas zato sto vlast u Sapcu i Beogradu nisu na istim talasnim duzinama...
 
Pa naravno da ce da otkupe po ovoj ceni nema nigde. Poenta price je da su klanicari dobili ono sto su hteli, uzgajivaci imaju gubitak i cetiri-pet meseci protracenog zivota i rada. Klanicari ce kasnije ovo meso koje sada uzmu dzabe da prodaju za mnogo vece pare i ostvare ekstra profit na nasoj muci...Pa ce ponovo da se sepure... Hmmm ma sve na lekove dali!!!
 
Država donosi hitne mere za spas svinjara


BIZNIS06:21, 06.02.2015.
Autor: Sanja Đorđević,Slađana Vukašinović







A


Subvencijama ili promenom uslova uvoza tovljenika i svinjskog mesa planira se podsticanje slabe domaće proizvodnje. Vlada želi da nam pomogne povećanjem carinskih dažbina, kažu uzgajivači
Precenjene... Uvozne tovljene svinje po kilogramu su jeftinije od domaćih i za 20 dinara
BEOGRAD - Vlada Srbije uskoro će izložiti novi program pomoći srpskim uzgajivačima svinja, čija je proizvodnja ugrožena usled dramatičnog povećanja uvoza tovljenika iz Hrvatske i Mađarske, saznaje Kurir.

Mere će se, kako saznajemo, odnositi na uslove uvoza svinja i svinjskog mesa, ali i na državne podsticaje kako bi se podigla konkurentnost domaćeg svinjogojstva. Na ovaj način bi se, praktično, pripremio teren za najavljena ulaganja nemačkog „Tenisa“.

Naime, budući da je cena komšijskih tovljenika u proseku jeftinija oko 20 dinara po kilogramu od domaćeg uzgoja, broj uvezenih tovljenika dostigao je čak 50 odsto ukupnog broja svinja u Srbiji, upozorava Dragovan Milićević, ekonomski analitičar.

Tendencija rasta

On navodi da je uvoz tovljenika iz Hrvatske 2013. bio 2,5 puta veći nego prethodne godine, a preko osam puta veći nego 2011, dok je u prvih 11 meseci 2014. uvoz povećan 2,3 puta u odnosu na 2013.

- Gotovo da jedna trećina mesa na našem tržištu dolazi iz uvoza, s tendencijom daljeg rasta, jer ne postoje nikakva ograničenja za njegovo smanjenje, osim pada vrednosti evra ili dolara ili pada cene tovljenika u Srbiji. Ako se ništa ne učini, možda ćemo već u narednim godinama jesti samo meso iz uvoza - smatra Milićević.

Srđan Knežević, vlasnik „Knez agrara“ kaže za Kurir da je najveći problem za proizvođače to što se brzo menjaju cene i uslovi prodaje.

- Kad sam kupio farmu jula 2014. godine, cena tovljenika je bila oko 170, 180 dinara po kilogramu i imala je tendenciju rasta, zbog velike potražnje i izvoza u Rusiju. Zbog toga je dostigla i cenu od 215 dinara po kilogramu. Srbija u tom trenutku nije bila u mogućnosti da obezbedi traženu količinu tovljenika, pa je spustila carinske dažbine na devet odsto, da bi se mesnim industrijama omogućio uvoz tovljenika iz drugih zemalja. Srpski farmeri su 2014. obnovili stočni fond. Međutim, preokret se dogodio u decembru, kad je ruska rublja počela naglo da pada pa je stao izvoz za Rusiju - ukazuje Knežević i dodaje da su mesne industrije nastavile uvoz tovljenika iz susednih zemalja, gde sada plaćaju 150 dinara za kilogram zamrznute polutke iz Nemačke.

- Danas cena tovljenika kod nas iznosi 110 dinara, ali je prodaja slaba. Za naše probleme zainteresovala se Vlada, koja želi da pomogne tako što će povećati uvozne carinske dažbine i omogućiti da se srpska mesna industrija okrene domaćoj proizvodnji - kaže Knežević.



Privredni ambijent

Nenad Budimović iz PKS ističe da država ne može da spreči uvoz ukoliko je roba jeftinija na drugom mestu, ali da treba da kreira takav privredni ambijent da se trgovcima u Srbiji ne isplati da razmišljaju o kupovini svinja u Mađarskoj ili Hrvatskoj.
Ministarstvo poljoprivrede
TRAŽIMO NAJBOLJE REŠENJE

Iz Ministarstva poljoprivrede kažu da ministarka Snežana Bogosavljević Bošković traži najbolja rešenja za problem plasmana domaćih tovljenika, među kojima su i ponovno uvođenje prelevmana na uvoz svinja i intervencija Robnih rezervi.

Iz ministarstva poručuju da su predstavnici klaničarske industrije obećali da će od domaćih proizvođača otkupiti postojeće količine tovljenih svinja.






- - - - - - - - - -

????? misim????? j.bo ti to pisanje svinje odose po 100-110 din... lipsaj magarce do zelena trave 2025 bice bolje al za koga....
 
Nazad
Vrh