Cena semenske pšenice

I šta sad raditi?
Doraditi svoju pšenicu ili kupiti semensku a još se ne zna hoće li biti subvencije na seme.

Ma doraditi svoju pšenicu sigurnije je. Realno gledano više puta nabasao da u "kupovnom semenu" bude i smeća..... A o zaštićenosti ne vredi ni raspravljati. Samo propuste brzinski i zapakuju ofarbano nije kako treba.... Takođe kada bi svi rešili da kupimo "kupovno" seme ne bi bilo ni za 40-50% od zasejanih površina...
 
Evo šta su odgovorili iz ministarstva na zahteve poljoprivrednika. Konkretno za tih 17 crvenih:
41667d53a8a6a8df837ea01dbe50cbe1.jpg

Samo nisu odgovorili najbitnije, a to je "kada".


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja cu ove godine doradu, mada mislim da ce biti 17000. Treba da zavrsi poslove koje su mu naredili, pa nema sanse da puno talasa dok to sve ne prodje.
 
Inicijativi za opstanak poljoprivrede, iliti onima što su protestovali. Rok za odgovor je bio do 18og a odgovor se dobio juče.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Imam Petkus Gigant K531 sa trijerima i usluzno selektiram. Nesto preko tone se uradi na sat. Moze i vise ,ali je ovako najbolje. Ja sam tamo stalno i jos 3 radnika. Sa 2 bi se poubijali od posla i oni i ja. Tako moze da se odradi par tona,ali kad se radi 6 ili 8 sati oseti se da jedan nedostaje,tako da tu smo pu opciju izbacili iz upotrebe. Retko kad ostanemo duze,jer postoji i sutra. Jedan istovara iz prikolice i prosiva dzakove masinom ,a druga dva dzakiraju,mere i slazu. Menjaju se kako se oni dogovore. Zapraseno pakujemo iskljucivo po 25 kg. Otpad pakujemo u velike dzakove od 50 kg,ali to je kabasto i malo ima.50 kg nece da rade,a ja se slazem sa tim i maksimalno ih podrzavam u takvoj odluci.Cena je 8 dinara od islektirane kolicine zaprasene sa mojim sredstvom(Defender) i utovarenom u prikolicu. Vrece idu posebno. Njih troje utovaraju i kazu da im je drze da utovare 10 tona po 25 kg,nego 2 tone po 50 kg. Imaju 600 dinara na sat i oni zadovoljni izadju iz dvorista kad zavrsimo.
 
Dobar je montekristo,u inđiji već treću godinu koliko pratim je najprinosniji,ili u samom vrhu...
 
Sejao sam ga prosle godine znaci odvalio je sa prinosom, hteo sa sobred da probam, stiglo seme na silos od dva kamiona samo ova paleta sa yuntom, ostalo neki insekticid, stizace i ovi dana pa cu da pecam polako
 
Da li neko možda zna gde nabaviti povoljno yunta quatro?
Može u pp.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
NS sorte-1,10 km
PP Institut Osjek-1,30 km
Francuske sorte Nikol,Anapurna,Apač,Avenu-1,40 km
ječam -1,26
 
Koliko stavljate defendera pri tretmanu? Pise litra na 2 tone, ali da li pojacavate i koliko?
Da li se moze uz defender dodati i neki insekticid i stumulator za bolji pocetni rast?
Radio bih sa mesalicom, manja kolicina je u pitanju
 
Možeš da staviš i malo jače, 0.6 L/1000 kg a možeš i da dodaš biostimulator i insekticid.
Pre stavljanja u mešalicu probaj malo da pomešaš to sve da vidiš kako se ponaša, jedan kolega je kukuruz tretirao sa Semaforom i Bioforom pa mu se seme lepilo za ploče, napravilo se kao žvaka.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh