Cena suncokreta 2024

Uplaćena doplata do konačne cene od 45 rsd.Kod mene je završio karijeru, više ni na slici neću da ga vidim.
 
pvecavas kukuruz toliko?
posto si smanjio i zito 50% ako sam dobro shvatio ili ubacujes neke nove kulture?
 
Od kako znam za sebe, ljudi se kunu za neke kulture nikada više, neke smanjuju, neke povećavaju, ubaciju nove kulture i ništa se do sada nije promenilo.
Nije problem u setvenoj strukturi, problem je u otkupu.
 
Baća mi ovde imamo ozbiljan problem sa samom proizvodnjom.Prva da kažem pošast je popac za njim zec pa za njima vetar evo već par godina u nazad.Kada se na to doda još ova sramna cena, nema te nigde.
 
Kod nas samonikli suncokret, u Ilandzanskom ataru dok sam kosio kukuruz video sam 2-3lepe parcele koje se ne vide sta je unutra od useva, jedna je probana da se pokosi i bataljena.
 
Rekao mi otkupljivac da ima doplate, reko da zavrsimo sa hemijom i djubrivom pa ce se isprebijamo. Nisam ni pitao koliko jer vec znamo svi koja je cena. 60% smanjujem a na godinu mozda i 100%
 
Necemo repu,nećemo suncokret ...zita previše ima a cena kukuruza stoji....
Sve dok se sa njiva roba sipa kod njih u silose nama sreće nema. Kada oni budu dolazili kod seljaka na vrata da traže robu tada će biti i cene. Što će na žalost biti skoro pa nikad. Zadužili su marvu pa sad vladaju. Svi kukaju iz sveg glasa neću ovo, neću ono a sa druge strane otimačina za zemlju po astronomskim cenama. U prevodu: ovce su za šišanje, pa sve dok ima ovaca biće i onih što ih šišaju.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ina gde se mora sejati suncokret, jednostavno ne moze drugo. Kod mene u nekim selima pored granice sa Rumunijom ide dvopolje suncokret-psenica jer je zemlja katastrofa. I ja da mogu izbacio bih ga, ali nazalost moram da povecam zbog nekih novih njiva i plodoreda. Kod nas je sigurniji nego psenica.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Kod nas je jako interesantna situacija ,faktički opština nikome ne daje dozvole za skladišta.Znaci i da hoces i da imaš sredstva ne može....
 
Totalno neisplativa i nesigurna kultura.Neka ga seju entuzijasti.
A kojaj je sigurna i isplativa kultura ?
Kod nas jedan veliki je rekao nikad više repica jer je bio liš kukuruz na repici.
Mnogi su rekli nikda više soja. ...
Znam ozbiljne ljude koji su 19 godina radili luk i rekli su nikada više samo ratarstvo, a novi počeli da seju i kažu samo luk i povrće nikda više ratarstvo.
 
Ključna reč je diversifikacija proizvodnje tj. neki optimum u mom kraju je četvoropoljni plodored kukuruz, soja, pšenica, suncokret.
 
A kojaj je sigurna i isplativa kultura ?
Kod nas jedan veliki je rekao nikad više repica jer je bio liš kukuruz na repici.
Mnogi su rekli nikda više soja. ...
Znam ozbiljne ljude koji su 19 godina radili luk i rekli su nikada više samo ratarstvo, a novi počeli da seju i kažu samo luk i povrće nikda više ratarstvo.
To nikada se stalno prica.Stara kaže nikad ne reci nikad.
 
Nazad
Vrh