Cena suncokreta 2022.

Danas ja treba da skoknem do sela pa ću vam reći šta se priča o cenama novih kultura u Noćaju pred dućanom.
 
 
Jel neko zna konkretno da kaze da li neko otkupno mesto pored ugovora za terminsku soju isplati odmah, ladno, sto kazu na blatobranu, cenu za koju se prica od 100 plus dinara?
Ili samo kruze price.
Pitam jer sam i ja cuo da neki odmah isplate ugovorenu kolicinu!
Da mi neko isplati odmah 100 din po kg prodao bi ladno 1 t po kj a da je neko otkupno mestu u okruzenju!
Ne verujem vise osim Bogu nikom, jedino na ruke odnosno na racunu odmah da isplate. nasa je nada velika ali lako mogu nas kar..i pa na jesen lupiti neku zabranu izvoza uljarica u toku otkupa i davati mnogo manje od ove cene za koju se danas prica i prc Milojko!
 
Mislim da su to samo priče i da pored naše velike želje, ona neće doći do tog nivoa. Mislim da nikako neće preko 70-75 a voleo bih i ja da bude 100.
 
I ja sam cuo price o suncokretu za 100din ali kad mi rekao drugar koji radi u firmi u kojoj se ugovore uljarice na zeleno rece mi 600€+ a repica 800€+
 
Za 115+pdv ja sam spreman da potpisem, samo sto to niko ne nudi. Onaj tekst o toj ceni u juznom banatu izgleda da je malo lazan.
 
Matiću mi ne otkupljujemo suncokret, ide ga u malim količinama za goveđi program kao sačma, pa to uzimamo od uljarice.
 
Ljudi, daj bože da bude 100 ili čak 115 samo mi tu nešto ne štima. Što sam onda posejao sami 1 ha otac me .ebo.
 
Nazad
Vrh