Cena psenice rod 2022

od 41din kod nas, sad je 35din. bice tamo marta opet gore cena

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
daj boze da bude tako,kad smo skidali kukuruz nudio mi covek 41din. za psenicu.ja kazem ma neka ga jos kod kuce

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Vec sam pisao ali cu ponoviti. Ukrajina ima velike zalihe i zato cena varira jer cas moze da se izvozi cas ne, ali veliko je pitanje koliko su uspeli ili koliko ce uspeti da je poseju i koliko ce je imati u sledecoj zetvi. Kod nas je kazu posejano 100 000ha vise nego u proseku, ali ako Ukrajinci pa i Rusi kiksnu sa setvom taj nas visak hektara ne bi trebalo da nas brine.
 
Ja sam pre mesec dana prodao po ili 40.5,ili 41 din, nisam siguran, uglavnom, savet tada je bio ako baš ne moraš nemoj prodavati, biće bolja cena... A gle sad...
Nisam ja ispao pametan, čak šta više uglavnom se zeznem, nego meni trebale pare i nije me bilo briga da kalkulišem, a upravo to mi je najteži deo u ovom našem poslu, predviđanje kad šta prodati....
 
Ne mozes tu biti pametan mnogo. Proslog meseca sam mogao prodati po 42 din. Ja necu,reko prosle godine sam se zeznuo prodao pocetkom novembra ono u decembru drasticno poskupilo i sad naravno vodjen tom politikom gledam kako lagano pada cena svaki dan.
 
Isti moj slučaj ali sa sojom.Mogao prodati po 85 i čekao burazera i nismo ni prodali.Inače sam pšenicu prodao robnim rezervama,trebala mi lova a ono ispada da je bolje što sam prodao
 
Ja znam sa svinjama kad je krenula cena da padne a meni su stigli za isporuku pa sam ih drzao jos dve nedelje vise u nadi da ce se cena oppraviti kad ono jos vise pala i prodao sam ih i bolje sam prosao onda na pocetku padanja cene nego kad sam i prodao bila razlika za 25din +pdv
 
Cena na produktnoj berzi je 30 11. pala na 34,80 Din/Kg bez pdv-a, da bi se sa zadnjim trgovanjem 2.12. vratila na 36,54 Din/Kg isto bez pdv-a.
Danas nema promene, odnosno nije se trgovalo.
Uglavnom je zadnjih godina cena pšenice bila u padu pred novogodišnje i božićne praznike tokom kojih tržište gotovo zamre.
Tek kraj januara donese neke pomake.
Ne treba donositi ishitrene zaključke.
 
Nazad
Vrh