Cena Soje rod 2014.g.

Peet pazi da ne odes na godisnji opet. Tamo u ceni psenice si poceo o EU,ovde takodje pises nevezano za temu. Odmori malo.
 
Već sada se vidi da će prinos biti drastično umanjen u odnosu na prošlu godinu. Ko nije prodao Soju neka sačeka još malo, cena će vrlo brzo ići gore.
 
Kako koja, kod ranije setve već se formiraju meune, pak kad bi se soja malo pogledala unutra videlo bi se koliko ima formiranih meuna po spratovima. Naravno ovo govori za područja koja u Junu mesecu nisu imala ozbiljnijih padavina.
 
Prinosi ce biti vidno manji. Juce sam malo isao da sredjujem ovratine i medje. Soje mislim da ce jako retko prebaciti 3t/ha. Cvetova jako malo. Prvo sam mislio da je samo to kod mene, onda pogledam i nekoliko parcela od dobrih proizvodjaca i tamo je ista situacija. Hocu da kazem da prinosi ce biti vidno manji sto su i kolege konstatovale.
 
Ovaj forum i tema su informativnog karaktera i za cilj treba da imaju poruke vezane za temu CENA,a ne da neko cita par stranica necijeg kukanja.
 
Ni meni nije odgovaralo sto sam zito prodao po 20din pre par nedelja,jer ovi u silosu nisu nikad davali po ceni sa berze,ne odgovara mi ni sto je cena kukuruza samo 2-3din skuplja od cene u zetvi,a jos uvek ga cuvam. Ali ne smaram ljude mojim kukanjem i ne spamujem teme.
 
Da, sta ces. To nam je sto nam je. Racunam da ce posle ove paprene nedelje, gde se ocekuju temperature u hladu od 37+ stepeni, da skoci cena. Mislim, ako iko to gleda. U Macvi vec sada soja i kuruz kukaju za kisom, a posle ovoga samo ce da cvrknu.
 
Jesam reko? :D Ne, stvarno, trenutni uslovi za soju su katastrofa. Kukuruz takodje. Ono malo kise sto je bilo, nije nista a i da je palo vise, ipak je sada mnogo bitnija. Soja trenutno naravno i dalje cveta, sama rosa nece dovoljno oploditi, potrebna su isparenja. Dugorocnija prognoza nije obecavajuca, a susa traje i u velikim igracima kao sto su SAD i Argentina.
 
0707-cene-zitarica.jpg
 
Nazad
Vrh