Cena soje rod 2017

Cena u vrtoglavom padu. Za samo par dana pala za nekoliko dinara. Krajem maja je bila i 51, a juce ni 43.
 
Videli da je pala lepa kiša i da će rod biti solidan,pa de na vreme formiraju polazni položaj.
 
novii
user-offline.png

Administrator koliko vidim ovde se radi o ceni soje 2017!!!ako vec trazimo slamcicu!!sve jedno, vi samo cenzurisite!! kao da nesto gubim sto ne mogu da pisem sto mislim!! ajde pozdrav!!
DgKaDYmW4AEJ134.jpg:large
 
Opa, koja je ovo drzava covece. Nit roda prosle godine, nit povrsina ove, a cena da padne deset i vise posto. Pa to samo ima u Smrdiji. Katastrofa.
 
Obrisan je moj post od juce gde sam pisao da drzava ima direktan i to ne pozitivan vec negativan uticaj na cene i time ne stiti poljoprivrednike vec interese zna se cije a izgleda i kontrolise i cenzurise sve moguce pa i ovaj forum
 
Pa sta mozemo da ocekujemo na jesen, koju cenu, kad je sad 40 dinara... al smo najebali... :sjasi:
 
Pošto je Kina uvela carine na soju iz SADa , Kinezi sada kupuju samo , tj uglavnom od Brazila , pa je u Brazilu cijena malo skočila . Samim tim za drugog po veličini svjetskog uvoznika soje -EU sada je povoljnija soja iz SADa pa je već krenula trgovina i uvoz u Evropu Američke soje . Čeka se da se stvari isčiste oko tog trgovinskog rata pa bi se cijena mogla malo popraviti . Treba pod hitno praviti ponovo "put svile " :haha:
 
Ne vidim kako ce uvoz soje iz Amerike u Evropu da stabilizuje cenu, tj da nama dobro dodje. Prvo zato sto EU nije ni pola Kine u ljudstvu. Drugo, zato sto mi izvozimo upravo u EU. Trece zato sto se nasa cena formira u odnosu na izvoz u EU i cenu soje u SAD koja nece rasti sigurno, tamo se uvode privremene mere subvencionisanja proizvodjaca soje. Znaci, cabar.
 
Jedan mudar kod nas uzeo zemlju u zakup posle posejanog luka i maka, pa posejao postrnu soju. Platio zakup oko 700 evra/ha. Planira da ovom postrnom sojom plati zakup, a da mu sledece ostane gratis. Soja posejana pocetkom jula.
Hoce li mu se isplatiti na ovu cenu ?
 
Ne vezano za arendu, to je druga prica i slazem se da je divljacki platio. Ali steko sam utisak Srdjane da se ti mnogo plasis takvog prinosa iz kasnijih setva. Zasto mislis da ove godine kako idu ove kise, da nece iz takve soje nista biti odnosno izvuci. Ako trenutno te Aprilske su visoke i obecavaju ne znaci da i te kasne posejane do kraja nece odraditi svoje.
 
Nazad
Vrh