Cena psenice rod 2022

Puno pšenice je posejano sad, ne verujem da će biti neka cena kad dođe žetva.
 
Bice to i kod nas sigurnoo, pasce cena na 25🙈Daj boze da gresim ali kad nesto ide na zlo ide do kraja
 
Ko zna sta se tamo sve desava,ali ako dodaju gas sa puskaranjem na prolece.....moze zito da krene gore
 
Sto je najgore nije se ni stampalo toliko , nego su se helikopter pare stvarale zaduzivanjem . Neki djelomicno vanjskim , djelomicno unutrasnjim .
Japan npr ili Kina ima ogromno zaduzenje drzave , ali sve unutrasnje . Mi ovde recimo svi , samo vanjsko zaduzenje .
Rezultat inflacija u Kini i Japanu zanemarljiva , ovde oho ho.
(Svjetski prvak u fudbalu je npr puko ,samo im niko nije javio ) :ROFLMAO:. Ovo im je nazalost jedino radovanje
 
Rod 2022 ima korjen iz ratom ne opterećene Ukrajine......sad su druge prilike i velika je nepoznania koliko i kako su zasijane površine u Ukrajini
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svi...na-manje-od-pola-prijeratne-povrsine-15174284
Ovo s ukrajinom mi se zgadilo iz razloga sto se bas previse teznje stavlja na to sve, ok ozbiljan su proizvodjac al sad sto fali kojih 10 15,milijuna tona hrane na osnovu toga se napravio kolaps pa enorman rast pa sad pad. Vidite malo i, sami, da nije realno da cijena u roku od 5. Mj pa do sada padne za 140 eura po toni na zapadnim burzama. Ovo s ukrajinom kolilo ce imati itd uopce vise ne uvazavam u neku kalkulaciju jer se s time manipulira kao i sa ostalim stvarima. Veci je problem skupoca gnojiva goriva herbicida sjemena arende strojeva itd i to je glavni razlog zasto su ove cijene. Da se ovo nabrojano vrati u normalu (sto nece) a ukrajina nek proizvede 50% hrane od prije rata ja garantiram da bi cijena bila na nekih 180 do 200 eura max za psenicu na cuvanju
 
Nazad
Vrh