Cena Suncokreta rod 2017

Imao sam nade da ce biti bar 40 dinara a sad sam skroz potonuo.
 
E pa ljudi sejite i dalje suncokret


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nije valjda da mislis da ce nas samo na suncokretu nasamariti. Nema kraja ovome, svaku kulturu kalkulisu da profit bude na nuli.
Pre 3 godine kad sam napisao da ce nas skroz unistiti na sav glas ste se vecina bunili da su potrebne bile promene?. Eto, menjali se pa su nas ovi digli u nebesa! Jb mi se za zute a jos vise za ove samo razmislite koja je cena nafte bila onda i koje ste subvencije imali, dok ni cene nisu zaostale!
 
Nije valjda da mislis da ce nas samo na suncokretu nasamariti. Nema kraja ovome, svaku kulturu kalkulisu da profit bude na nuli.
Pre 3 godine kad sam napisao da ce nas skroz unistiti na sav glas ste se vecina bunili da su potrebne bile promene?. Eto, menjali se pa su nas ovi digli u nebesa! Jb mi se za zute a jos vise za ove samo razmislite koja je cena nafte bila onda i koje ste subvencije imali, dok ni cene nisu zaostale!

Isto tako nemoj zaboraviti koliko je budzet bio "pun" onda od prodaje i privatizacije drzavnih preduzeca.

Izvinjavam se za off necu vise.
 
Ajd nam ondak reci sta da sejemo? Koja je to kultura isplativa ove godine? Zito nije,kuruz nije,soja nije,repa nije...mozda uljana repica? Ova prskana sa sredstvima kojih nema kod nas...

Uljana repica je bila hit pre par godina kad je i cena bila lepa,i ove godine je ipak najbolja kultura bila ali ne znaci da ce i sledece 2018 biti!?!
Najpametnije da uzmes pasos u ruke i da ides sto dalje od ove zemlje,najiskrenije kazem.

- - - - - - - - - -

Nije valjda da mislis da ce nas samo na suncokretu nasamariti. Nema kraja ovome, svaku kulturu kalkulisu da profit bude na nuli.
Pre 3 godine kad sam napisao da ce nas skroz unistiti na sav glas ste se vecina bunili da su potrebne bile promene?. Eto, menjali se pa su nas ovi digli u nebesa! Jb mi se za zute a jos vise za ove samo razmislite koja je cena nafte bila onda i koje ste subvencije imali, dok ni cene nisu zaostale!

Ma na sve kulture mislim, psenica 18din,suncokret 36-38din,kukuruz nov 17.5din samo kad se setim pa toliko je i bila skoro prosle godine cena kukuruza a svi smo imali prinose od 5+t po jutru:sta:
 
Žetva suncokreta je završena. Biće neophodno da se uvezu određene količine ovih uljarica. evo o cemu pisu.
U Srbobranu je akontna placana 41 din.Odem juce u mk da pitam o konacnoj ceni, kazu od kuda ti to daje izasla konacna,nece to jos. Aj sad budi pametan sta je istina.Najezio sam se kad sam video onaj gore post
 
[h=1]Завршена жетва сунцокрета, уљаре откупиле 570.000 тона[/h]
[FONT=&quot][/FONT]
понедељак, 25.09.2017. у 17:25


suncokret-tng.jpg

Производња сунцокрета је мања за око 15 одсто (Фото Танјуг)




Жетва сунцокрета је завршена, откуп се приближава крају, а фабрике уља су до сада откупиле и складиштиле 570.000 тона сунцокрета, саопштила је Привредна комора Војводине, позивајући се на податке Пословне заједнице Индустријско биље.


„Фабрике уља су до сад откупиле и сместиле у складишта 570.000 тона сунцокрета. Очекује се да пристигне још неколико хиљада тона, што би са оствареним извозом од 24.000 тона, достигло цифру од око 600-610.000 тона”, прецизира се у саопштењу.


У односу на прошлогодишњу рекордну производњу, производња сунцокрета је мања за око 15 одсто, наводи се.


Ипак, то је трећа година по реду по оствареној производњи, стоји у саопштењу.


Председница Одбора Удружења пољопривреде Привредне коморе Војводине, др Олга Чуровић рекла је да су засејане површине под сунцокретом око 230.000 хектара, а принос се креће око 2,5-2,6 тона по хектару.


Према њеним речима, прогнозе са почетка жетве да неће бити солидног рода, резултирале су тиме да се очекује увоз од око 50.000 тона сунцокрета.


Светска производња два највећа произвођача - Украјина са 14,5 милиона тона и Русија са 11,5 милиона тона, повећала су производњу за 22 одсто и 25 одсто респективно у односу на прошлу годину а слична кретања су и у непосредном окружењу, стоји у саопштењу.


„Жетва соје није још завршена, као ни откуп. Соја је због суше имала велике губитке. Процена је до сада да се принос креће од 1,4-1,8 тона по хектару, па се може очекивати род од око 330-400.000 тона”, рекла је Чуровић која је додала да се ове године очекује повећан увоз соје. (Танјуг)



http://www.politika.rs/scc/clanak/389500/Zavrsena-zetva-suncokreta-uljare-otkupile-570-000-tona
 
...............................Najpametnije da uzmes pasos u ruke i da ides sto dalje od ove zemlje,najiskrenije kazem...........................

iSTINA , ne vidim sta vise vezuje ljude ovde , ajde mi sto smo zakoracili u 50-tu i mozemo da se vadimo kako smo zakasnili ali ovi mladji

i omladina treba da ide , decu treba vaspitavati u tom pravcu , prvo i osnovno da uce neki strani jezik i da bezeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

iz ove ludnice .
 
Svi mi ovde na ovom forumu moramo da budemo kriticna masa koja ce se UJEDINITIi i koja ce se izboriti za svoja prava, prvo u poljoprivredi, a kasnije nadam se I u ostalim stvarima. Jer kako ja vidim, vise nema ko drugi. Sve je sjebano, svaki segment drustva I drzave, mediji, sudstvo, obrazovanje, o industriji da I ne govorim, sindikati su kao pod Al Kaponeom. Sistem je napravljen da se sve svede na kolonije I radnu snagu koja ce ziveti na granici egzistencije. Malo nih ce biti gospodari, ostali ce biti kmetovi... Po meni, ovo nema vise veze sa nacijom I drzavama, ovo je cist imperijalizam iz 18 veka, samo sto sada to rade zajedno jake drzave, multinacionalne kompanijje i pravi vlasnici kapitala.

Prvo - moramo da se izborimo za pravednu raspodelu, tj cene poljoprivrednik proizvoda, ako treba I protkcionizam cena u svrhu ocuvanja poljoprivrede

Drugo - za subvencije koce ce biti barem priblizne kao u zemljema u okruzenju, inace cemo mi konstantno zaostajati

Trece - ne trebamo da ocekujemo nikakvu pomoc od radnicke klase, jer su oni vec sjebani, takodje od politike, politicara I drzave, jer oni nam I rade o glavi, kao vojnici gore navedenih mracnih sila.

Uskoro ce doci vreme biti ili nebiti, na nama je da odlucimo hocemo li kao ovce na klanje ili cemo barem malo da pokazemo zube pre nego nas dokosure.
Mozda vam ovo deluje malo crno, ja bih voleo da nisam u pravu. Globalizacija je cudo. Par drzava sa vizijom je to shvatilo, a ko ce biti pobednik - neznamo.
 
Kod nas konačna 36 radi se obračun Rekolta je u pitanju,Raca još nije izašao sa konačnom .
Može da rodi i 100 kg na ha kada dozvolimo da prvo otkupe pa nam odrede cenu uvek će biti ovcako.
Sledeće godine totalni bojkot ove kulture
 
Treca najbolja ? Ja kako im se treba naj.bati mame svima. Nesto se mora raditi ili ce nas cerupati svake godine sve vise i vise

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako se organizujemo opet profitiraju pojedinci koji vode organizaciju kao sto je vidjeno mnogo puta tako da tu resenja slabo vidim
 
Svi mi ovde na ovom forumu moramo da budemo kriticna masa koja ce se UJEDINITIi i koja ce se izboriti za svoja prava, prvo u poljoprivredi, a kasnije nadam se I u ostalim stvarima. Jer kako ja vidim, vise nema ko drugi. Sve je sjebano, svaki segment drustva I drzave, mediji, sudstvo, obrazovanje, o industriji da I ne govorim, sindikati su kao pod Al Kaponeom. Sistem je napravljen da se sve svede na kolonije I radnu snagu koja ce ziveti na granici egzistencije. Malo nih ce biti gospodari, ostali ce biti kmetovi... Po meni, ovo nema vise veze sa nacijom I drzavama, ovo je cist imperijalizam iz 18 veka, samo sto sada to rade zajedno jake drzave, multinacionalne kompanijje i pravi vlasnici kapitala.

Prvo - moramo da se izborimo za pravednu raspodelu, tj cene poljoprivrednik proizvoda, ako treba I protkcionizam cena u svrhu ocuvanja poljoprivrede

Drugo - za subvencije koce ce biti barem priblizne kao u zemljema u okruzenju, inace cemo mi konstantno zaostajati

Trece - ne trebamo da ocekujemo nikakvu pomoc od radnicke klase, jer su oni vec sjebani, takodje od politike, politicara I drzave, jer oni nam I rade o glavi, kao vojnici gore navedenih mracnih sila.

Uskoro ce doci vreme biti ili nebiti, na nama je da odlucimo hocemo li kao ovce na klanje ili cemo barem malo da pokazemo zube pre nego nas dokosure.
Mozda vam ovo deluje malo crno, ja bih voleo da nisam u pravu. Globalizacija je cudo. Par drzava sa vizijom je to shvatilo, a ko ce biti pobednik - neznamo.
Viknuh ''tako je'' i lupih šakom od sto.
Nešto treba činiti.
 
Pravo zbori ovaj nas Dusan kao da pretenduje za paorskog vodju jer onaj bivsi im avanzovao pa red je Crepajci da opet postave svog.Vodje mogu biti samo Novoseljani i Crepajci za juzni banat sta zna ostala boranija.Malo sam se salio ali mozda ima i malo istine nema zle namere pozdrav za sve.:off_topic::ppozdrav:
 
Velika "on line" zadruga.

Udružite se vi koji možete skladištiti rod i ucenjujte, nećete da prodate dok ne dobije vašu cenu.

2-3.000 ozbiljnih domaćina mogu stvoriti ozbiljnu zalihu sa kojom se da opako ozbiljno nastupiti na tržištu.

A subvencije... to neki drugi put u neko drugo vreme...
 
Nazad
Vrh