Cena Suncokreta rod 2017

Vidite ovako od velikih nema vajde to odma da vam bude jasno iz kog razloga iz toga jer im vlast sedi na grbaci i samo ih cekaju da nesto guknu pa da ih sklepe po usima!Cist primer jednog mog poznanika kaze brate dosli pogledali knjige i kazu sve je OK ali neku kaznu moras da platis pa kavu sta ne valja? ma sve je OK ali evo ti uplatnica pa uplati u DOBROTVORNE SVRHE da te vise ne diramo i tako evo vec godinama u ista doba mu stize uplatinica za humanost.Kada je bilo nekih protesta ja ga pitam oces ici ma kaze ne smem jebg kome ja da se zalim da mi je lose,a malo malo kupim nesto novo od mehanizacije tako da svi ti veliki moraju da cute po partiskoj osnovi.Jedino mi sitni kojima nam je dogorelo do noktiju da se uzbunimo i malo prodefilujemi i pripretimo nekom radikalizacijom protesta ali i to je sve dzabe jer jednostavno medijski je mrak i niko za nas nece ni cuti!Izvinjavam se za:off_topic:!
 
@Dusana

Lepa ideja,ali plasim se da je to nemoguce. Zasto,jer je nemoguce pronaci dvojicu da misle slicno,a kamoli njih vise. Evo jedan primer tema subvencije za mehanizaciju,svako daje predlog sta bi i kako bi trebalo da funkcionise,i kako i sta promeniti i svako navija na onu stranu koja u tom trenutku njemu odgovara.
 
Ja sam druze moj bio na svakoj jednoj blokadi i uvek je tako bilo nas posvadjaju a oni po novtraktor kad se sve zavrsi
 
A zašto bi trebalo svi isto da plaćaju ? Tržište je slobodno !

Nego vama kad odgovara socijalizam oćete socijalizam, kad odgovara liberalizam oćete liberalizam, e pa ne biva bratski, ne biva i jare i pare.


I da se nadovežem na DRALETD-ovo viđenje.

Veliki su samo, jedino i isključivo oni koji imaju veliku zemlju u vlasništvu !!!

Svi ostali koji se tako predstavljaju, češljaju ili ih pak tako nazivaju su ŠUFT, bofl roba koja se kiti tuđim perjem, škart.

Radim državnu zemlju od godine do godine i ja sam kao veliki, a ?! Jesam veliki, al u ...


@Dušane

Treba probati organizovanje sa ozbiljnim domaćinima, sa ljudima koji imaju zemlju u vlasništvu i ne zavise od zakupa državne zemlje. Pod uslovom da takvih ima u domenu ratarstva.
 
Ovih dana ratari su ogorčeni na uljnu industriju i njihove asocijacije, jer su obmanuli javnost o uspešnoj žetvi suncokreta, o čemu nema govora, a saopštena je i za njih neprihvatljiva otkupna cena suncokreta.

- Rod suncokreta je manji za trećinu u odnosu na prošlogodišnji i mi znamo da ga nema dovoljno za preradu – kaže Ardeljan Sorin, predsednik Udruženja poljoprivrednika iz Banatskog Novog Sela. Iduće godine biće ga još i manje, jer sa cenom od 38 dinara po kilogramu mi smo u gubitku. Ako uljare podignu cenu ulja na 145 dinara, nama su mogli suncokret platiti 42-45 din/kg. U celom lancu samo ćemo mi ratari imati gubitak, a uljare žanju dobit – jasan je Sorin.
 
Ovih dana ratari su ogorčeni na uljnu industriju i njihove asocijacije, jer su obmanuli javnost o uspešnoj žetvi suncokreta, o čemu nema govora, a saopštena je i za njih neprihvatljiva otkupna cena suncokreta.

- Rod suncokreta je manji za trećinu u odnosu na prošlogodišnji i mi znamo da ga nema dovoljno za preradu – kaže Ardeljan Sorin, predsednik Udruženja poljoprivrednika iz Banatskog Novog Sela. Iduće godine biće ga još i manje, jer sa cenom od 38 dinara po kilogramu mi smo u gubitku. Ako uljare podignu cenu ulja na 145 dinara, nama su mogli suncokret platiti 42-45 din/kg. U celom lancu samo ćemo mi ratari imati gubitak, a uljare žanju dobit – jasan je Sorin.
Kako divno prica i kako je jasan taj Sorin ... 2013-e kad je suncokret pao sa onih 55 - 56 na 24 dinara po kg oni su razbili protest u Pancevu. 12 dana i 12 noci smo bili na blokadi a ljudi iz Banatskog Novog Sela su svako vece dolazili i nagovarali ljude iz drugih sela da je najpametnije da odu kuci ... i uspelo im je! Uspeli su da nagovore 150 traktora iz Pozarevca da se vrate kuci, potom su se svi iz udruzenja uclanili u stranku ( ostavljam vama da pogodite u koju) a vrhovni svestenik Husarik Jan je postao gradonacelnik Kovacice! Sorin i ostali vojnici su ostali poljoprivrednici ... i sada su "jasni" i prepametni.
Izvinite sto dobro pamtim!
P.S.
Ja sam iz Banatskog Novog Sela da ne bude zabune ...
 
Bravo kolega stvarno dobro pamtis samo je grehota da niko sem tebe ne napise isto!
 
Kako divno prica i kako je jasan taj Sorin ... 2013-e kad je suncokret pao sa onih 55 - 56 na 24 dinara po kg oni su razbili protest u Pancevu. 12 dana i 12 noci smo bili na blokadi a ljudi iz Banatskog Novog Sela su svako vece dolazili i nagovarali ljude iz drugih sela da je najpametnije da odu kuci ... i uspelo im je! Uspeli su da nagovore 150 traktora iz Pozarevca da se vrate kuci, potom su se svi iz udruzenja uclanili u stranku ( ostavljam vama da pogodite u koju) a vrhovni svestenik Husarik Jan je postao gradonacelnik Kovacice! Sorin i ostali vojnici su ostali poljoprivrednici ... i sada su "jasni" i prepametni.
Izvinite sto dobro pamtim!
P.S.
Ja sam iz Banatskog Novog Sela da ne bude zabune ...
Sve si u pravu i sve je tako.Pomenimo još i gospodina Sefkerinca kome su ženu zaposlili baš u min poljoprivrede.Sad ta gospođa preko same sebe gura prolazak na konkursu za povraćaj sredstava za kupljenu mehanizaciju pojedinima. Sve te vodje su se prodale ili dale.
 
Sve si u pravu i sve je tako.Pomenimo još i gospodina Sefkerinca kome su ženu zaposlili baš u min poljoprivrede.Sad ta gospođa preko same sebe gura prolazak na konkursu za povraćaj sredstava za kupljenu mehanizaciju pojedinima. Sve te vodje su se prodale ili dale.
Sefkerinceva zena radi u apoteci u Banatskom Novom Selu, pre je radila u apoteci u Pancevu, ne veruj meni, proveri !
Znam da su od 2012 subvencije sve manje i manje, sa 14000 na 12000, pa sa 100 Ha hektara na 20 hektara pa sa 12000 na 4000 po hektaru. Tada su udruzenja preuzeli ovi novi, "neiskvareni" koji samo cute i slusaju sta im stranka naredi. S vremena na vreme izadju i kazu kako je poljoprivrednik ugrozen, kako su cene niske ali se na tome zavrsava sav protest i bunt!
 
Sefkerinceva zena radi u apoteci u Banatskom Novom Selu, pre je radila u apoteci u Pancevu, ne veruj meni, proveri !
Znam da su od 2012 subvencije sve manje i manje, sa 14000 na 12000, pa sa 100 Ha hektara na 20 hektara pa sa 12000 na 4000 po hektaru. Tada su udruzenja preuzeli ovi novi, "neiskvareni" koji samo cute i slusaju sta im stranka naredi. S vremena na vreme izadju i kazu kako je poljoprivrednik ugrozen, kako su cene niske ali se na tome zavrsava sav protest i bunt!

Koga su onda zaposlili u upravi za agrarna placanja?
 
Drugari ne budite zamerljivi nije sad vise vazno cija zena gde radite vrhovni vodja udruzenja sa vojnicima svojima je odradio savrseno svoj posao.Bio sam nemi posmatrac tih po meni obecavajucih protesta.Nisam aktivno ucestvovao nego sam obilazio dva svoja sada vec nazalost pokojna druga par noci i setali smo se medju masom i bili svedoci razgovora medju masom kako se sirila prica oko razbijanja i deljenja alkohola samo da bi se izazvali nemiri.Pre nego me napadnete ponovo treba da naglasim ja sam HOBI poljoprivrednik a to je kod vas vecine druga klasa.Pozdrav
 
Sve dok su udruženja na "Pro Bono" principu tako će biti. Nikakve vajde od njih, izuzev poglavicama.

U trenutku kada udruženja prerastu zadruge, druga će se pesma zapevati.
 
Nazad
Vrh