Cena suncokreta 2024

Da li je samo ove godine razlika u prinosu na suncokretištu ili je samo ove godine došlo do izražaja ?
 
Kod mene nije bilo razlike u prinosu na suncokretištu kao predusevu ali su mi te parcele bile dobro povaljane od vetra pa je skidanje bilo dosta otežano.
 
Za sad ostajem pri svome stavu.
Bio sa kod brata na njivi domacinski se radi i kukuruz izneo na suncokretu bolje nego meni na arendi na strnjici.
Moje iskustvo u dve razlicite susne godine na dve njive gde je bio kukuruz potom suncokret pa opet kukuruz znacajno manji prinos kukuruza nego na strnistima. Zanimaju me iskustva drugih da li posle suncokreta jace djubrite ako sejete kukuruz. Eto bas pitaj brata sta je bacio od djubriva.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Nije problem đubrenje nego kiša, pogotovo ako je neka laka i visoka njiva.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Sigurica posle repice i suncokreta je pšenica.
To je moj zaključak slušajući tuđa iskustva.
 
Nije problem đubrenje nego kiša, pogotovo ako je neka laka i visoka njiva.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Znam da je do nedostatka padavina ali eto vidis da je u ovoj godini covek Nort-ov burazer imao vise na suncokretu kukuruza nego on na strnistu sto je uzeo u arendu. Voleo bih da cujem sta je uradio drugacije.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Đubriš redovno sa NPK kako kukuruz tako i suncokret i nema greške oko kondicije zemlje.Problem nastaje kada uzmeš neku novu arendu gde je neko pre tebe godinama rudario, tu se sve oseti.
 
Nazad
Vrh