Cena suncokreta 2022.

Nisu ni rekli da je kod svih, javljaju se ljudi da im je dato toliko. A ako misliš da je lupetanje ne komentariši post. Ovo je čisto informacija pa ko može nek je koristi.
 
Pa mislim da se vec previse nebuloza delilo ovde oko cene suncokreta. Moje misljenje je da treba prestati s tim, dok se ne budu znale sigurne cinjenice. Ko sta cuje ispred prodavnice, brze bolje trci na forum da pise.
Bilo bi lepo da je tako, ali...
Ne treba meni tvoja dozvola da bilo sta komentarisem.
 
Највећа грешка протеста је било цена сунцокрета 73 дин. Мало ко ће ићи преко те цене,а да је остало она цена до 535е/т сада би тржиште обавило своје и цена би лаганица,прешла 650е/т. Трка за сунцокретом је кренула јер га нема колико год да га је посејано. Протест је требало усмерити на ослобађање забране извоза уља и свих уљарица и да видиш онда цену како би летела горе.
 
Pa mislim da se vec previse nebuloza delilo ovde oko cene suncokreta. Moje misljenje je da treba prestati s tim, dok se ne budu znale sigurne cinjenice. Ko sta cuje ispred prodavnice, brze bolje trci na forum da pise.
Bilo bi lepo da je tako, ali...
Ne treba meni tvoja dozvola da bilo sta komentarisem.
Druže po tebi u temu cena suncokreta ne treba deliti informacije o kretanju cene??? Šta treba onda 3 posta u celoj godini napisati ko je koliko dobio? Kad bideš admin preuređuj. Ovo decenijama ovako funkcioniše
 
Највећа грешка протеста је било цена сунцокрета 73 дин. Мало ко ће ићи преко те цене,а да је остало она цена до 535е/т сада би тржиште обавило своје и цена би лаганица,прешла 650е/т. Трка за сунцокретом је кренула јер га нема колико год да га је посејано. Протест је требало усмерити на ослобађање забране извоза уља и свих уљарица и да видиш онда цену како би летела горе.
Протестом се и добило укидање забране извоза ратарских култура.
 
Treba deliti, naravno. Ali iz licnog iskustva, provereno. Vec se pisalo ranije, i sve su promasili, bar ti sto su culi od nekog koji zna nekog ko je prodao po xy dinara.
Samo to mislim, nemoj da se ljutis.
 
Treba deliti, naravno. Ali iz licnog iskustva, provereno. Vec se pisalo ranije, i sve su promasili, bar ti sto su culi od nekog koji zna nekog ko je prodao po xy dinara.
Samo to mislim, nemoj da se ljutis.
Neko pise nerealnu cenu, neko prinos od 2.5t po kj, neko slika tudje njive pa se hvali. Ima ovde svasta tako da treba sve uzimati sa izvesnom rezervom.
 
Kod nas i dalje 65akont..
1458af67806ef6365668eb369ef87c6a.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jedne godine je ceko selo bilo izlepljeno da akont cena DOO Raca 40 din ,kod svih drugih bila akont 33,judi vukli robu jo blesavi za 2 dana neko poskidao plakate.Do iraja zavrpili ko i svi na 36.
 
Највећа грешка протеста је било цена сунцокрета 73 дин. Мало ко ће ићи преко те цене,а да је остало она цена до 535е/т сада би тржиште обавило своје и цена би лаганица,прешла 650е/т. Трка за сунцокретом је кренула јер га нема колико год да га је посејано. Протест је требало усмерити на ослобађање забране извоза уља и свих уљарица и да видиш онда цену како би летела горе.
Ne bih rekao da je tacka cena suncokreta bila greska! Dobro je sto se izboksovala takva cena jer nikako ne znaci da bi dobili cenu do 73 din kad je Viktorija izasla sa 480 e/t. Razliku do realne cene na trzistu delili bi oni kao i zadnjih godina kad su nam davali 30 a oni nosili Bimalu na 55 din.
Greska je fatalna sto nisu ostavili na stolu prvobitni zahtev i o subvenciji i o povracaju na djubrivu i dizela bez akcize.
Bez pregovora, blokade kako je krenulo i jos masovnije da su bile pa da vidis kako bi zvali posle 7 dana da ispune sve tacke, jer mogu ali prave se ludi i nas kar..u godinama na svakom koraku!
 
Popunili smo setvenu strukturu i unapred znaju koliko cega ima i mogu kalkulisati!
Poenta setvene strukture je samo to.
Daj da im uteramo svi i dogodine odemo i svi istu kulturu upisemo.Pa neka kalkulisu!

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Kakve veze ima setvena struktura?na koji prinos će doplatiti razliku?na komšijin 300kg/jutru,moj 750kg ili nečiji 2200 kg???E to me baš interesuje kako su smislili....
 
Ne bih rekao da je tacka cena suncokreta bila greska! Dobro je sto se izboksovala takva cena jer nikako ne znaci da bi dobili cenu do 73 din kad je Viktorija izasla sa 480 e/t. Razliku do realne cene na trzistu delili bi oni kao i zadnjih godina kad su nam davali 30 a oni nosili Bimalu na 55 din.
Greska je fatalna sto nisu ostavili na stolu prvobitni zahtev i o subvenciji i o povracaju na djubrivu i dizela bez akcize.
Bez pregovora, blokade kako je krenulo i jos masovnije da su bile pa da vidis kako bi zvali posle 7 dana da ispune sve tacke, jer mogu ali prave se ludi i nas kar..u godinama na svakom koraku!
То је сада мач са две оштрице цена сунцокрета. Јуче ми један откупљивач каже ја ћу дати још два динара на тих 73 треба ми робе. Значи да је игранка кренула али нико неће да се много буса преко 73дин,а можда и не смеју. Мишљења сам да би цена била много већа да није ограничена на тих 73динара. Опет кажем ослобађање забране извоза уља,нама не значи много јер су уљаре те које су на нашем тржишту направиле монопол и могу како они ће. Али да смо се изборили и за слободан извоз сунцокрета ,е онда је друга прича. Кад ти дође неко са стране да откупи сунцокрет ту би била много већа конкуренција и наравно и цена. Све у свему битно је да смо кренули са мртве тачке малим корацима али опет сваки корак је велик после 10 година ћутања.
 
Nazad
Vrh