Cena psenice rod 2022

Не знам само дали ће господа одкупљивачи одмах продати Пшеницу коју су платили 35 дин или ће чекати боље дане...то ме живо занима????
 
Ne treba vise nikom beli hleb... Vise nije u modi... Sve crno kod pek...pardon...u trznim centrima. Ponekad sa nekim semenkama... Pa to ti je...
 
Ако је цена у околини као код нас!тако каже мин пољо....зашто уопште одкупљују јер у том случају они су у минусу,транспорт,елевација,струја,гориво итд....
 
Ma ljudi to što Ukrajina sad izvozi su stari ugovori i obaveze prema kupcima koji čekaju robu da im se isporuči a sve kasni zbog rata tako da to ne može bitno da utiče na cenu ali mediji i kojekakvi mešetari navode vodu na svoju vodenicu, tu jedino Rusija ima ozbiljne količine za izvoz ali ona zasad ne izvozi a i kad počne to će ići na istok uglavnom.
 
Ne znam sta nam se sprema po pitanju cena ali nesto se sprema. Svi otkupljivaci/skladistari (to ce kolega Bojcetic mozda bolje znati da objasni) su dobili nalog (ili je trebalo da ga dobiju, ako nisu neka se raspitaju) da ove godine moraju da dostave ministartsvu sve podatke o otkupu. Pocelo je sa jecmom/psenicom a nastavice se i sa ostalim kulturama i onda ce bagra sa vlasti da ima dosta dobar uvid u stanje koliko robe je spremno da ide na osnovu toga ce nam kuvati neku corbu.. Koliko ce biti ukusna za nas koji se bavimo poljoprivredom ne znam ali takodje mislim da to ni vecina (manjih, samostalnih) otkupljivaca ne zna, to sad znaju samo oni koji se bogate u ovoj krizi..
 
Jel potpisivao ko ugovor za pšenicu sa robnim rezervama ?
Mene zvali iz NS berze i rekli mi da su prihvatili moj zahtev jos prosli cetvrtak (prosle srede sam se prijavio). Sad cekam da me zovu ovi sa silosa (Beska agrar) da sredimo papirologiju i da se plati analiza. Dakle jos sam na cekanju, ali procedura je pokrenuta i nadam se za mesec dana da ce mi legnu novci🙂
 
Mene zvali iz NS berze i rekli mi da su prihvatili moj zahtev jos prosli cetvrtak (prosle srede sam se prijavio). Sad cekam da me zovu ovi sa silosa (Beska agrar) da sredimo papirologiju i da se plati analiza. Dakle jos sam na cekanju, ali procedura je pokrenuta i nadam se za mesec dana da ce mi legnu novci🙂
Za mesec dana ce biti 40 din i bez robnih rezervi cena psenice 🙂
 
Ko ima zaduženje može da razduži i na jesen od suncokreta za 5e više po toni što je neznatna razlika u odnosu na skok cene pšenice do jeseni.
 
Nazad
Vrh