Cena Soje rod 2014.g.

Sta bi sa sojom da padne na berzi za dinar ipo,a farm comec je spustio 40 para,opet neka muvacina.
 
Neocekuje se nista spektakularno svaka druga njiva zasejana pod sojom a stocarstvo sj...bano_Ovi sto je preradjuju su maltene napunjeni do nove,a imaju jos uvek ponude sa lagera kod kuce.
 
Neocekuje se nista spektakularno svaka druga njiva zasejana pod sojom a stocarstvo sj...bano_Ovi sto je preradjuju su maltene napunjeni do nove,a imaju jos uvek ponude sa lagera kod kuce.

Ta prica o vezi izmedju stocarstva i nase No Gmo soje ne pali. Mozda bi neko hteo da plasira tako nesto u javnost ali mozda postoji nesto drugo tu???... Plasman nase soje na trzistu mozda zavisi od odnosa sa EU i njihovog raspolozenja dali da trguju s nama ili ne! Druga stvar svako normalan moze da vidi da cena soje u Srbiji ne prati ni ponudu ni potraznju ni kako se na trzistu krece vec iskljucivo unutrasnji faktori formiraju njima odgovarajucu cenu!!!!

14.07.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
mala Srbija ne može da odlučuje o svojoj sudbini a ne da utiče na svetsku cenu soje sa svojom količinom. Može da rodi i 4t po kj pa opet neće uticati na svetsku cenu. Ko veruje u drugačije taj živi u zabludi.
 
Ta prica o vezi izmedju stocarstva i nase No Gmo soje ne pali. Mozda bi neko hteo da plasira tako nesto u javnost ali mozda postoji nesto drugo tu???... Plasman nase soje na trzistu mozda zavisi od odnosa sa EU i njihovog raspolozenja dali da trguju s nama ili ne! Druga stvar svako normalan moze da vidi da cena soje u Srbiji ne prati ni ponudu ni potraznju ni kako se na trzistu krece vec iskljucivo unutrasnji faktori formiraju njima odgovarajucu cenu!!!!

14.07.%20CENE%20ZITARICA.jpg
Ima itekako veze stocarstvo sa cenom soje zamislite da se sva soja preradi u gotove proizvode za ljudsku ishranu I kroz meso I mleko?Mislite da bi EU dozvolila da se prodaje kao neki brend da im neko pravi konkurenciju?Mi smo za njih samo trziste I jeftina radna snaga kao I drzave bivse SFRJ uz ogromnu pomoc politicara dokaz je da je tako vec cetvrt veka.Ili jos gore zamislite da je niko nepreradi vec da stojimo u redovima jednog ili dva coveka da to otkupe?Evo sad niko je nekupuje I vi imate opciju da je prodate u Becej ili Sid.Na privatnim berzama samo I kupuju fabrike kocentrata nasu soju I manji preradjivaci da oni nekupuju ja neznam koja bi cena bila ali bila bi mnogo manja.
E sad mi navedite koja je cena trenutno non GMO soje I GMO u komsiluku tj EU?
 
Naša soja trenutno ide po znatno višoj ceni za Italiju, Svajcarsku, Austriju i Nemacku, nego sto oni nama plaćaju. Ova bruka sa gmo sojom i cenom mi dodje kao cvrga od nekog starijeg nekom mališanu. Ošišali su nas na nulu, a mi i dalje po svom.
 
Na produktnoj berzi stoji na danasnji dan zakljucene cene 39,5 bez pdv ,sto bi mu doslo 42.66 ili isto sto placa farm comerc.
 
samo neka se zezaju sa cenom,kad dodje zetva ima da nabavim malo garaganke i stavim na dno prikolice a od gore dobru pa kad mi prime soju lepo da im kontaminiram ceo silos, kad vec placaju cenu za gmo neka je onda i imaju
 
Nazad
Vrh