Cena soje, rod 2021 god.

Verovatno radi Becej, al soja je verovatno gmo neki juznoamericki ::lose::
 
Sve moze kada se hoce. Znam X firmi koje uzimaju gmo soju (jeftinija par dinara) i dobijas sojinu pogacu. Ove godine su dobijali Victoria group sacmu da l pogacu u razmeni.
 
Vise puta sam na dzaku nalazio zemlja porekla Argentina, Indija. E sad da li oni rade nesto a da nije gmo.
 
Јадар и мачва сеју гмо соју такође добију 5 динара мање на откупу и терај даље
 
Gmo soja se ne otkupljuje, bar ne legalno koliko ja znam a uvoz sačme od gmo soje je odobren jos od 2016-2017.godine ili možda i pre toga.
 
Vise puta sam na dzaku nalazio zemlja porekla Argentina, Indija. E sad da li oni rade nesto a da nije gmo.
Ako je Argentina 90 posto je gmo , ono sto rade nogmo kod njih nema drzavnih premija pa ju prodaju dosta skuplje . Tako da sad mi nije jasno , opet i ovoSpajki sto kaze tako sam mislio do ove godine da je gmo sacma dozvoljena za uvoz isto kao kod nas , uz neke dozvole ko moze preradjivati , ali to je u stvari formalnost , pa me ove godine neki razuvjerili .
Dobro bi bilo da znamo , jel u Srbiju ulazi gmo soja (sacma isti qrz ) ili ne ?
 
Soja u americi je presla 15 folara po bushelu. Dobar rast, sad kad ce nas kraj reagirati i hoce li, ostaje nam za vidjeti.
 
Nazad
Vrh