Cena suncokreta 2022.

Otoremnica je dokumet koju izdaje osoba koja predaje robu tj otprema nekom.
To bi trebali mi seljaci da izdajemo magacinima kada im predajemo robu da imamo dokaz da smo robu otpremili nekom.Oni nama izdaju odvagu,prijemni list,otkupni list....ili kako već hoćete da je nazovete.
Sa te strane pravno bi svi trebali da budu sigurni.
E sad što nama niko nije tražio nikada da izdamo otpremnicu kad smo predali robu to je već druga stavr.
Sad treba da izađu potpisnici ovog sranja sa doplatom (i jedni i drugi) javno pa neka rasčivijaju šta i kako treba .
 
Kod mene na otkupnom listu ima svaka tura koja je doterena i koliko je bilo bruto-neto suncokreta, koliki su odbici. Ja cu samo to da saljem, jer tu pise za koju kolicinu suncokretu su mi uplacene pare.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Код мене се то зове "кантарска потврда" и баш тако пише на 'артији.


А то је код мене на 'артији која се зове "налог магацину".
To je neispravno ganjala me inspekcija deset dana.Ne moze nalog magacinu da primi mora otkupni list.Otpremnica se izdaje kad se roba otprema prema kupcu.Izgleda bio neki strucnjak koji je to pisao
 
Mislim da nije važno kako se papir zove već je važno šta odnosno koji podaci su napisani na njemu. Njih interesuje koliko si ti predao robe koliko ti je isplaćeno i da li se to slaže sa bankom da nebi bilo fiktivnih prijema i uplata.
 
Mislim da nije važno kako se papir zove već je važno šta odnosno koji podaci su napisani na njemu. Njih interesuje koliko si ti predao robe koliko ti je isplaćeno i da li se to slaže sa bankom da nebi bilo fiktivnih prijema i uplata.
Mislim da ce biti itekako vazno kako ce biti osnova da nekog i odbiju
 
Pa svi imaju samo ta dva papira prvi kada si predao robu i drugi kada ti je obračunata i isplaćena ta količina plus izvod iz banke koji potvrđuje novčanu transakciju. Ovo važi za klasičnu prodaju osim ako nije bilo kompenzacije.
 
Јел звао неко на оне инфо телефоне (да је имао ту част и неког да добије) да се распита ако саговорник са оне стране слушалице зна шта и како треба за те доплате?

Послато са M2012K11AG помоћу Тапатока
 
A kako bi znali prvo trebaju zvati Jocu iz Bavanista i jos par konjina koji su pregovarali a da pritom nisu ni konsultovali prave ljude koji su se osudili i smeli u ovim okolnostima da pokrenu takve proteste posle nekih 10 god.
 
Meni se cini da proizvodjaci koji nemaju firme i nisu u PDV-u ne moraju da salju otpremnicu, ali to nigde ne pise.. Ja otpremnicu ne mogu ni da izdam, ne znam kako bi to uradio..
 
Otpremnicu treba da dobije onaj koji je dao na čuvanje kao dokaz da je roba prodata.I to treba skladištar da izda.Ko je odmah prodao ne treba otpremnica.

Otpremnica služi da se evidentira promena lagera pri prodaji.
 
Mi smo dobili 65, nigde ne pise da li je to akontna ili konacna cena. Da li cekati doplatu (posto kazu da ce doplatiti onih 0.2) ili slati ovaj otkupni list na kome pise 65?!
 
Kod nas je to najveća nedomica ,većina nije isplatila doplatu a kad će ne znaju.
Po nekim informacijama treba biti isplaćena cela suma od 65,2
 
Kod nas je to najveća nedomica ,većina nije isplatila doplatu a kad će ne znaju.
Po nekim informacijama treba biti isplaćena cela suma od 65,2
Bas tako mora izvod da bude na kompletan iznos,sve sam pribavio jos samo jedan papir mi treba njega ne znam kako da smuvam.Pazi samo da na izvodu bude vidljivo samo uplate suncokreta inace vracaju
 
Nazad
Vrh