Cena psenice rod 2022

To znaci ako u februaru treba da puca na oko 40 din treba da bude skok odmah posle nove godine ali to tesko, jos i ako se nastavlja ovim tempom da pada cena do nove godine bice na 29din..Praticemo
 
Ako u Februaru ne puca bar blizu ka 40 din onda smo najebali jer ce to znaciti i tiha priprema terena za jesen 2023.
A tek kukuruz sa 30 din ili manje i ovakvim ulaganjima?!
bez 10 tona po ha na skupim arendama nema te nigdje na cijeni od 30 dinara... kod nas je sad već 30 dinara čak i 29 kad se preračuna valuta.
 
Nama će ulog po jutru pšenice biti 950 eura. i ako cijena bude 27 dinara kako se vamo priča računajte koliko treba curiti a kamoli li onima koji plaćaju 150 eura veću arendu po jutru nego mi...
 
Danas oko 18h lokalni mlinar mi kaze, covek sa kojim saradjujem iz Vojvodine, nudi mi psenicu na 29.5 din. Pa dal je to moguce, pokazuje mi prepisku, da me uveri...
 
Danas oko 18h lokalni mlinar mi kaze, covek sa kojim saradjujem iz Vojvodine, nudi mi psenicu na 29.5 din. Pa dal je to moguce, pokazuje mi prepisku, da me uveri...
moguće je, trgovina je mrtva, italija ne kupuje ništa s ovih područja trenutno nego iz ukrajine i od kojekuda, soju iz Brazila..... Rusija je uzela tradicionalno ALžirsko čini mi se tržište od Francuza.... ili je bio Tunis, nije toliko ni bitno.
 
Nama će ulog po jutru pšenice biti 950 eura. i ako cijena bude 27 dinara kako se vamo priča računajte koliko treba curiti a kamoli li onima koji plaćaju 150 eura veću arendu po jutru nego mi...
Zato ste uzeli dobre pare ove godine koji ste je prodali po 39-40 din. Na leto vracaju sebi onu zaradu. A tek kako ce nas karati na suncukretu, eve vam sad 7,8 din odnosno 73 pa cemo vam skratiti mi za 28 ili visena jesen kad ste bili konjine i niste znali da iskoristite vise kad ste imali prilike!
 
Zato ste uzeli dobre pare ove godine koji ste je prodali po 39-40 din. Na leto vracaju sebi onu zaradu. A tek kako ce nas karati na suncukretu, eve vam sad 7,8 din odnosno 73 pa cemo vam skratiti mi za 28 ili visena jesen kad ste bili konjine i niste znali da iskoristite vise kad ste imali prilike!
tih cijena nije bilo kod nas, doduše imamo poticaj pa ajd računaj ko da je.... nama je dobit bila zbilja dobra osim 2012. e sad kako će biti ubuduće vidit ćemo. samo znam da ovo sa arendama neće potrajati ako susše nastave ali isto tako neće ni nas onad biti u ovom biznisu...
 
A lepo sam hteo da je prodam kad je bila 40 din... ali sam non stop slusao price kako je glad u svetu,kako je nestasica hrane kako ce psenica otici na 50 dinara... i tako... Sad samo ostala jed i sekiracija....
 
Nazad
Vrh