Cena psenice rod 2022

Pa neko reče da će posle nove godine ispod 30......?
Takvih izjava svake godine, i ne samo za pšenicu. Samo kad se setim da je neko izjavio kako je dobio proverenu informaciju od nekog sa vrha da od 15.11 nema više sipanja na agrokartice... Lupeta se na sve strane... Inače i ja sam jedan manji deo prodao u oktobru po 41. Ostalo stoji i čeka 45 din... :osmeh:
 
Ima otkupljivaca koji tvrde vec sada da ce novi rod psenice u zetvi biti cenjen sa 25 dinara po kg,svasta se prica.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Preostalo mi je 2-3 tone psenice koja je bila namenjena za setvu ali nije tretirana i potrosena. Malopre sam zvao mlin u susednom selu cena 33.5 din sa pdv. Strasno........
Vidi posto iduca zetva ide kod nas u hrvatskoj, kukulele, terminski ugovori 225eura pšenica, 220 eura kukuruz 465 eura suncokret sve cijene su bez pdv-a
 
Poslednja izmena:
Ima otkupljivaca koji tvrde vec sada da ce novi rod psenice u zetvi biti cenjen sa 25 dinara po kg,svasta se prica.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
u Njemačkoj je oko 10% veća cijena od ove napisane, terminski, doduše ima puno lova u mutnome, kod nekih trgovaca se kreće cijena 235 eura a nedgje 265 eura. doduše matif ni blizu nije ovako katastrofičan, svega 5% niže cijene nego ove trenutne koje su sada.... e sad tko bude mogao čuvati a da bude tako velik jaz još će i nekako proći, kod nas bez 9 tona po ha s uvoim ulozima nema nas nigdje ako se ove cijene ne obistine
 
Фарма комерц обуставио откуп пшенице јечма и кукуруза што значи суноврат цене .
 
Nazad
Vrh