Cena tovljenika na tržištu

Utovario sam klanici Marso-prom iz Arilja 36 svinja po 160 din na 15 dana bez Sofije,direktno sam ih pozvo i zamolio da neide preko nje.Novac na racunu mi je bio 13 dan.Ovo mi je 5 utovar njima i uvek cu samo njima tovariti jer uvek su sve ispostovali.

- - - - - - - - - -

Ja sam 5 puta tovario za njih i uvek su me ispostovali.Moj savet vam je zaobidjite Sofiju i ugovorite direktno sa njima,imacete vecu cenu i ono sto vam kazu bice ispostovano.
 
Jedan lik mi prosle godine tj negde mesec pred novu godinu kada sam kupovao prasice rekao"nemoj sinko da kupujes prasice kada svinje skupe izgubices prasici se kupuju kada svinje jeftine" i tek sada vidim da u pravu je bio imam 20 komada planirao da ih prodam i uzmem djubre za kukuruz kada ono sve kako je i rekao
 
Ako sam danas video kamion Pirotske registracije sa tri sprata, pun svinja, i ako je Trlic poceo da placa 170 din,ne mogu da zamislim da cena nije krenula na vise. UVEK JE POSLE NOCI DOLAZIO DAN.
 
Lako cena pada, ali kada dodje vreme da krene na gore, onda tesko.
Uvek ovi nakupci dve -tri nedelje kada krene cena zadrze staru i na onih 15-20 din jos imaju bonus.
 
Drugari ne razumem se toliko u cenama u vezi svinja,ali pitanje moje je.Imam jednu svinju oko oko 300 kg koja nije htela da ostane sprasna pa hocu da je prodajem koja je cena za takve svinje?
 
Da moze da se proda u polutkama svi bih klali i tako prodavali.
Ne moze ni zivo da se proda.
 
U jucosnjoj emisiji, DOBRA ZEMLJA, na B92, taksativno navedeno za cega imaju subvencije,i nigde se ne navode tovljenici, sto znaci da smo izvisili, da ne kazem neku drugu rec.Ja sam jako zainteresovan za tu stavku i ubedjen sam da sam dobro video, nazalost.Ako neko ima povoljniju informaciju, neka objavi.Nisam mogao naci nista na sajtu ministarstva,nikakvu uredbu.
 
Ja nešto čitaoda ima za tovljenike neznam kolika je suma ali uslov je minimum 10 komada u turnusu i minimalna kilaža 90 kg po grlu.
 
Samo je pitanje koji je datum te uredbe koju si citao, da li se to odnosi na proslu godinu.Moram gledati reprizu emisije,i posebno se fokusirati na taj deo na poceku emisije.
 
Kao sto rekoh kasapnica kupuje cite polutke bez masti glave i iznutrice, isplati s samo kada je cena tovljenika mala, a kod krmaca u svakom slucaju isplativije je dati u polutke jer imaju tezinu a cena kao i obicno 100 do 130 din zive . ana polutkama ostane neki dinar viska..
 
Zlajo, hvala na pokusaju da pomogness, ali ja kada otvorim ovu stranu koju predlazes ne dobijam nista, samo ministrova politicka izjava o Jesicu. Izvinjavam se svima ,ako smo skrenuli sa teme, mada verujem da ovo svakoga interesuje.

"У Р Е Д Б A


О РАСПОДЕЛИ ПОДСТИЦАЈА У ПОЉОПРИВРЕДИ

И РУРАЛНОМ РАЗВОЈУ У 2013. ГОДИНИ

http://www.mpt.gov.rs/postavljen/126...0SREDSTAVA.pdf " ovo je citat člana ta Peera iz teme vesti i obavsštenja sa 92 strane kada kliknem na taj link otvori u pdf formatu uredbu o podsticajnim sredstvima idi na njegovu poruku i probaj tamo
Izvinjavam za :off_topic:hteo sam samo da pomognem čoveku.
 
U jucosnjoj emisiji, DOBRA ZEMLJA, na B92, taksativno navedeno za cega imaju subvencije,i nigde se ne navode tovljenici, sto znaci da smo izvisili, da ne kazem neku drugu rec.Ja sam jako zainteresovan za tu stavku i ubedjen sam da sam dobro video, nazalost.Ako neko ima povoljniju informaciju, neka objavi.Nisam mogao naci nista na sajtu ministarstva,nikakvu uredbu.

Evo dela uredbe koja tebe zanima:

На основу члана 4. став 1. Закона о подстицајима у пољопривреди и руралном развоју („Службени гласник РС”, број 10/13), члана 7. Закона о буџету Републике Србије за 2013. годину („Службени гласник РС”, број 114/12) и члана 42. став 1. Закона о Влади („Службени гласник РС”, бр. 55/05, 71/05 - исправка, 101/07, 65/08, 16/11, 68/12-УС и 72/12),
Влада доноси У Р Е Д Б У О РАСПОДЕЛИ ПОДСТИЦАЈА У ПОЉОПРИВРЕДИ И РУРАЛНОМ РАЗВОЈУ У 2013. ГОДИНИ
- Објављено у „Службеном гласнику Републике Србије”, број 20/13 -

Clan 6
Директна плаћања, у зависности од врсте подстицаја из члана 5. став 2. ове уредбе исплаћују се у одговарајућим максималним износима, и то за: 1) премију за млеко у износу од седам динара по литру млека; 2) основне подстицаје за биљну производњу исплаћују се у износу од 6.000 динара по хектару; 3) подстицаје за квалитетне приплодне млечне краве у износу од 20.000 динара по грлу; 4) подстицаје за квалитетне приплодне овце и козе у износу од 4.000 динара по грлу; 5) подстицаје за квалитетне приплодне крмаче у износу од 4.000 динара по грлу; 6) подстицаје за родитељске кокошке тешког типа у износу од 60 динара по грлу; 7) подстицаје за родитељске кокошке лаког типа у износу од 100 динара по грлу; :cool: подстицаје за родитељске ћурке у износу од 300 динара по грлу; 9) подстицаје за квалитетне приплодне матице рибе шарана у износу од 500 динара по грлу; 10) подстицаје за квалитетне приплодне матице рибе пастрмке у износу од 300 динара по грлу; 11) подстицаје за тов јунади у износу од 10.000 динара по грлу у тову; 12) подстицаје за тов јагњади у износу од 1.000 динара по грлу у тову; 13) подстицаје за тов свиња у износу од 1.000 динара по грлу у тову; 14) подстицаје за краве дојиље у износу од 20.000 динара по грлу; 15) подстицаје за кошнице пчела у износу од 500 динара по кошници; 16) подстицаје за производњу конзумне рибе у износу од седам динара по грлу; 17) регрес за гориво у износу од 6.000 динара по хектару; 1:cool: регрес за премију осигурања за усеве, плодове, вишегодишње засаде, расаднике и животиње у износу од 40 % плаћене премије осигурања; 19) регрес за трошкове складиштења у јавним складиштима у износу од 40 % трошкова складиштења. Члан 7. Директна плаћања из члана 5. став 2. тачка 10) ове уредбе исплаћују се из средстава прописаних чланом 2. став 1. ове уредбе. Директна плаћања из члана 5. став 2. тачка 11) ове уредбе исплаћују се из средстава прописаних чланом 2. став 2. ове уредбе.
 
Nazad
Vrh