Cena soje rod 2018

zato ne pristajemo na tu cenu
 
Mislim da gresis Leko, mi pristajemo i na 30 din. jos cemo biti zadovoljni sto su nam je pokupili.
Isto kao i sa suncokretom, sa 55 na 45 pa na 37 pa 30 pa kad
su videli da im ide skinuce ga jos.
 
Moze, ali nase su samo zelje.
Ovi nemaju milosti, nas donekle mogu spasiti jedino idealni prinosi dok prosecni jedva nas guraju do nule.
Stoka je tako htela kroz glasanje se izjasnila za propast.
 
Nama niko ne odgovara svejedno je koja vlast bilo je i drugih pa opet nije valjalo , uvek je krivac neko drugi...:off_topic:
 
Талиану чеме ти подкрепљујеш ове твоје информације које си изнео тј колико су тачне???Јбг озбиљно пишеш као да си сигуран готово 100% дали је тако?Пеет уз дужно поштовање! јбг и ти си у овом обору онда кад тако категоришеш народ са којим живиш....Увек човек може да промени начин живота и да се пресели на Малдиве,Марс и остале дестинације....:off_topic:
 
Na moju srecu ne spadam u tu kategoriju i ako nista drugo ne grize me savest za katastrofalnu gresku koju su cinili oni koji nisu bili zadovoljni kad im je bilo u ovom poslu mnogo idealnije od onog sto se desava zadnjih godina.
Stavi prst na celo i razmisli druze!:off_topic::ppozdrav:
 
Grunt probali smo da izvezemo rođsk iz sela koji živi i radi u ch i to su prrpreke na koje smo naišli.On je ostao pri tome da će da radi ja sam izašao jednostavno jel nemam sertifikovanu robu.Pre neki dan smo bili zajedno pa mi je ispričao kakva je situacija trenutno. Eto još jedan info za tebe u CH može svako sve da uveze prijaviš se carini dobiješ carinski broj tu privilegiju plaćaš državi oko 900 chf godišnje, dva puta godišnje imaš kontrolu dali si nešto uvezao i koliko, imaš carinsku stopu za svaku robu i iz svakog regiona i radi.Da nisam učestvovao ne bi veravao kako je u principu prosta procedura , ni kod nas nije ništa komplikovano, firma-špedicija-carina-transport. Ništa monopol-Kole-Viktorija-ružica i druge gluposti.To su priče za one što im je vidik do lokalne prodavnice i blokirani su i zavisni od tajkuna.
Shvatite da jednostavno nemamo robu koju traže .Za robu koju koju imamo nažalost cena je ta koja je, sve zavisi od ponude i potražnje na tržištima gde možemo izvesti.I mene kao proizvođača isto pogađa trenutno stanje ali je to realnost.
 
Hajde da se vratimo na cenu soje.Jedno pitanje za sve koji drže soju na kućnom lageru a znam da ih ima dosta:Da li ste prodali soju rod 2018.i po kojoj ceni?Ako niste,šta očekujete sa cenom?Ja sam moju prodao,bolje da je nisam ni čuvao.
 
Dugo sam pisao post pa nisam video o čemu se piše.@Talianu,kako se dolazi do tog sertifikata?Ko to kontroliše?Nije valda nemoguće da prilagodimo deo proizvodnje tim pravilima?
Opet dopuna
Bio suisse je standard za organsku proizvodnju?Jel to znači da im je zanimljiva samo organska soja?
 
Naravno da nije nemoguće,imaš 3 (čini mi se)sertifikacione kuće u Srbiji koje izdsju biosuise sertifikat, nazovi ih i raspitaj se a sa tim sertifikatom ja ti lično garantujem otkup tvoje robe po mnogo mnogo povoljnijoj ceni od one koja je kod nas.
 
Спајки ја сам сву соју продао са њиве, годинама сам лагровао и једном ил два пута као нешто мало ухватио али занемарљиво.Тај сертификат је питање на чега би ту наишли тј услове које треба ми као произвођачи да испунимо да би добили исти,али интересантно је све то што си написао личи ми као неко светло на крају тунела,само што тамо стоји кондуктер и маше сертификатом:haha:
 
Taj certifikat ti je klasična organika u principu , nema klasične hemije nema veštaka.
Kod nas u selu čovek koji se bavi organskom sojom plaća radnike da kopaju po nekoliko puta u sezoni.
Nisam ga sreo da pitam kako se rešio gusenica, čujem da je koristio nešto na bazi algi alu cena udara u glavu.

- - - - - - - - - -

Soajki Nisam video sinoć dopunu, odgovor je da.
 
Ta Dunau soya je najveca prevara koja je poturena nasoj zemlji, a mi 'fala Bogu odmah prihvatili. Od kako je to uvedeno od tad se i cena soja drzi pod njihovom kontrolom.
 
Znam da nema veze ali sigurno da treba neki sertifikat i dokaz da je soja Non GMO mada ako se uđe u tu priču oko organske proizvodnje to i nije neophodno jer se vrše redovne kontrole.
Nije prevara,uzimaju oni lepe pare za nalepnicu. :osmeh:
 
Kolega talianu koju količinu robe ima za izvoz i da li je dobio izvoznu dozvolu od naših pošto to kod nas ide malo teže?
 
Nama niko ne odgovara svejedno je koja vlast bilo je i drugih pa opet nije valjalo , uvek je krivac neko drugi...:off_topic:

Kakva je to priča,pa jeste li dobijali 14000 din/ha, i bilo je malo. Svi smo pričali kako u zemljama u okruženju dobijaju minimum 300 evra/ha.Baš me interesuje gde se dede ta priča,a još me više interesuje kako AV i BRAT misle da budemo iole konkurentni a nemamo ni približno iste uslove.
Što se tiče Dunav soje,dođite u Mačvu:osmeh:.Ovde je neko dobro napisao da nema tu 'leba jer je Kole to preuzeo.Mogli bi pričati koliko hoćete o tome zašto su mu dozvolili da kupi Viktoriju i pravi monopol.Igrom slučaja sam radio u Šećerani u SM koju je Kostić kupio i isekao u staro gvožđe zato što je imao šećeranu u Pećincima i NIKAKO mu nije odgovaralo da radi i šećerana u Mitrovici,zato što ne bi Pećinci imali dovoljno sirovine.Sve će to doći na naplatu,neka kažu kolege iz Sente i okoline,zašto mu je dozvoljeno da kupi i šećeranu u Senti i da je zatvori,i da počne da je seče.Kakav je to monopol na tržištu.Katastrofa.Što ne izađe Vučić i ne kaže zašto su mu dozvolili da kupi i šećeranu u Senti.Samo zna da .enja kako su ovi pre njega sve upropastili,a on je na vlasti već 7god,pa dokle će više neko drugi biti kriv za stvari koje je on mogao popraviti za 7god.
E ista takva je priča i sa sojom,ne nadajte se više nikakvoj ceni.Što se mena tiče i ne treba nam bolja cena,svim mojim komšijama ekstrudiram soju i ona ode kroz svinje,one ne znaju da li je organska ili modifikovana.:svinja::haha:
 
Poslednja izmena:
Dunav soja nije interesantna u CH i austriji(za druge ne znam).To je nešto kao oznska grografskog porekla, u Austriji prolazi jedan deo jel je to jednom delom njihovo maslo.Kupac kog smo kontaktirali nije zainteresovan za dunav soju.
Sale nema iz Srbije nikakav izvoz jel trenutno nema biosuise soje u Stbiji.
A ne razumem kskva izvozna dozvala ?Ide klasika firma-špedicija-fitosanitarna-kontrolna kvaliteta- transport. Nikakva posebna izvozna dozvola nije potrebna ako ispuniš te uslove koje sam nabrojao.
Koliko znam nije zabranjen izvoz iz Srbije za soju.
 
Nazad
Vrh