Cena soje rod 2015.

Ne ovi nemaju lager ali trebali su da me obaveste da ce obracunati niti ja imam ugovor kod njih al ajd sad jbg akontna cena 35 ono resto kad Viktorija kaze koliko i to je to.
 
Valjda se veliki otkupljivaci ne sete da za 20 dana urade par transkakcija na berzi tako da obore cenu na par dana, sto mogu lako da urade i kazu da je to ta krajnja cena 38rsd Cenu od 38 je dogovorena pre dve nedelje kao konacna e sada sitniji otkupljivaci iskacu sa jacom cenom. Plus naravno los rod ali ima jos soje da se skida i dosta povrsina je zasejano samo da se ne desi da pred kraj zetve koja ce jos da traje da padne i da po toj obracunaju konacnu. Licno ova i proslogodisnja prica oko akontacije mi je jako mutna. Da velikiki kao sto je viktorija ne moze u 365 dana da tacno odredi cenu po kojoj kupuju, ne verujem. Prosle kao i ove godine sam dokupio sam 100nak tona soje. Verovali ili ne niko od paora nije hteo da mi da ni 5t ni 10t po 40rsd svi su se navukli na akontaciju od 35rsd a onda se nadali da ce krajnja cena biti 45 ili vise. Brate ti si im predao za 35 a ako se oni umilostive da daju koju crkavicu preko nista ih ne obavezuje na to, pa lako ce tih dana namestiti cenu na berzi necu je sigurno ja odredjivati.Prosle godine sam na kraju morao da kupim od silosa i platio im 42,5. Isti silos je na kraju isplatio konacnu od 38rsd posle mesec dana cekanja Sretnem ljude pa kao prevarili su ih, pa ti sto imaju te silose i tolike pare nisu se sigurno obogatili tako sto su placala trzisnu vrednost paoru. Evo ove godine ista prica kupujem jos 30tona po 40rsd/kg odma isplata sto bi rekli na branik a opet su svi nesto zbunjeni i draze im je 35 akontaciono. Dao bih i vise ali mi se cini da ce na kraju zetve kod konacne isplate da obore cenu, te da su je sada za neke minimalne kolicine malo podigli da se ljudi odluce da predaju. Najteze je zemljoradniku u ovoj drzavi i od njega svi zive i drzavne birokrate i narod koji jede jeftinu hranu, ali ljudi ne bi trebali biti ni toliko lakoverni kad su vec toliko muke ulozili. Kakva je to prica platicu ti jeftino a posle cu da vidim da li cu ili necu da ti dam koju crkavicu, i to posle mesec dana kad prestanu da se nadaju da ce ista dobiti, lihvarski. Najpostenije je platiti punu cenu u trenutku prodaje pa da znas hoces li ili neces da prodajes. Da li iko veruje da se otkupljivacki karteli nisu dogovorili oko cene da nastimaju pa u Srbiji je i loto takav kakav je posten kao suza :).
 
U prilog ovom tvom postu , sa kojim se uglavnom slažem , ide činjenica da se često dešava da kada kasnije neki drugi prodavac ( proizvodjaač) ponudi soju recimo tom otkupljivaču kod koga si ti ranije ostavio na prodaju (ali nije konačno isplaćeno ) ili na lager , dobije višu cijenu nego ti .
 
Juce je obrisan mindjusarev post da kod viktorije nece biti lagera za soju, a danas je obrisano moje pitanje zasto je obrisan mindjusarev post. Iako njegov post nije imao direktnu informaciju o ceni soje ipak nama poljoprivrednicima dosta znaci ta informacija. Na otkupnim mestima odugovlace sa informacijama da li ce biti lagera, samo da bi otkupili sto vise soje, a kada se zvanicno obelodani da nema lagera onda ce za nas vec biti kasno. Evo vec su dvojica sa foruma rekli da su im obracunali soju po akontnoj ceni bez pitanja da li zele akontnu cenu ili ostavljaju na lager. Zato bih zamolio moderatore-administratore da ne brisu moj post da se i ostali proizvodjaci soje ne zeznu pa predaju soju nekome ko ne daje soju na lager.
 
Netacno je da kod Viktorije nema lagera,zadruga sa kojom radimo posluje za Viktoriju i stvar je jasna. Ako imas zaduzenje za 200e i predas 2t soje koje akontaciono vrede 600e oni ti oduzmu koliko si duzan npr 200e,a ostatak mozes da biras da li treba lova ili ne,ako konacna cena skoci oni ponovo urade obracun tako da te 2t soje vrede 800e i oduzmu onih 200e. Mada i tu mlate lovu na "konacnoj ceni" pola sela zaduzeno na soju i seme,djubrivo i hemiju za kukuruz. Tako je u ovoj zadruzi i njihovim silosom,a za druge...opet stvar dogovora.
Albatros isplacuje 35din akontaciono.
 
Kakve gluposti boze me sacuvaj, dobro nas ova zemlja i drzi koliki smo otrov sami za sebe!!
Svaka roba koja moze da se skladisti u sopstvenoj reziji ima i svoga kupca, samo sto se nama plasiraju kojekakve gluposti i sad neko ko nema ni zrna lagera bi i prezeljkivao tako nesto da bi toboze ispao naj pametniji!
 
A ti mozes znati da ce sopstveni lager propasti?!
Ne razumem sto dajes takve izjave, jel te placa neko?? Vredjas polovinu proizvodjaca...
Mislim da bi nam svima koji zivimo od ovog posla vise koristilo kad se ljudi ne bi frljali ne proverenim informacijama i svojim oprecnim prognozama jer u protivnom cemo imati vise stete nego koristi.Nesto sigurno ima i prosle god se svasta pricalo i izdesavalo ali mislim da ima malo onih krupnih proizvodjaca koji nesto znaju i oni se ne prepucavaju na forumu
 
Danas nam je isplacena po 34 + PDV ono sto je predano pre nedeljak dana,a receno je da bude na lageru.
ko je to toliko bezobrazan bio? ja cu mozda koju stotinu kila u albatros da zamenim za sacmu(a i to cu jos da razmotrim) ostalo ostavljam kuci pa cu menjati za pogacu i griz,bas zato sto su svi bezobrazni nece dobiti moje soje
 
Žitnica BDPolje akontaciono 35 din. sa pdv otkupljuju za viktoriu (namerno malim slovom) ko im preda posle treba da se nada koliko će se smilovati da mu udele crkavice ja sve ostavljam bar na kratko dok se nebude znalo šta sigurnije oko cene.
 
Локални откупљивач плаћа 38дин унапред (аконтација) или 41дин коначно, може да се бира.
 
Локални откупљивач плаћа 38дин унапред (аконтација) или 41дин коначно, може да се бира.
Sve je to mislim malo s obzirom na ovogodisnji rod,ja nemam arendu a mogu da zamislim kako je arendasima. Ispod 50din ja moju necu dati pa videcemo kako se razvija situacija jer po ovim sadasnjim cenama i prinosima svesno idemo u minus pa ako tonem neka ide do kraja
 
15.09.%20CENE%20ZITARICA.jpg
Soje nema i mozda je gore nego i susne godine kad se sve sabere
 
Nazad
Vrh