Cena psenice 2016

smanji cemo povrsine pod psenicom, povecacemo pod necim drugim i opet nema srece............
 
Prinosi psenice poslednjih 10 godina su drasticno povecani. Ocekivano je da cena bude krs. Ono sto je "nemoralno" je sto najveci teret uvek podnese proizvodjac primarnih sirovina, u ovoj situacji smo mi ti. A mlinari, pekari uvek imaju svoj % i ne dotice ih preterano nas polozaj.
 
Meni je prinos skocio bukvalno tonu po jutru i vise kad sam u jesen poceo bacati 12:52 . znam ono ranije. Ko ima 30-35 metara ufff rodilo ,sad je i 4t po jutru malo jer prinosi nekima idu i preko 5t

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Majko moja... da li se iko uklapa u ovu cenu od 15 rsd.? Prosle godine je psenica bila kultura koje je mnoge " izvukla " ak ove godine moze biti obratno .... Srbistan ....
 
Jedna zaddruga iz susednog sela nudi svojim koperantima odma pare za kokuruz na zeleno po 16,20,tako da je i ova cena zita momentalno vestacka pa ko se upeca upeco se.
 
Koga je izvukla prosle godine? 18 pocetna, gro nas je prodalo po 16din u fabruaru, martu... Jeste rodilo dobro, ali sta vredi kada je cena krs. I ove godine prinosi su dobri ali cena je KRSINA jos veca.
 
Svake godine ista priča u vezi cene. Nista se ne zna dok ne počne žetva. A za ovo 15 nemam reči, sramota. Čak i da se poseje manje žita a više nečeg drugog biće cena žita opet mala.
 
Plasio sam se od leda jer ga je bilo u mnogo mesta ove godine a sad kada vidim da ce biti ovaka cena mozda je i bolje da ga Bog uzo nego ovi razni lopovi sto nas kradu na svemu i svacemu.
 
Koga je izvukla prosle godine? 18 pocetna, gro nas je prodalo po 16din u fabruaru, martu... Jeste rodilo dobro, ali sta vredi kada je cena krs. I ove godine prinosi su dobri ali cena je KRSINA jos veca.
Kome je dobro rodilo prosle godine jos nekako...kos nas plavilo prosle godine od setve do zetve-prosek 30 po kj,pa gde tu naci racunicu?
 
Sramota koliko nam se dobra cena priprema.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh