Cena suncokreta 2022.

ja sam predo krajem oktobra ..i juce proveravao staje sa predmetom i kaze zaprimljen je al da jos nije u obradi a kad ce i kazu kad stigne na red
 
Ацо, нисам испратио какав ти је исп'о "цуцнукрет", а 'тео бих да те итам: 'е л' ти се свиђа? 'Оћеш и на пролеће да га сејеш? ;)
 
Prvi put sam sejao suncokret i bilo je solidno, naročito kad se uporedi sa sojom koju sejem 20 godina. Imao jedan hektar tj. jednu setvenu jedinicu. Mislim da je u pitanju bio Pionir HE134 ekspres. Glavice bile lepe, velike ali bilo je malo nejednakog nicanja. Na kraju 25 metara, a mislio sam da će biti više. Koji god ja hibrid krenem, on te godine bude među lošijim. Tako i pre neku godinu sa DKC kukuruzom. Moj komšija koji ima njivu 300 metara od moje, imao mnogo manje glavice sa LE 99 a kaže da je imao 40 metara, ako govori istinu...
Meni su ulaganja na soji i suncokretu skoro ista, a rod soje bio mnogo manji, pa kad se pomnoži sa cenama, bolje sam prošao sa suncokretom.
Na proleće verovatno na jednoj malo brdnoj njivi od 2 ha planiram da posejem suncokret, samo nisam još odlučio koji. Čekam da vidim šta će kolege forumaši sejati, pa kud oni, tamo i ja mlađani početnik.
 
То ми личи као оне наградне игре са ковертама све их истресу, на једну гомилу и извлаче са врха. Па ко је међу првима тај је на дну.
 
Nazad
Vrh