Cena suncokreta 2024

Nema sigurne proizvodnje bez suncokreta ,jedna rec,susa.Kukuruz bih voleo da ne sejem nista,kad tad cu ubaciti uljanu repicu a njega nek ga seje gde ima padavina.
ne bi se slozio.eto susa bila pa sam s prosekom malo jace od 12metri po jutru u minusu dobrom na suncokretu.a usluzno skidano od 7 do 14m.u jednom delu atara gde smo trebali skidati kod tri coveka zajedno 50jutara nismo ni kod jednog.oluja sve srusila,probali nije se isplatilo terati kombajn na nijednoj njivi.a o tome da iscrpi zemlju ne vredi ni pricati.sto sam jedne godine dobio vise na suncoketu vise sam izgubio sledece godine na drugom usevu
 
Najgori je kod onih koji ne djibre suncokret, de sam redovno sve djubrio nema razlike u prinosu.
I repa "smanjuje" prinos ali te 2 kulture me zadnjih godina dizu i drze u zivotu.
Sta sejes posle suncokreta i ako sejes kukuruz da li tu njivu djubris intenzivnije od strnista na kom sejes kukuruz?

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Djubrim nezavisno od preduseva. Prosle godine sam zbog pologa suncokretista gasio strnjikama, ove godine je plan da dogodine ide kukuruz na suncokret uglavnom.
 
Ja sam se loše proveo na kukuruzu posle suncokreta, 3.7t/kJ. Njiva 1km vazdušnom linijom na strnjici 5.5t/kJ kukuruza.
 
ove godine na kukuruzu nije pukao samo onaj ko je imao kise tj nije imao susu,sto bi se na forumu strucno reklo-nedostatak padavina
 
Za sad ostajem pri svome stavu.
Bio sa kod brata na njivi domacinski se radi i kukuruz izneo na suncokretu bolje nego meni na arendi na strnjici.
 
Ja sam se loše proveo na kukuruzu posle suncokreta, 3.7t/kJ. Njiva 1km vazdušnom linijom na strnjici 5.5t/kJ kukuruza.
То не значи апсолутно ништа. Три њиве ваздушном линијом 300 метара; на једној 42 метра жита, друга 30 а трећа 18.
 
Pitaću komšiju pored koji je imao kukuruz, na strnjici.
Sigurno je za 500kg veći prinos
 
Опет кажем да не значи апсолутно ништа.
Ја сам све радио исто и ево колика је разлика.
Тај комшија је можда ђубрио више или нешто није урадио у исто време кад и ти и ето разлике.
 
Nazad
Vrh