Cena soje rod 2024 g.

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
4.928
Lokacija
Laćarak
Šta da očekujemo ove godine?!
Ima li kakvih terminskih ponuda?
 
Ja sam danas prodao nešto sitno što mi je ostalo od setve, 64 din sa 8% pdv.
 
Soja kakav potencijal je imala a ima ga jos za odlicne prinose, ako bi pokisla jos jednom bar, bilo bi dobro, ali, kako se stvari odvijaju i nema vise kise ceo Avgust od negde 20 Jula, bice dobrog podbacaja, pogotovo kasnija setva koja sad tek izbacuje mahune!
 
Svakako da podbacaj moze lako biti i od 1000 kg po kj na kasnijim setvama iz polovine Maja ukoliko nece biti kise u Avgustu!
Koliko ja vidim pises da bi pisao a ne skontas sustinu o cemu sam napisao ili iskustvo sa sojom ti je mizerno!
 
Nista ne mora da znaci!
Lako moze se desiti sa kasnijom setvom da ne budemo bolji u ovim krajevima od vecine ostalih proizvodjaca soje u drzavi, iako do 20 Jula smo imali u 2- 3 navrata solidne kise u odnosu na druge!
Ali koliko je vidim tesko mozes ti da shvatis to i pokazuje tvoje znanje i iskustvo sa sojom!
 
U mom kraju se bolje drže soje sejane krajem aprila od onih sejanih početkom aprila. Al kako javljaju žestoke temperature od ponedeljka nastradaće obe.
 
Peet mi da smo dobili u julu kiše kao vaš kraj mi bi imali ladno 2 i više tone po kj a ovako biće od 500- 800kg po kj a 1000kg ko bude imao biće rekorder tako da to majstorstvo u proizvodnji soje možeš mačku o rep da okačiš, Bog vas je pogledao kad je trebalo i to je sve.
 
Na njihovu zalost postoji i takvih koji nisu sposobni da shvate dosta toga!
Jednostavno soji je potrebna kisa i kisa za dobar rod a nikako mesec ipo bez padavina a nesnosne visoke temperature!
Ali ne vredi!
 
Mozda bi trebalo da se seju neke rane,srednje rane sorte. Svi seju wendy i kasne sorte kojoj treba kise do kraja i idu na rekordne prinose.
 
Peet mi da smo dobili u julu kiše kao vaš kraj mi bi imali ladno 2 i više tone po kj a ovako biće od 500- 800kg po kj a 1000kg ko bude imao biće rekorder tako da to majstorstvo u proizvodnji soje možeš mačku o rep da okačiš, Bog vas je pogledao kad je trebalo i to je sve.
To je samo tvoje misljenje, ali budi ubedjen da gresis u tome da bi vam bio siguran takav prinos, ili ni ti ne zelis da procitas ono sto sam napisao.
Pre par godina isti potencijal smo imali, zadnja kisa je cak bila i kasnije nego ove godine, tada je padala 29 Jula ( 100 lit) i vise je nije bilo do zetve a prinosi retki koji su prebacili 1100 kg/kj Ponavljam retki!
Ove godine bilo je 80 lit mislim da 20 Jula a najavljuju jos toplije nego tada, tako da ne pise se dobro!
Shvatis li da kasnija setva od polovine Maja tek sad izbaci po koju sitnu mahunu a odakle joj snage i vlage bez kise a na buducim vrucinama da popuni mahune koje se sad pojavile i da naliva zrno!
Dakle teza i cinjenica u tvojih prva dva reda pada u vodu i nije ni blizu realnosti!
 
Nazad
Vrh