Cena pšenice rod 2021

Zar oni stvarno misle da ce prodati map po 80 dinara? Realno, može se preskočiti đubrenje sledeće godine ako prinosi budu 0 kg. Hraniva su u površinskom sloju i ne mrdaju, čekaju sledeći usev :)
Inače, kod nas 20 din akontacija.
 
Kad već pišete o uzgoju bez prskanja ili đubrenja. Nedavno sam gledao neki "ogled" usporedbu hibrida pšenice i neke valjda iz ledenog doba. Kažem iz ledenog ali ne znam a svakako je neka iz davnog vremena. Posijane su na istu parcelu i ništa nije rađeno oko njih. Hibridnu je ugušio korov a ova druga je sva iznikla iznad korova i iako rijetka, izbacila krupnu vlat.
 
Sve u svemu banda planira da plati konacnu cenu 21 dinar,da brzo zarade par dinara,ide na lager,pa kako mu bude

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Negde sam pročitao ko ima koliki prosečan prinos po ha. I iznanadio se da npr Rusi i Ameri imaju najmanji - Ameri oko 2,1 a Rusi 1,8 t/ha. Naravno francuska ima najveći i ide preko 9 t. Kao što je kod nas između 4 i 5 t. E sad me interesuje jel to znači da ovi VELIKI samo poseju i ne primenjuju ništa od djubriva i hemije pa kako ispadne? Jer imaju ogromne površine pa x taj prinos od 2 t onda to bude ogromna količina kojom posle diktiraju cenu na svetskom tržištu ili je nešto drugo. Izgleda da im pšenica služi samo za plodored posle nekoliko godina gde seju samo soju i kukuruz. Msl oni imaju i svoje semenske kuće i mehanizaciju i djubriva i hemiju, kao i gorivo po znatno manjim cenama od nas ili Evrope pa me čudi da imaju samo tako male prinose.
 
Hleb je poskupeo a brašno od prošlogodišnjeg žita.Mleko ide u nazad.Meso koliko vidim stoji u mestu.
Ali stvarno je veliki stručnjak.Ako vreme nastavi ovako deo zemlje će ostati bez kukuruza.
Najskuplja nam je nafta,veštak u nebesa,repromaterijal.Gvožđe,bakar.moleri,zidari....
Stočno brašno ko od zlata da je,suncokretova sačma......
 
Negde sam pročitao ko ima koliki prosečan prinos po ha. I iznanadio se da npr Rusi i Ameri imaju najmanji - Ameri oko 2,1 a Rusi 1,8 t/ha. Naravno francuska ima najveći i ide preko 9 t. Kao što je kod nas između 4 i 5 t. E sad me interesuje jel to znači da ovi VELIKI samo poseju i ne primenjuju ništa od djubriva i hemije pa kako ispadne? Jer imaju ogromne površine pa x taj prinos od 2 t onda to bude ogromna količina kojom posle diktiraju cenu na svetskom tržištu ili je nešto drugo. Izgleda da im pšenica služi samo za plodored posle nekoliko godina gde seju samo soju i kukuruz. Msl oni imaju i svoje semenske kuće i mehanizaciju i djubriva i hemiju, kao i gorivo po znatno manjim cenama od nas ili Evrope pa me čudi da imaju samo tako male prinose.
To je zato sto oni psenicu siju samo u regije u koima nemoze soja i kukuruz , Regije suvlje , manje humusa , uglavnom juzno i sjeverno od pojasa kukuruza . Velike povrsine jeftin zakup , manja ulaganja itd .Npr najvise psenice u SADu je u Kanzasu . Jako oskudna zemlja sa malo padavina . Kukuruza tu skoro i nema samo psenica i proso .Kukuruz ako siju ide cak na 40 cm razmaka.
 
Suska se da ce biti 20 u nasem kraju ali niko da ozvanici kao da ce biti jeban.Kazi brate koliko,napisi 5 dinara i nema problema.Ko to treba da aminuje?jel svevisnji spasitelj?koji vodu bitku sa maketama na pesteru dok sa druge strane, stancuje vakcinu i gradi autoput!Narod je uzeo repromaterijal sada vraca psenicu,ko mora mora i ja sam u toj masi a tek kukuruz?pa ovakvi kao ja dugo nece glavu da dignu.Dogodine mogu da posejem po dva kvadrata od svega da se zanimam.Da sam na kurve dao bilo bi bolje.
 
Poslednja izmena:
Moze lako doci do pucanja drzave po savovima ako bude toliko mali rod kukuruza kao sto je sve ociglednije da ce biti.
Obrazlozi da nam malo jasnije bude.
Zasto? Zato sto nece biti izvoza? Pa ova drzava nije Francuzka da ona kao drzavna institucija otkupi skoro sve bitne poljoprivredne i strateske kulture (iako nasa drzava tvrdi da nije strateski proizvod psenica) kao sto su psenica i kukuruz. Da je drzava glavni otkupljivac a da pri tom nema sta ni otkupiti zbog suse, onda postavilo bi se to pitanje oko pucanja savova.
Ovako, dolazi samo to toga da otkupljivaci nece zaraditi vecu svotu novca od otkupa nasih proizvoda dok cemo mi pucati ne samo po savovima vec i uz duz i popreko!
Drzava ce osetiti djoku medju guzove a ne susu! Jer prilike da je nekad oseti, mislim susu a ne... imala je u par navrata pa onda bi reagovala na svaki moguci nacin i oko cena nasih proizvoda i vodila bi racuna i o cenama repromaterijala. Mi cemo najebati na jesen iz svih tacki gledista a nikako drzava!
 
Peet, у праву сте што се тиче ове године. Срећа па има пшенице, шта да је био подбачај као што се кукурузу спрема и да се скоро цела потрошња пшенице мора увозити?
Најједноставније србија генерално престаје да буде пољопривредна земља. Има већ томе година учио сам у школи што што мање радно способног становништва ради у пољопривреди држава је развијенија.
У првом плану су велики погони и пројекти. Груписати радно способно становмиштво и упослити га да ради по могућности стално и док не спадне са ногу само да се диже бдп(дижи нови кредит да вратиш стари).
И на крају ова власт је успела оно што тито није успео за живота а сфрј док је постојала а то је да угаси село и тај начин живота.
Нека размисли о томе свако кад спомене неко прошло време.
 
Nazad
Vrh