Cena psenice rod 2022

neko je i prodao ali kratko je bila ta cena,ko je pogodio odlicno je prosao

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nije da sam hteo, više sam morao. Ali eto dobro sam prošao, za sada. Ko zna šta sve još može biti.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Cena 40+ bila kratko, na zalost masu nas ne prati svaki dan i ne smara otkupljivaca sa cenom.Ko je imao info na vreme dobro je prosao

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
meni je lik rekao sto otkupljuje bas smo skidali kukuruz sedimo i pricamo,kaze dacu ti 41 din za psenicu ja kazem ma gde sad skidamo kukuruz nemam kad da tovarim to cek da zavrsimo sa ovim... da bila je ta cena koja je trajala vrlo kratko

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Čini mi se da je i @Arkadije prodao svoju pšenicu.😉
Treba u tekstu razlikovati pojmove milling i feed wheat.
Postoji pšenica za ljudsku ishranu kao i za stočnu koju u nas mnogi zadnju deceniju forsiraju.
Tako da ni sva pšenica nije ista ni po kvalitetu a ni cenovno.

Iz teksta

Milling wheat premium​

The gap between milling wheat and feed wheat has been growing in recent months, with milling wheat currently at a £57/t premium, compared to a month-earlier gap of £42/t.
Ex-farm milling wheat prices collected by Farmers Weekly on 6 January averaged £285/t and ranged from £274/t in Hampshire to £297/t in the West Midlands for January collection.
 
pad matifa se i dalje nastavlja, ja bih svoju prodao kroz dan dva, uopće ne vidim pomaka prema gore, bojim se da će još ići dolje, pogotovo što nova žetva pritiska cijene prema dolje.
 
Pa verovatno misli na australiju i brazil, tamo zetva razvalila, imaju dva vagona po hektaru. Izvozice je po 10 dinara za kilogram, vecina te psenice dolazi kod nas. Kod nas ce biti za 11 dinara. Rat u ukrajni i ta psenica dolazi kod nas, i tamo je vrsidba. Od prvog februara dinar kifla a vekna hleba dva 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
Ja stvarno ne vidim sta je ovde smesno osim mozda onima koji su prodali psenicu... definitivno da trgovina stoji i niko nije nesto zainteresovan da je kupi. Da je trazena u svetu cena bi isla gore tako da po meni nista ovde nije smesno osim zalosno.
 
Ja stvarno ne vidim sta je ovde smesno osim mozda onima koji su prodali psenicu... definitivno da trgovina stoji i niko nije nesto zainteresovan da je kupi. Da je trazena u svetu cena bi isla gore tako da po meni nista ovde nije smesno osim zalosno.
Nisam prodao psenicu, kuci mi je. Ali su mi smesni ovi nakupci i prekupci sto stalno neke apokalipse najavljuju. Prodavaj je za dan dva vidis da ide na 10 dinara, rodilo negde...🙂
Nova godina je tek prosla, nikad nije bilo pocetkom januara trgovine...
 
Ne secam se da je bilo koja zetva nama obarala cene ovako rano u godini, price o ratu takodje ne piju vodu, ima malih poremecaja ali ne toliko koliko se pise o tome..
Dok jos nije krenuo rat pricalo se kako je korona sve poremetila, kako je poceo rat neko je ugasio price o koroni i pocele su price o ratu.. Iste price, ista tema, samo sa drugim akterima..
Samo polako i bez tenzija, strpljen-spasen ;)
 
Код мене на послу гурају пшеницу у сточну храну. Вероватно нешто знају кад је не чувају или продају.
 
Nazad
Vrh