Cena suncokreta 2022.

Koliko sam shvatio treba koja je ukupna kolicina predata robe, a iz banke izvod za naplaceni deo novca a od onog kome si predao robu i imao zaduzenje kompezacioni deo..
 
Poslednja izmena:
Nisam razumeo ovo oko suncokreta, da li treba overen izvod iz moje banke ili portvrda od otkupljivača da je on prebacio pare?
 
Мислим да треба оверен извод банке где се види уплата откупљивача на текући рачун вашег газдинства. Државу интересује да се види да је износ који је фактурисан једнак износу средстава који је легао на текући рачун.
 
Mi smo dobili samo akontaciju na 60din a doplatu jos nista. Sta ce biti nemam pojma, i to je sad nejasno, kako da saljem ako nisam dobio 65 din?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Imam informaciju da će u toku sledeće nedelje izaći dopuna ovog javnog poziva i da će isplata ići jako sporo čak neveruju da će isplatiti u roku od godinu dana.
 
Država ne daje ni dinar doplate, da su neki bili aktivni gde treba znali bi da je u pitanju trgovačka marža, trgovci su naterani da smanje maržu pošto vlada i uljare nisu htele ništa da daju. Neko verovatno nov ili iz ovih sektaških udruženja je napisao da je sve što je Inicijativa potpisala '' dobro''. Inicijativa nije ni jedan sporazum sa sektom potpisala.
 
Kakav je odziv bio na protestima nemaju nikakvu obavezu prema nama i nebi trebali nista da nam doplate ni za mleko ni povecanje subvencija, naftu treba da ukinu ovo sa nis karticama! Sve sto se trazilo nema nikakvog osnova jer ste sedeli kuci a sad palamudite, ustvari stalno palamudite a niste ni za kk!
 
Читам сад ту уредбу шта треба да се поднесе....ако сам добро сконтао, уз тај Захтев треба још: откупни лист, отпремница и доказ о уплати у односу на мене као ПГ....јел ја то добро растумачио да требају та три папира приде?

Послато са M2012K11AG помоћу Тапатока
 
Ja imam PRIJEMNICU-to je onaj papir kada sam predao robu gde je bruto, Tara, neto i vlaga. OTKUPNI LIST - to sam dobio kada sam bio na obračun i tu piše koliko sam predao koliki su odbici koliko je za naplatu sa izraženim PDV-om i ukupno za isplatu.
 
Kakav je mehanizam ako je odredjena kolicina suncokreta predata da se kompenzuje djubrivo a ostatak novca legao na racun,tu bi trebalo i taj list da se prilozi,tj list o kompenzaciji ili ugovor o kupovini djubriva?
 
Ja imam PRIJEMNICU-to je onaj papir kada sam predao robu gde je bruto, Tara, neto i vlaga.
Код мене се то зове "кантарска потврда" и баш тако пише на 'артији.

OTKUPNI LIST - to sam dobio kada sam bio na obračun i tu piše koliko sam predao koliki su odbici koliko je za naplatu sa izraženim PDV-om i ukupno za isplatu.
А то је код мене на 'артији која се зове "налог магацину".
 
Zakukuljeno, zamumuljeno. Koliko ce tek biti ljudi koji ce ili odustati zbog komplikovanog prijavljivanja ili im nece biti kompletna dokumentacija.
 
Nazad
Vrh