Cena psenice rod 2022

@slobapatrola
U zitaricama ugovorna klauzula da u slucaju kolebanja cene ugovori su nistavni - ne postoji.
Za repu je tacno. 2014 su skinuli cenu 10% i digestiju svi imali 13.5+-0.2 bez obzira na realno stanje repe. Prljavstina se merila tako sto radnik crvenke pogleda u prikolicu i kaze 20% ili 22%.
Ja razumem kad cena secera padne pa dodjes da je bankrot ako platis ugovornu cenu. Samo zasto si se obavezao cenom. Trebao si ponuditi nizu cenu pa ko hoce hoce a ne pod precku pa jaoj za glavu.
 
Ja ti kazem da nece spustati cenu repe.
Al nije to tema, tema je da je uvek MALO
Suncokret bio 650e + PDV svima MALO, sad kad je na 410-420e svi cute.
Tako ce biti i sa psenicom, 35din nam je malo hocemo 50 pa kad padne cena na 25din e onda bicemo zadovoljni da nam vrate na 35din, jbg takav smo narod nikad nismo zadovoljni
 
Tako ce biti i sa psenicom, 35din nam je malo hocemo 50 pa kad padne cena na 25din e onda bicemo zadovoljni da nam vrate na 35din, jbg takav smo narod nikad nismo zadovoljni
Nema tu sta da budem zadovoljan ili ne, sa cenom od 25 din na ova ulaganja mozemo svi kolektivno da zatvorimo domacinstva i put nemacke na gradjevinu....
 
Da vidite sa kim imate posla...
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...-li-da-vam-golubom-pismonosom-saljemo-odgovor
Na drugoj strani zahteva uredno stoji mejl udruženja i kontakt telefon, doduše dopisan hemijskom.
Izvinili se....


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Običan i pošten a pre svega nezavistan poljoprivrednik nema šanse da izbije u medije i povede borbu za prava poljoprivrednika ,prvo će naići na otpor svojih tkz kolega koji su povezani sa politikom , onda na red dolazi policija i na kraju napad sa svih strana od vlasti , novinara do lokalnih organa vlasti ...
Tako i ovaj Bačina nije tikva bez korena ....sve će se završiti kao dosad
Meni nije problem on ili ostali igrači , meni su problem pošteni poljoprivrednuci koji ćute i čekaju svoj kraj .
 
I ja se nadam.Samo da ne počne vlast sa odlaganjem pregovora za ponedeljak itd.To je već viđeno.
 
@slobapatrola
U zitaricama ugovorna klauzula da u slucaju kolebanja cene ugovori su nistavni - ne postoji.
Za repu je tacno. 2014 su skinuli cenu 10% i digestiju svi imali 13.5+-0.2 bez obzira na realno stanje repe. Prljavstina se merila tako sto radnik crvenke pogleda u prikolicu i kaze 20% ili 22%.
Ja razumem kad cena secera padne pa dodjes da je bankrot ako platis ugovornu cenu. Samo zasto si se obavezao cenom. Trebao si ponuditi nizu cenu pa ko hoce hoce a ne pod precku pa jaoj za glavu.
Da moguće ali postoji da ukoliko nastane zabrana izvoza .
Što se tiče toga ko je koliko zadovoljan vrlo je diskutabilno.
Treba što više zaraditi naravno.Ako ne želiš više i ne ceniš sebe i svoju robu nece niko da ti da sam od sebe.
Isto tako ko kupuje ceneći sebe gleda da ti plati što manje.
Neka proda svako što više moze i da zaradi.
Godina prodje brzo a sledeći ciklus je daleko .ne sejemo mi i zanjemo svakih mesec dana pa koga jebe....
 
Ево га мин на Пинку....Каже не треба ником наше жито јер Украјинци извозе у Турску њихове залихе самим тим цена нашег жита пада...Нема баржи које могу да возе све је препуно...Наш вештак стоји у Констанци нема ко да га транспортује до Србије....у преводу дрште гаће на Јесен.Зарађујете чисто 700е по ха на својој земљи...Пре пар год је то било 400-500 и шта би више,цитирам га🤣
 
Poslednja izmena:
Ево га мин на Пинку....Каже не треба ником наше жито јер Украјинци извозе у Турску њихове залихе самим тим цена нашег жита пада...Нема баржи које могу да возе све је препуно...Наш вештак стоји у Констанци нема ко да га транспортује до Србије....у преводу дрште гаће на Јесен.Зарађујете чисто 700е по ха на својој земљи...Пре пар год је то било 400-500 и шта би више,цитирам га🤣
Priča za obaranje cene žita.Ukrajina,Ukrajina.Ukrajina....Korona,Korona,Korona....
 
Da moguće ali postoji da ukoliko nastane zabrana izvoza .
Što se tiče toga ko je koliko zadovoljan vrlo je diskutabilno.
Treba što više zaraditi naravno.Ako ne želiš više i ne ceniš sebe i svoju robu nece niko da ti da sam od sebe.
Isto tako ko kupuje ceneći sebe gleda da ti plati što manje.
Neka proda svako što više moze i da zaradi.
Godina prodje brzo a sledeći ciklus je daleko .ne sejemo mi i zanjemo svakih mesec dana pa koga jebe....
Za zabranu izvoza postoji jer 100% zabranom cena bi pala za 20-30%. I ne bi bilo resenja gde sa robom.
Gde je ko zadovoljan svako proceni. Nekad popusti kupac nekad prodavac pa se dogovori. Nekad se ne dogovore pa jednom od njih posle bude zao sto je propustio.
 
Nazad
Vrh