Cena semenske pšenice

Zavisi ko je dorađivač (cena dorade), koliko je daleko (verovatno računaju samo gorivo), kvalitet dorade, zaštita, otpad, rastur, ambalaža, moj rad (koji niko ne računa) i td.
Kod nas u S.M je dorada bez zaštite 8 din,zatim imaš doradu sa nekom običnom hemijom po 15 din i na kraju dorada sa Yuntom je bila 25 di/kg.Naše je samo da donesemo pšenicu i da gotovu odvezemo kući.Znači u tu cenu po kg spada dorada,hemija ko hoće,ambalaža.Nema nikakvog našeg rada.
 
Kod nas u S.M je dorada bez zaštite 8 din,zatim imaš doradu sa nekom običnom hemijom po 15 din i na kraju dorada sa Yuntom je bila 25 di/kg.Naše je samo da donesemo pšenicu i da gotovu odvezemo kući.Znači u tu cenu po kg spada dorada,hemija ko hoće,ambalaža.Nema nikakvog našeg rada.
Tvoj rad je da ,,samo" odneseš, ,,samo" sačekaš da urade, ,,samo" istovariš pšenicu, ,,samo" utovariš iselektiranu, ...
 
Mi selektiramo za 6,5 din sa osnovnim zaprasivanjem.
Posao se u odnosu na prošlu godinu smanjio za 70 %.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Тавануша има све да пршти...Лепа калкулација меркантила 20 Семенска скоро 70☹️И кадгод се дорађивала паковала,селектирала али се није наплаћивала овако безобразно.
 
Ja sam godinama sejao pšenicu bez ikakvog zaprašivanja. Sad unazad par godina slušajući priče o cikadama, vašima itd, počeo je tretirati insekticidima. Vrlo lako da ove godine pustim samo kroz rešetu, da odstrani ono osje što zna zapušavati cevi na mašini prilikom setve i to je to.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Da li isto treba dati onima koji su platili deklarisano seme (prema preporuci države) i onima koji su sejali svoje (definitivno manje košta) ?
Po tome bi bio nagrađen onaj koji seje nedeklarisano seme koje je jeftinije.
Ne mislim da je deklarisano seme kvalitetnije ali znam da je skuplje, da selekcioneri moraju da naplate svoj rad, a i država uzme PDV.
 
Ja sam godinama sejao pšenicu bez ikakvog zaprašivanja. Sad unazad par godina slušajući priče o cikadama, vašima itd, počeo je tretirati insekticidima. Vrlo lako da ove godine pustim samo kroz rešetu, da odstrani ono osje što zna zapušavati cevi na mašini prilikom setve i to je to.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ne tretiras ni za gari,glavnice?
 
Ne tretiras ni za gari,glavnice?
Par godina, dok sam sejao neke ne brkate pšenice, apsolutno ni sa čime nisam tretirao. Kako je izašla iz kombajna, tako sam je u jesen posejao.
I nikad nisam imao problema sa glavnicom. Prvi put sam onako lepo pazario pre 3 godine sa cikadama i onom patuljavošću. Od tada radim sa gaučom ili yuntom. Šta se nađe.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh