Cena soje rod 2015.

Sacuvajte deco ovaj video zapis genija iz viktorije,pa kad imate problem sa stolicom....pustite ga. Doooobar laksativ...aj zdravo
 
Kaze lik,sada je velik pritisak kolicine soje sa svih strana,ali to ne znaci da ce biti tako za dva meseca,citaj-ceka se kraj septembra da se naplate dugovanja u evro klauzuli po sto nizoj ceni a onda bum,cena u oblake...

Sto se tice cene u oblake, zaboravite slobodno na to!!! I da ne bude soje dovoljno odnosno male kolicine, dobru cenu da pokriva prinose od 800 kg/kj nece sigurno biti!!! Nisu oni ludi da nama cine ili daju kad je medjusobno lakse deliti!!!
Mozes znati plivati i preplivati reku ali sta ti to vredi kad je reka puna krokodila!!!
 
E sad tema ide pod katanac do daljnjeg,zbog pojedinih bisera koji frljaju jedan za drugim of topikom.

- - - - - - - - - -

Tema je otvorena,svaki post nevezan za temu se brise,a clan poostreno kaznjava.
 
I kod nas je jedan gazda Izasao sa ponudom za besplatno vrsenje soje, isplata odma, isto vazi i za kukuruze. Ali se cena nezna za sad.
 
Pretpostavljam da misliš na VOŽD ? Pa onda nama koji imamo svoje kombajne se ne isplati da sami sebi vršemo kad to drugi rade besplatno ! Ugradili su se oni u cenu soje i to DEBELO !
 
Cena u Meteor Comercu 35-36din a kaze mi drug koji radi tamo da ce do kraja vrsidbe soje cena dostici maximalno 40din po kg jus kva...Sramota da je makar 50din a ovi sto rade arendu kad je plate nece im ostat nista osim velikog minusa
 
Cena u Meteor Comercu 35-36din a kaze mi drug koji radi tamo da ce do kraja vrsidbe soje cena dostici maximalno 40din po kg jus kva...Sramota da je makar 50din a ovi sto rade arendu kad je plate nece im ostat nista osim velikog minusa
Uz duzno postovanje prema tebi tvom drugaru, ali ako on zna koliko ce biti cena soje odna bi ti i tvoj drugar mogli da zgrnete silnu lovu. Daj mi broj od tog drugara da i ja malo zaradim.
 
Pretpostavljam da misliš na VOŽD ? Pa onda nama koji imamo svoje kombajne se ne isplati da sami sebi vršemo kad to drugi rade besplatno ! Ugradili su se oni u cenu soje i to DEBELO !

Ne znam za Vozda, ne saradjujem sa njim. Tu ponudu je izneo Komazec, na ulasku u Sv. Miletic sa leve strane silosi, verovatno znas ko je. Verujem da ce se ugraditi i to dobro, ovo mu je prva godina da otkupljuje robu tako da hoce na sve nacine da privuce musterije. Neznam koliko ti je poznat taj kraj (Sv. Miletic, Stanisic...), ali otkupnih mesta koliko hoces, mala bara puno krokodila a svi hoce mesa... A nas narod kakav je, lako povodljiv, samo mu tako nesto napisi i svi ce nagrnuti kao muve bez glave...

Da nebude skroz off topic, otkupljivac sa kojim saradjujem spominje od 35-40din.
 
Ne razumem, kako mogu da vam isplate soju ako niste potpisali obračun?
 
I ja se isto pitam!!! Takodje nije mi jasno koja je i kakva ta zadruga, firma ili sta vec otkupno mesto da protiv volje proizvodjaca napravi obracun iako mu je dato do znanja da soja ostaje na lageru!!!
 
Nazad
Vrh