Cena semenske pšenice

Koja je cena Yunte Quattro?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Kod nas u S.M je dorada bez zaštite 8 din,zatim imaš doradu sa nekom običnom hemijom po 15 din i na kraju dorada sa Yuntom je bila 25 di/kg.Naše je samo da donesemo pšenicu i da gotovu odvezemo kući.Znači u tu cenu po kg spada dorada,hemija ko hoće,ambalaža.Nema nikakvog našeg rada.

Mislim da je ovo sa ovim cenama čisto deranje kože sa leđa.

Selektovanje bez zaštite 3din/kg pšenica (2din/kg soja)
Selektovanje i defender 5-6din/kg
Selektovanje defender i još nešto nisam zapamtio šta ta cikade 8din/kg.

Skoro svako može da uveze petkusa od 3t na sat kao otpadno gvožđe i da radi posao za sebe i malo usluga i otplati selektor za 2 sezone.
 
Mislim da je ovo sa ovim cenama čisto deranje kože sa leđa.

Selektovanje bez zaštite 3din/kg pšenica (2din/kg soja)
Selektovanje i defender 5-6din/kg
Selektovanje defender i još nešto nisam zapamtio šta ta cikade 8din/kg.

Skoro svako može da uveze petkusa od 3t na sat kao otpadno gvožđe i da radi posao za sebe i malo usluga i otplati selektor za 2 sezone.

Pa nije baš tako. Nije petkus 3 t/h. Nego max 1,5 ako hoće da se radi kako treba. Taj petkus trebaju da opslužuju 2 radnika minimum. Gde su njihove dnevnice, gde je trosak struje, održavanje, manipulacije teretom? Valjalo bi da je gazda tu non stop. Tako da se i njegova dnevnica računa. Znači 3 dnevnice su već 1 dinar po kg. Struja, manipulacija, održavanje još 1din. Ako se radi sa insekticidom nose se maske, rukavice...
Ljudi se truju.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Mislim da je ovo sa ovim cenama čisto deranje kože sa leđa.

Selektovanje bez zaštite 3din/kg pšenica (2din/kg soja)
Selektovanje i defender 5-6din/kg
Selektovanje defender i još nešto nisam zapamtio šta ta cikade 8din/kg.

Skoro svako može da uveze petkusa od 3t na sat kao otpadno gvožđe i da radi posao za sebe i malo usluga i otplati selektor za 2 sezone.
Hoćeš da ti nađem jeftinog Petkusa ?
 
Zanima me K 531 sa dva trijerska cilindra.

Ovo što sam napisao je bila cena selektovanja. Svako ima nekog svog radnika ko nosi na selektovanje...... Kome treba radna snaga ima, mislim da smo prošle godine plaćali 350din/sat.....
Odlično.
Drago mi je da će u mom nestu biti selektor koji će raditi kvalitetno po tim cenama koje si napisao.
Neću morati da plaćam kao do sada seletitanje soje kada ćeš ti raditi po 2 din/kg. Kod mene je lako, samo u džambo vreće.
 
Zanima me K 531 sa dva trijerska cilindra.

Ovo što sam napisao je bila cena selektovanja. Svako ima nekog svog radnika ko nosi na selektovanje...... Kome treba radna snaga ima, mislim da smo prošle godine plaćali 350din/sat.....

Mešaš sad babe i žabe. Ne možeš porediti nekog ko se time bavi profesionalno i neko ko to radi sebi i komšijama i usput ko naleti. Naravno da će se uvek naći komšije ili kolege da pripomognu. Ali kad se time baviš onda ti sezona traje 3-4 meseca svaki dan. Tu onda nema ni komšija ni kolega ni radnika za 350 din na sat. Već ozbiljnih i odgovornih ljudi.


Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Mešaš sad babe i žabe.

Sve te cene su bile prošle godine, za soju i proletos. Ova od 8din/kg je ostala i ove godine jer je drugar radio još pre 2meseca. Sigurno se bavi amaterski ako očisti drugima oko 60-70 vagona pšenice. Možda se nisam dobro izrazio. On ima ljude koji rade to sa njim, kome treba pomoć.... A plaća ih logično onaj kome se selektuje 350din/h......
 
Mešaš sad babe i žabe. Ne možeš porediti nekog ko se time bavi profesionalno i neko ko to radi sebi i komšijama i usput ko naleti. Naravno da će se uvek naći komšije ili kolege da pripomognu. Ali kad se time baviš onda ti sezona traje 3-4 meseca svaki dan. Tu onda nema ni komšija ni kolega ni radnika za 350 din na sat. Već ozbiljnih i odgovornih ljudi.


Sent from my SM-A536B using Tapatalk
I koliko naplacujete vi "profesionalci"?
Seme koliko računate, i doradu (tebukonazol i yunta quttro, ili ako radite sa gaucho-m)?
 
Mi radimo 5 din/kg selektor +1,5 din/kg nanošenje fungicida+0,5din/kg fungicid tipa tebukonazol. Insekticid ukoliko gazda donese dodajemo. Skup je da bi ga držali na stanju.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Sve te cene su bile prošle godine, za soju i proletos. Ova od 8din/kg je ostala i ove godine jer je drugar radio još pre 2meseca. Sigurno se bavi amaterski ako očisti drugima oko 60-70 vagona pšenice. Možda se nisam dobro izrazio. On ima ljude koji rade to sa njim, kome treba pomoć.... A plaća ih logično onaj kome se selektuje 350din/h......
Ako je bez radne snage to je donekle ok. Malo ispod realne cene.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Sad pitao drugara radio doradu u Finagri doradni centar 13 din dorada i farbanje tebukonszol i insekticid ver gauco a 18 din junta kvatro, seme upakovano na paletu dzakovi 25 kg
 
Mislim da je i tebi i svima jasno da od toga nema nista
bice za proslu godinu jer je mali broj uospte kupovo semensku a izgleda kako mi se cini da ce i ove vrlo mali broj kupiti

tako da logicno da ce vrlo mali broj ljudi se i prijaviti za tih 17hilj po hektaru a opet ponavljam ne verujem da ce nam davati za kukuruze,suncokret,uljanu jer im onda bolje da daju odmah tih17 hiljada a ne da komplikuju i nama i njima sa racunima,povrsinama itd itd
 
Nazad
Vrh