Cena soje, rod 2021 god.

џукеле на тих 10т ће отети 10% и тако на 10 вагона ето њима милион дин.Што казо колега камион и правац Војводина
 
Poslednja izmena:
Pa moglo je neko kamionče i da je prevezeš bliže Vojvodini i da uzmeš neki dinar više preciznije 7-9 din, dobro tebi a i prevozniku.
 
A jesu ti doplatili tu razliku do novembra meseca ili su ti doplatili posle 7 meseci kada je stigla na 80 dinara?
 
Kod nas nije ni bilo akontne cene nego dnevne cene. Mislim da je to najbolja varijanta jer nema glupiranja oko toga da li ce i koliko doplatiti. Na dan kad predas izjasnis se da li je prodajes ili ostavljas na lager i dovidjenja, zavrsena prica. U slucaju prodaje ako si predao robu do ranog popodneva novac je isti dan na racunu a ako predas u kasnijim satima sutradan ujutru lezu pare na racun.
 
Takodje sam maksimalno gurao dnevnu cenu, da bi sami ljudi insistirali na akontacijama.
Dogodine iskljucivo dnevna ili lager.
 
A jesu ti doplatili tu razliku do novembra meseca ili su ti doplatili posle 7 meseci kada je stigla na 80 dinara?
Ako je pitanie za mene, imao sam,dogovor sa njima da im dam soju akontno na 40 ali je nisam prodao jer smo se dogovorili da pratimo cenu berze i kad odlucim da je prodam, da ce isprstiti tu cenu umanjenu za 1-3 din. Ja pratio berzu i smeskao se jer je cena sve vreme rasla. I u decembru mesecu kad sam ih zvao, rekose da su oni soju prodali vec nesto tipa mesec, dva i zato doplacuju tu cenu 2+2 din jer je oni vise nemaju da bi je skupo prodali i meni vise dali. Eto
 
Nazad
Vrh