Cena soje rod 2015.

"A-Nova" iz Srbobrana krece sa 40din za soju,a toliko im je i akontna cena za suncokret!
 
Dok je ta cena moja ide na visinu :)
to.jpg
 
Viktorija grupa kaze da ce cena soje rod 2015 biti 35din/kg jer kako kazu soja napolju je jos jeftinija pa nece je izvoziti ... kakvu lepu pricaju nam prodaju ovi monopolisti ....
 
Ovde sam trebao postaviti , a stavio sam u chat , ili je neko premjestio sad neznam , uglavnom za cijenu soje sam napisao :

E drugovi težaci , nebi reko da je tako . Još bi bolje bilo da je cijena "politička" bilo bi kolko-tolko šanse da se promijeni . Malo više sile , protesta i lobiranja i bilo bi bolje . Ovo je ipak globalni uticaj koji nema milosti i ne zanima ga dal je nama slabo rodilo ili ne .
Regija je ipak vezana najviše za Azijske i Evroazijske situacije . Trenutni pad i destabilizacija ili bolje rečeno neizvjesnost cijena je ovog puta najviše izazvana "Azijskim faktorima " u stvari oni su svjetski ali najviše kreću iz Azije ovog puta .
Prvi faktor je veliki krah Azijske privrede tj Kine najviše , pokrenut devalvacijom njihove valute itd , drugi faktor je posledica ostalih a to je pad berzi a posebno cijena sirovina , samim tim sledeći bitan faktor pad cijena nafte , pad vrijednosti Turske Lire itekako bitan faktor pogotovo za zamrzavanje ugovora sa izvozom za Tursku , pad cijena pšenice ovih dana a jedan od najvećih razloga damping cijene Ruske pšenice , pšenica vuče ostale žitarice . Viktorija to vidi bolje nego mi a više vole sebe nego nas . Ja vidim to tako , da je to surova stvarnost , da trebamo čekati ako ikako možemo , i da smo najebali to je isto jasno.
 
Ovi se drze one Lenjinove jel seju seljaci!kazu seju...jel placaju porez!kazu placaju ali su gladni a gladni...e pa uzmite im seme pa nek pocrkaju od gladi,kad nece da slusaju mene i samo mene.Jaoooooooooo kako ce da nam uvale GMO kao detetu lizalicu spremaju teren smradovi.Kakav kvalitet kakva nasa no GMO soja samo pare burazeru samo pare...
 
Mozda je rano za ovu temu ali ipak mislim da nije lose komentarisati i u vezi ove teme!
Zadnjih godina sejem soju na ukupnoj povrsini od 80% zemlje koje obradjujem i istu nameru imam i ove godine, mada se plasim da ce jesenja cena soje biti katastrofalna!

bez komentara KATASROFA
 
Tema je profišćena i postovi prebačeni u Chat 4 koji je zaključan da se ne bi ponavljala priča po 100 i koji put.Držite se teme Cena Soje 2015.
Svaki naredni post van teme automatski se briše a autor dobija godišnji odmor.
 
Aко је плаћен годишњи одмор онда може .... шалим се
код нас се соја почела косити 1.9. и аконтна цена је била 36,18 . сада после пет дана откупа подигли аконтацију на 38 дин са пдв-ом. шта се ту дешава ...
 
Šta reći na činjenicu da je cena naše soje od prošle godine izjednačena sa GMO. To nije slučaj samo u našoj zemlji, danas je svuda bitan samo profit i ništa više.
 
Poslednja izmena:
Kakvo je to zatišje na ovom bojnom polju? Uplašeni od bana ili zadovoljni sa cenom?

Ja ni jedno ni drugo! Spominje se 35 din eeejjj!!!
 
Nazad
Vrh