Cena suncokreta 2022.

Preko je 1100€ tacno je da nude 600+pdv... pokusace sto manje da plate standardno lov je u mutnom niko ne daje pare. Ima da se otimaju za suncokret zivi bili pa citali ovo.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
To je naj izvesniji scenario! Zabrane, otkupe, puste izvoz posle zetve i eto lepe zarade za bratiju!
Svi bitni igraci i dosta sitnijih malo malo pa sastance sa Moldavcem, kupio Viktoriju, Granexport, uljaricu Negotin, koje on!? Pa bratija! Kao i arapi i sve ostalo.
 
Bimal ce pustiti da otkupe malo po pravilima koje moraju da postuju i to je to.
Bas su planirali da nam daju cenu koja je van, 75dindzi je prava mera za nas, pa moz da se pusimo koliko hocemo!
 
Bimal ce pustiti da otkupe malo po pravilima koje moraju da postuju i to je to.
Bas su planirali da nam daju cenu koja je van, 75dindzi je prava mera za nas, pa moz da se pusimo koliko hocemo!
Sta je prava mera?pre 10 godina kad i nije bila ovakva frka na svetskom tržištu cena bila 55 din!!! I ja mislim da bi prava mera ipak bila sve preko a NIŠTA ispod 100 dinara.Punoje posejano kod nas?Sta je to naspram izostanka ukrajinske količine na svetskoj berzi.Jedini nas problem je ne mogućnost lagerovanja već ga odmah predaješ.
 
U drzavi imate vise nego ikada posejano suncokreta.
Realno mogu da zabrane izvoz i obore cenu kako hoce.
Nikad nas nisu molili, uvek mi suvog ostanemo.
To nase puno je za Ukrajinu jedno malo vece selo. Tako da smo sitne ribe sto se tice kolicine hektara. A da ce pokusati da ga otkupe jeftino to stoji. Ali nece ga dobiti. Sve ide na kucni lager.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Sta je prava mera?pre 10 godina kad i nije bila ovakva frka na svetskom tržištu cena bila 55 din!!! I ja mislim da bi prava mera ipak bila sve preko a NIŠTA ispod 100 dinara.Punoje posejano kod nas?Sta je to naspram izostanka ukrajinske količine na svetskoj berzi.Jedini nas problem je ne mogućnost lagerovanja već ga odmah predaješ.
Nisam pisao realna ocekivanja nego kako stvari funkcionisu kod nas! Posle tih 55din 10god nas drzali na "lancu"sa cenom i bilo je mnogo odustajanja od proizvodnje jer nismo bil isplaceni kako valja, a realno smo trebali dobro zaraditi, i nista nismo mogli! Na jesen da nas isplate sa "55" opet mozemo da ga duvamo, jer smo mi jedan obican kur.. na beciklu!
 
Ništa to ne znači osim da plaćate skuplju premiju.Jedne godine sam imao soju osiguranu na neku cifri i imao sam neku malu štetu,posle je bilo povuci potegni ,tržišna cena bla bla bla na kraju sam dobio odštetu po trenutnim cenama koja je bila manja od osigurane ali su mi navodno povećali štetu sa lupam na 10 na 15 %,a to su oni procenili da je 10%.Triglav je u pitanju,tada sam ih batalio i njih i sve ostale.
Najbolje da se vratimo u realnost a maštu ostavino sa strane.Znamo sa jim imamo posla.
 
Ja osiguravam preko lika kod koga uzimam repromaterijal odnosno svi njegovi kooperanti osiguravaju preko njega i on je nosilac osiguranja a ne mi pojedinačno pa u tom slučaju je druga priča. Imali smo isti slučaj kada su hteli da isplate štete po trenutnoj ceni a ne po osiguranoj i lik poslao svog advokata i da vidiš kako se ispaćuje šteta. Tako da nije isto kada bih ja lično osigurao 10 hektara i kada ovaj lik osigura 3000 hektara naprimer.
 
Код нас јутро једно није пресејано, а има га посејаног катастрофа. Има један новопечени ради пар хиљада хектара све је сунцокрет засејао каже биће суша па да не ризикује са кукурузом. Кад процвета видеће се шта га је засејано ове године сам сејао сунцокрет многима. Ако ништа бар ће пчелари да се овајде.
 
Nazad
Vrh