Cena Suncokreta rod 2017

Tesko da ce biti neka doplata na suncokretu, danas mi kaze direktor koji radi sa Viktorijom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo jos budale veruju u trzisnu ekonomiju i slobodno trziste. To su bile price i lazi kad su nam 1991 g. rusili socijalizam. Nigde u svetu ne postoji slobodno trziste. Sv ej samo privid. Sve sto se desava na berzama, neko namesta i odredjuje. Zato ej planska privreda mnogo i bolja i postenija. Postenija jer se otvoreno kaze da je planaska, a bolja , jer ej sve isplanirano do tancina. Tacno se zan u ekser i zrno ko ce koliko i cega da proizveda, da se ne bi desavali viskovi i nebi bilo manjka.
Zato danas imamo situaciju da misnistar kaze, "ko vas jebe sto ste sejali i proizveli" ?
Stvari cekrenuti na bolje, kad se raja opameti, i kad ne bude vise bila lenja, pa svu svoju robu ostavi kod sebe, i po malo pusta u promet. Kad oni podignu cenu, a onaj sto ima robu, pusti jos manje nego pre toga.
Isprazni pp

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Juče se vrti na nekom radiu reklama da MB Vršac vrši otkup merkantilnog suncokreti po ceni koje odrede uljare na količinu preko 20 t bonifikacija 1,5 din po kg.
 
Juče se vrti na nekom radiu reklama da MB Vršac vrši otkup merkantilnog suncokreti po ceni koje odrede uljare na količinu preko 20 t bonifikacija 1,5 din po kg.

To su samo price,ja ne znam jos ko radi preko njega ,mozda neko ko ima 5-15kj zemlje ovi ostali svi ga zaobidju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
289levm.png
 
Poslednja izmena:
To je to o toj ceni sam rekao ja vec odavno pre zetve,sramotaa


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slazem se i sa tim! Docice ubrzo vreme, za par godina, kad cemo se sami ljubiti u guzu od srece samo zato sto nam primaju robu, bez obzira na cenu!
Mozda ce se tada neki prosvetliti i staviti prst na celo, pitajuci se zasto je to tako i koliki doprinos ima u svemu tome!
Neko rece, aj zdravo!!!:ppozdrav:
 
Sucokret ide u izvoz, veceras mi rece drugar koji radi na carini u Beogradu, kaze mi prolazi mu kroz papire non stop, ali nije mogao da se seti kako se zove firma koja izvozi, sutra ce da proveri pa ce da mi javi, bas me zanima ko izvozi, gde i po kojoj ceni, znaci da je negde u okruzenju skuplji, a nama prodaju price kako je svuda jeftiniji, ja ne znam da li oni misle da smo tolike budale da nam prodaju te price, ustvari sta imaju da misle kad znaju da jesmo
 
Katastrofa, propast, kad mislis da ne moze gore ono te razuvere, gora susa mozda od 2012. god. a cene kao prosle kad je bilo kise za izvoz. Da li da se smejes ili da places...bagra najgora, nikad ali nikad ih se necemo otarasiti.
 
Ajd nam ondak reci sta da sejemo? Koja je to kultura isplativa ove godine? Zito nije,kuruz nije,soja nije,repa nije...mozda uljana repica? Ova prskana sa sredstvima kojih nema kod nas...
 
Nazad
Vrh